Boy Konusu (Yaş 16)

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Hidro Dinamik

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,560
Kanki beni bu forumda bir daha görmek istiyorsan, o mesajı değiştir ?.
Değiştim de şuan bir sıkıntı daha var. Değiştirilmeden önceki halini görebiliyorlar sanırım. Durup dururken ifşalanmazsın desek bu mesajlar ele veriyor.
Gruptan zarar gelmez korkma ? O kadar grup ödevini boşuna vermiyorlar ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Konu nerden nereye geldi .D
Sahi senin boy ne alemde ? Apartmanda oturuyorsan pek zıplamanı önermem.
Zıplıyor herkes kanguru sanki şarkısıda spor esnasında güzel gider öneririm.

basit

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,526
Değiştim de şuan bir sıkıntı daha var. Değiştirilmeden önceki halini görebiliyorlar sanırım. Durup dururken ifşalanmazsın desek bu mesajlar ele veriyor.

Seni tanımak güzeldi.

FuryFearless

Öğrenci
Reaksiyon puanı
17

Apartmanda bir şey olmuyor üst komşu yaşları 20 - 19 yaşlarında onlarda LOL oynuyorlar falan bağırıyorlar sıkıntı değil yani :D

Umarım en yakın zamanda 1.70 olurum en azından :D

Hidro Dinamik

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,560
Apartmanda bir şey olmuyor üst komşu yaşları 20 - 19 yaşlarında onlarda LOL oynuyorlar falan bağırıyorlar sıkıntı değil yani :D
Lol mü oynuyor aman aman düşman başına. Öğrenci evime yatıya gelen arkadaş yüzünden lole başladığım gibi bıraktım. ? Üstteki değilde varsa alttaki sıkıntı.

erenalisen

Doçent
Reaksiyon puanı
526
Merhaba baya bir konuya baktım bende açmak istedim bir kaç şey hakkında bilgi almak için.
Yaşım aslında 15 (Haziran 16'da) 16 yaşıma giriyorum.
Günlük olarak 1 saat basketbol oynuyorum onun dışında günde 50 defa zıplıyorum ve 50 kere kollarımı sağ ve sol olmak üzere indir kaldır yapıyorum.
Şu anda boyum tam olarak 1.65 ve 1.67 arası , kız arkadaşım 1.73 boyunda kızlar bile benden uzun anlamıyorum :/.
Sorularım ise şunlar;
1 - 1 ayda bir insan bu şeyleri yaparak maksimum kaç cm uzar?
2 - Babamın boyu benle eşit gibi bir şey annemde aynı bu şekilde abim 1.75 boylarında 24-25 yaşında ama hiç basketbol vb aktiviteler yapmadı ben yapsam 1.80 falan olur muyum?

Lütfen çok takma boy konusunu vb şey demeyin arkadaş ortamında fazla dalga geçiyorlar :)
Boy genetik olarak belli olur fakat abin bu genetiğin dışında kalmış o yüzden sana önerilerim şunlar olur bende geçen sene senin yaşlarında takıntılıydım ve artık umrumda değil çünkü boy 22 yaşına kadar uzar. Benim boyum şuan 171 yaşım da 17 babam 180 annem 160 dayım 185 kardeşim yok bir senede 7 cm uzadım ben geçen seneden bu güne kadar bundan sonra 18 19 yaş arasında 5-6 cm 19-22 yaş arasında ise 2-3 cm uzayacağımı biliyorum niye dersen doktora gittim sana tavsiyem budur doktora gitmeden asla ama asla kimin ne diyeceğine bakma benim çok fazla tanıdığım var lise 1 de 160 boyu olan lise son da 185 boya ulaşan çok tanıdığım var genetik olarak annen ile baban kısa fakat abin bu genetiği kırabilmiş bakalım senin şansın da böyle mi yüksek ihtimalle tabiki doktora gitmeden öğrenemezsin fakat 176 civarlarında olursun diye düşünüyorum ama sen doktora git kimseye kulak asma en iyi cevabı sana bilim verir

FuryFearless

Öğrenci
Reaksiyon puanı
17
146

Boy genetik olarak belli olur fakat abin bu genetiğin dışında kalmış o yüzden sana önerilerim şunlar olur bende geçen sene senin yaşlarında takıntılıydım ve artık umrumda değil çünkü boy 22 yaşına kadar uzar. Benim boyum şuan 171 yaşım da 17 babam 180 annem 160 dayım 185 kardeşim yok bir senede 7 cm uzadım ben geçen seneden bu güne kadar bundan sonra 18 19 yaş arasında 5-6 cm 19-22 yaş arasında ise 2-3 cm uzayacağımı biliyorum niye dersen doktora gittim sana tavsiyem budur doktora gitmeden asla ama asla kimin ne diyeceğine bakma benim çok fazla tanıdığım var lise 1 de 160 boyu olan lise son da 185 boya ulaşan çok tanıdığım var genetik olarak annen ile baban kısa fakat abin bu genetiği kırabilmiş bakalım senin şansın da böyle mi yüksek ihtimalle tabiki doktora gitmeden öğrenemezsin fakat 176 civarlarında olursun diye düşünüyorum ama sen doktora git kimseye kulak asma en iyi cevabı sana bilim verir
Çoçuk doktoruna vb şeylere mi gitmem gerek tam olarak ne testleri yapmam gerek bilgi verir misin

Kararsız23

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,124
Yok 1.70 olursan şükret yok hayatta 1.80 olamazsın diyenler boş yapmışlar, onları dinleme ve stres yapma. Boy çok farklıdır yalnızca ana-baba boyuna bakılarak belli kalıplara sığdırılamaz. 195 de olabilirsin 167 de kalabilirsin bunu kimse bilemez. Stres yapma, rahat ol, sporuna devam et inşallah uzarsın.

erenalisen

Doçent
Reaksiyon puanı
526
146

Çoçuk doktoruna vb şeylere mi gitmem gerek tam olarak ne testleri yapmam gerek bilgi verir misin
Senin yapman gereken tek şey ortopedi doktoruna gitmek tüm testleri eğer gerekli bulursa doktor sana yapacaktır ve tahmini boyunu söyler ileride olacağın gitmen gereken bölüm ortopedi

FuryFearless

Öğrenci
Reaksiyon puanı
17
Senin yapman gereken tek şey ortopedi doktoruna gitmek tüm testleri eğer gerekli bulursa doktor sana yapacaktır ve tahmini boyunu söyler ileride olacağın gitmen gereken bölüm ortopedi
Pazartesi günü gideceğim anneme söyledim :D cevabı ileteceğim

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...