Soru Ryzen Chipset Anakarta Veya Bilgisayara Zarar Verir Mi?

Bu konuyu okuyanlar

ODIOS02

Asistan
Reaksiyon puanı
190
Merhabalar. Benim apu bir sistemim var. Hem bir forumda (hangisiydi unuttum) ve hem de bir videoda bilgisayar hızlandırma başlığında geçiyordu. En son çıkan chipseti indirdim kurdum falan. Güç planında Amd Ryzen High Performance diye kısım seçiliydi.
Bilgisayara veya anakarta bir zararı olur mu ? Bir de sürekli yüksek performansta çalışması işlemciye falan zarar verir mi? (Demek istediğim 'Güç Planını Seçin' kısmında 'Amd Ryzen high performance' kısmı var o zarar verir mi?)
Anakart: Gigabyte b450m h (Amd'nin sitesinden 'b450' kısmını indirdim.)
İşlemci: Amd ryzen 3 4300ge with radeon graphics

Mikail_Ebrinç

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,700
Merhabalar. Benim apu bir sistemim var. Hem bir forumda (hangisiydi unuttum) ve hem de bir videoda bilgisayar hızlandırma başlığında geçiyordu. En son çıkan chipseti indirdim kurdum falan. Güç planında Amd Ryzen High Performance diye kısım seçiliydi.
Bilgisayara veya anakarta bir zararı olur mu ? Bir de sürekli yüksek performansta çalışması işlemciye falan zarar verir mi? (Demek istediğim 'Güç Planını Seçin' kısmında 'Amd Ryzen high performance' kısmı var o zarar verir mi?)
Anakart: Gigabyte b450m h (Amd'nin sitesinden 'b450' kısmını indirdim.)
İşlemci: Amd ryzen 3 4300ge with radeon graphics
olmaz neden olsun işlemci tam güç te çalışır böylece

ODIOS02

Asistan
Reaksiyon puanı
190
olmaz neden olsun işlemci tam güç te çalışır böylece
Ne bileyim bilgisayarı arada uzun süre açık bırakıyorum. Arada ama o açık kaldığı zamanlarda sürekli tam güçte çalışması falan zararlıdır diye düşündüm. Bu arada böyle konularda pek bilgim yok o yüzden sordum :D. Bir de sitesinden driver detaylarına baktığımda işlemcimi göremedim. Yani orda işlemcimin isminin olmaması garip değil mi? Ya da ben görememiş olabilirim.

Bella Ciao

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,193
Chipsetin olması lazım zaten.

Tam güce gelirse kalsın, sıkıntı olsaydı orayı kilitlerlerdi.

Mikail_Ebrinç

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,700
Ne bileyim bilgisayarı arada uzun süre açık bırakıyorum. Arada ama o açık kaldığı zamanlarda sürekli tam güçte çalışması falan zararlıdır diye düşündüm. Bu arada böyle konularda pek bilgim yok o yüzden sordum :D. Bir de sitesinden driver detaylarına baktığımda işlemcimi göremedim. Yani orda işlemcimin isminin olmaması garip değil mi? Ya da ben görememiş olabilirim.
işlemci seri olarak gözükür mesela ryzen 5 3600 değil de ryzen 3000 series olarak gözükür benim anakartın sitesinde 2000 3000 ve 5000 var ama ben 1200 kullanıyorum sıkıntı olmaz yani :)

ODIOS02

Asistan
Reaksiyon puanı
190
Chipsetin olması lazım zaten.

Tam güce gelirse kalsın, sıkıntı olsaydı orayı kilitlerlerdi.
Yani 'Amd Ryzen high performance' kısmında mı kalsın, 'Yüksek Performans'ta mı kalsın?
Mesaj otomatik birleştirildi:

işlemci seri olarak gözükür mesela ryzen 5 3600 değil de ryzen 3000 series olarak gözükür benim anakartın sitesinde 2000 3000 ve 5000 var ama ben 1200 kullanıyorum sıkıntı olmaz yani :)
Yani bir sıkıntı çıkmaz? Sıkıntı çıkmayacaksa 'Amd Ryzen high performance' da kalsın.

ODIOS02

Asistan
Reaksiyon puanı
190
Son düzenleme:

Son mesajlar