Soru Samsung 870 Evo 250Gb 560Mb-530Mb/S Sata 2.5" Ssd Nasıldır?

Bu konuyu okuyanlar

XXXTentacion

Asistan
Reaksiyon puanı
322
Merhaba, ben az önce bir SSD aldım. Önermişlerdi o yüzden. Bu SSD nasıldır? ve benim Anakart en fazla 300mb/s hız destekliyor. Performans kaybı olur mu fazla 560MB ile 300mb/s arasında? Windows 10 rahat çalıştırsın yeterli. Oyun için pek önemsemiyorum. Windowsu rahat çalıştırır mı kasmadan?

Anakart: ASUS P5KPL- AM SE.

@niyazi5859

ODIOS02

Asistan
Reaksiyon puanı
190
Pek oyun oynamıyorsanız bence yeter gibi. Eğer 500 mb/s olmasını istiyorsanız anakartı değiştirebilirsiniz. Ancak sadece Windows çalıştırmak için 300 mb/s'de yeterlidir

XXXTentacion

Asistan
Reaksiyon puanı
322
Pek oyun oynamıyorsanız bence yeter gibi. Eğer 500 mb/s olmasını istiyorsanız anakartı değiştirebilirsiniz. Ancak sadece Windows çalıştırmak için 300 mb/s'de yeterlidir
valorant için yeterli mi peki? ona giriyorum arada. zaten pc cs go valorant oynatıyor yani o tip oyunlara yeterli mi? Windows çok rahat çalışır mı kasma yapar mı o hıza?

ODIOS02

Asistan
Reaksiyon puanı
190
valorant için yeterli mi peki? ona giriyorum arada. zaten pc cs go valorant oynatıyor yani o tip oyunlara yeterli mi? Windows çok rahat çalışır mı kasma yapar mı o hıza?
Yani eğer kronik sorunlu değilse kasma veya donma yapabileceğini sanmıyorum. Harddisk bile 100 mb/s hızda Windows çalıştırıyor. Sadece cs go ve valorant oyunları oynuyorsan bence yeterli. Yani oynatır.

XXXTentacion

Asistan
Reaksiyon puanı
322
Yani eğer kronik sorunlu değilse kasma veya donma yapabileceğini sanmıyorum. Harddisk bile 100 mb/s hızda Windows çalıştırıyor. Sadece cs go ve valorant oyunları oynuyorsan bence yeterli. Yani oynatır.
bu hız dediğiniz görev yöneticisindeki yazma ve okuma hızı değil mi? eğer öyleyse benim hdd 20,30 falan görüyor. kronik sorunlu mu peki link attım bir bakın

ODIOS02

Asistan
Reaksiyon puanı
190
bu hız dediğiniz görev yöneticisindeki yazma ve okuma hızı değil mi? eğer öyleyse benim hdd 20,30 falan görüyor. kronik sorunlu mu peki link attım bir bakın
Kronik sorunlu olduğunu nasıl anlarsın (bir forumda vardı, emin değilim başka sorunlarda çıkabilir):
1- Yazma ve okuma değerlerin vaat ettiğinin çok altında.
2- Çok ısınıyor.İçinde sistem(Windows) yüklü ise donmalar yapabiliyor.
3- Mavi ekran sorunlarına sebep olabiliyor.
4- Ömrü hızlı tükenmektedir (Sağlığı hızlı düşüyor).
Bir de senin anakartın en fazla 300mb/s hızındaymış. Harddisklerde ortalama 100mb/s olduğuna göre, senin bilgisayarında olan harrdisk 100mb/s hızında çalışıyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bir de Samsung başarılı bir firma. Genelde sorunlu olmuyor. Ben sadece ihtimal verdim ama Samsunglarda bu tür kronik sorunlar çok az oluyor

Son düzenleme:

XXXTentacion

Asistan
Reaksiyon puanı
322
Kronik sorunlu olduğunu nasıl anlarsın (bir forumda vardı, emin değilim başka sorunlarda çıkabilir):
1- Yazma ve okuma değerlerin vaat ettiğinin çok altında.
2- Çok ısınıyor.İçinde sistem(Windows) yüklü ise donmalar yapabiliyor.
3- Mavi ekran sorunlarına sebep olabiliyor.
4- Ömrü hızlı tükenmektedir (Sağlığı hızlı düşüyor).
Bir de senin anakartın en fazla 300mb/s hızındaymış. Harddisklerde ortalama 100mb/s olduğuna göre, senin bilgisayarında olan harrdisk 100mb/s hızında çalışıyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bir de Samsung başarılı bir firma. Genelde sorunlu olmuyor. Ben sadece ihtimal verdim ama Samsunglarda bu tür kronik sorunlar çok az oluyor
benim harddisk o kadar hızlı değil. bir de sormak istediğim soru: harddiskimin hızını nasıl öğrenebilirim o zaman kıyaslayabilirim ve hız dediğiniz görev yöneticisindeki okuma/yazma hızını mı kast ediyorsunuz

estro

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar olayla biraz alakasız birşey sorucam ama bu 870 evo sata 3 mü yoksa 2.5 mi ? cünkü bende a320m-a pro var intarnette okuduğuma göre sata 3 destekliyormuş.Bana bilen biri yardımcı olursa cok sevinirim ona göre alıcam.