Shiftdelete Yenileniyor

Bu konuyu okuyanlar

Tom Hardy

Profesör
Reaksiyon puanı
3,376

hakancoskun4891

Profesör
Reaksiyon puanı
757
Screenshot_20210519-140757_Opera Touch.jpg
Screenshot_20210519-140800_Opera Touch.jpg

Mesaj otomatik birleştirildi:

1621422546837.png

alizone

Öğrenci
Reaksiyon puanı
37
forum güzel bence sadece birkaç değişiklik lazım sitede bence güzel olmuş
hayırlı olsun

Reaksiyon puanı
3,027
Site kullanıma açıldı, görüşlerinizi bu başlık altından yazarsanız ekibe iletebilirim.

(Evo)lution

Dekan
Reaksiyon puanı
5,639
Eskisinden çok daha güzel olmuş ana site.

Son düzenleme:

Warrior_1905

Asistan
Reaksiyon puanı
174
Açıkça söylemek gerekirse eski tasarım daha iyiydi.

Yenide herşey çok fazla büyümüş gibi geldi gözüme. Formdan son başlıklar bölümü de yok. Header da pek olmamış gibi.

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994
Bu tasarım daha değişecek arkadaşlar böyle kalmayacak. Güncellemeler olacak belki büyük değişiklikler olur belki küçük emin değilim ancak bu tasarım şu an beta aşamasında.

Reaksiyon puanı
3,027
Açıkça söylemek gerekirse eski tasarım daha iyiydi.

Yenide herşey çok fazla büyümüş gibi geldi gözüme. Formdan son başlıklar bölümü de yok. Header da pek olmamış gibi.
Forumdan son başlıklar var, biraz altlara inmen gerekiyor. Açıkçası benim de bu haliyle kafam karıştı ama hem zamanla gözümüz alışacak hem de bazı optimizasyonlar yapılacak. Eski tema basitti ama teknik anlamda çok sorunluydu. Yazarların da zorlandığı bazı konular vardı artık bunlar çözüldü.

Reaksiyon puanı
8,024
Değişim forumda değil, ana sitede. shiftdelete.net adresine girerseniz baştan sona her şeyin değiştiğini görebilirsiniz.
O kadar saf gözükmüyoruz herhalde karşıdan? Okuma yazmam var girip baktım siteye. Fakat beğenmediğimi dile getirmek istedim. En büyük rakibinizin sitesine ve sizin sitenize baktığımda tamam yeni tasarım gayet modern olmuş oraya lafım yok fakat karışık geliyor. Girer girmez 3 ayrı başlıkta haberler , üstte küçük bir bar , altta Keşfet kısmı neye göre onu anlayamadım. Zaten üstte 3 tane bölüme haberleri ayrı ayrı yazmışsınız ve siteyi karışık gösteren o. Yine sizin bileceğiniz iş fakat sadelik bence bu tarz sitelerde daha hoş oluyor.

Overclocked

Profesör
Reaksiyon puanı
4,580
"Türkiye'nin en büyük teknoloji haber sitesi" yazması bir tek bana mı komik geliyor?

Mesela neden "en iyi" teknoloji haber sitesi değil? Büyük olması pek bir şey ifade etmiyor. Çünkü gereksiz ve clickbait konularla dolu olduğunu düşünüyorum.

1621425117368.png

1621425260332.png

1621425657790.png

Bunları 2 dakikalık gezinme sonucu buldum.

Youtube kanalına hiç girmiyorum. Zira girersek çıkamayız ve konumuzla alakası yok.

Tasarıma gelirsek, WordPress ile yapılmış diye düşünüyorum.

TeknoLocks

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
332
eskisinden güzel olmuş ancak yukarıda bir arkadaşın dediği gibi ...tekno gibi olsa yani birebir aynısı değil de o sadelikte olsa girip haber okurum
şu aşamada site bana şeyi çağrıştırıyor (özellikle numaralı haberler (ortada olan)) googlede ceo ayarı yapmış ancak haber sonraki sayfada diyen haber sitelerini o yüzden keşke biraz daha sade tasarıma geçseniz
ek olarak yorum kısmına like özelliği getirilip komik mesajlar olması sağlanabilir ..teknonun sitesine sırf eğlenceli yorumları okumak için gidiyorum sdn böyle yapsa ben daha aktif kullanırım sdn nin sitesini

Reaksiyon puanı
3,027
O kadar saf gözükmüyoruz herhalde karşıdan? Okuma yazmam var girip baktım siteye. Fakat beğenmediğimi dile getirmek istedim. En büyük rakibinizin sitesine ve sizin sitenize baktığımda tamam yeni tasarım gayet modern olmuş oraya lafım yok fakat karışık geliyor. Girer girmez 3 ayrı başlıkta haberler , üstte küçük bir bar , altta Keşfet kısmı neye göre onu anlayamadım. Zaten üstte 3 tane bölüme haberleri ayrı ayrı yazmışsınız ve siteyi karışık gösteren o. Yine sizin bileceğiniz iş fakat sadelik bence bu tarz sitelerde daha hoş oluyor.
Attığın cevabın beğenmemekle ilgisi yok. Değişim yok gibi bir algı yarattığın için foruma baktığını sandım -birkaç kişi de öyle sanmış-. Değişiklik yok yerine şu yorumu yazsan zaten dikkate alacaktık. Bu arayüz şu an beta sürecinde, sizin geribildirimlerinizle daha iyi hale gelecek.

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994
"Türkiye'nin en büyük teknoloji haber sitesi" yazması bir tek bana mı komik geliyor?

Mesela neden "en iyi" teknoloji haber sitesi değil? Büyük olması pek bir şey ifade etmiyor. Çünkü gereksiz ve clickbait konularla dolu olduğunu düşünüyorum.

Bunları 2 dakikalık gezinme sonucu buldum.

Youtube kanalına hiç girmiyorum. Zira girersek çıkamayız ve konumuzla alakası yok.

Tasarıma gelirsek, WordPress ile yapılmış diye düşünüyorum.
Bill Gates haberini o şekilde değil de direkt olayın kendisiyle versen okunma oranı yarı yarıya düşer. Arkadaşlar bilmemeniz gayet doğal ancak bizim insanımız maalesef direkt verilen başlıklarda haberi okuma zahmeti göstermiyor. Türkiye'de bir haberin okunmasını istiyorsan tamamen clickbait şekilde olmayan ancak ilgi çekecek bir başlık bulmak zorundasın. Yurt dışında özellikle ABD'de olay ne ise başlıkta şak diye onun verirler ama oradaki kullanıcılar habere girip okuyor, bizde okunmuyor fark bu. Türkiye'de okuyucu profili Avrupa ve ABD'ye göre daha farklı.

muratveb

Profesör
Reaksiyon puanı
56
Genel anlamda beğendim yeni tasarımı sade ve güzel olmuş. Fakat şu menünün altında çıkan scrollar çok çirkin olmuş. Bence CSS ile o scrolü kaybedin. Resim ekliyorum tam olarak nereyi kastettiğimi.

Ekli dosyalar

• OLMADI.PNG
    OLMADI.PNG
    234.2 KB · Görüntüleme: 201

niyazi5859

Dekan
Reaksiyon puanı
5,096
Bilgisayardan girenlerde sıkıntı olmaz ama telefon cok zor ya suan telden yaziyorum

Overclocked

Profesör
Reaksiyon puanı
4,580
Bill Gates haberini o şekilde değil de direkt olayın kendisiyle versen okunma oranı yarı yarıya düşer. Arkadaşlar yazar olarak bilmemeniz gayet doğal ancak bizim insanımız maalesef direkt verilen başlıklarda haberi okuma zahmeti göstermiyor. Türkiye'de bir haberin okunmasını istiyorsan tamamen clickbait şekilde olmayan ancak ilgi çekecek bir başlık bulmak zorundasın. Yurt dışında özellikle ABD'de olay ne ise başlıkta şak diye onun verirler ama oradaki kullanıcılar habere girip okuyor, bizde okunmuyor fark bu. Türkiye'de okuyucu profili Avrupa ve ABD'ye göre daha farklı.
Böyle yaparak kaliteyi fazlasıyla düşürüyorsunuz maalesef. Bizim insanımız böyleyse, siz öncü olun. İnsanların alışkanlıklarını değiştirin. İddianıza göre, Türkiye'nin en büyük teknoloji haber sitesi SDN. Bunu siz değiştirmezseniz, kim değiştirecek? Bence geçerli bir bahane değil bu.

Technopat'ı kötü forumu sebebiyle örnek vermek istemem ama çok daha iyiler bu konuda.

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994
Böyle yaparak kaliteyi fazlasıyla düşürüyorsunuz maalesef. Bizim insanımız böyleyse, siz öncü olun. İnsanların alışkanlıklarını değiştirin. İddianıza göre, Türkiye'nin en büyük teknoloji haber sitesi SDN. Bunu siz değiştirmezseniz, kim değiştirecek? Bence geçerli bir bahane değil bu.

Technopat'ı kötü forumu sebebiyle örnek vermek istemem ama çok daha iyiler bu konuda.
Her site farklı kullanıcıya hitap eder. Daha genel bir kitleye hitap ederken her zaman bazı şeylerden feragat edersin. Bu olaya bir yemek restoranı zinciri ile mahalle restoranı örneği verilebilir. Bir sitenin daha genel bir kitleye hitap etmek istemesinde suç yok bence. Senin düşünceni anlıyorum ancak okur analizi yapılıyor her site tarafından merak etme. 100 kişiden belki 5-10 tanesi senin gibi düşünüyordur. Ayrıntılı rehberlere ek olarak daha genel geçer haberlere çok hızlı ulaşmak isteyen okurların sayısı çok fazla. Keşke okurlar haberin içeriğini merak etse de biz de başlık düşünmek zorunda kalmasak ama olmuyor maalesef çok denendi. Habere girdikten sonra bile içeriğin tamamını okuyan kişi sayısı fazla değil sana öyle diyeyim. Bazen yazdığım haberlere bundan bahsedilmemiş, şu yazılmamış gibi yorumlar geliyor. Halbuki haberin alt kısımlarında o konuya değinilmiş ama kullanıcı okumamış bile. Dediklerimi belki şu an tam idrak edemiyor olabilirsin ama bir haberi 500 ile 15 bin kişinin okumasının verdiği duygu çok farklı. İnsan yazdığı 4-5 haberde okuma sayısı 1000'i geçemeyince otomatik demoralize olur.

Reaksiyon puanı
3,027
Genel anlamda beğendim yeni tasarımı sade ve güzel olmuş. Fakat şu menünün altında çıkan scrollar çok çirkin olmuş. Bence CSS ile o scrolü kaybedin. Resim ekliyorum tam olarak nereyi kastettiğimi.
Yorumun için teşekkür ederim bunu ben de fark edip geri bildirimi gönderdim ekibe. En kısa sürede kaldırılacaktır.

Overclocked

Profesör
Reaksiyon puanı
4,580
Her site farklı kullanıcıya hitap eder. Daha genel bir kitleye hitap ederken her zaman bazı şeylerden feragat edersin. Bu olaya bir yemek restoranı zinciri ile mahalle restoranı örneği verilebilir. Bir sitenin daha genel bir kitleye hitap etmek istemesinde suç yok bence. Senin düşünceni anlıyorum ancak okur analizi yapılıyor her site tarafından merak etme. 100 kişiden belki 5-10 tanesi senin gibi düşünüyordur. Ayrıntılı rehberlere ek olarak daha genel geçer haberlere çok hızlı ulaşmak isteyen okurların sayısı çok fazla. Keşke okurlar haberin içeriğini merak etse de biz de başlık düşünmek zorunda kalmasak ama olmuyor maalesef çok denendi. Habere girdikten sonra bile içeriğin tamamını okuyan kişi sayısı fazla değil sana öyle diyeyim. Bazen yazdığım haberlere bundan bahsedilmemiş, şu yazılmamış gibi yorumlar geliyor. Halbuki haberin alt kısımlarında o konuya değinilmiş ama kullanıcı okumamış bile.
Okur analizi yapıldığını tahmin ettim zaten. Okurunuzun niteliklerini de az çok tahmin edebiliyorum.

Olay sadece genele hitap etmek değil ki. Clickbait başlıklar sinir bozucu oluyor. Kaliteyi fazlasıyla düşürüyor. Bence bu kadar "geniş" bir kitleye hitap eden bir şirket, bunlara dikkat etmeli. Daha fazla para kazanmak için yapılan bu taktiklerin, etik olmadığını düşünüyorum. Globalleşme açısından da sorun yaratacaktır diye düşünüyorum. Tabii bunlar benim derdim değil. Bu işten para kazananların sorunu. Ben siteye girmem, olur biter.

Türkiye böyle konularda hep benzer sebeplerden gelişmiyor zaten. Film sektörü de benzer sebepten gelişmiyor mesela. Hep genele hitap etme çabası. Kaliteyi düşünen yok.

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994
Okur analizi yapıldığını tahmin ettim zaten. Okurunuzun niteliklerini de az çok tahmin edebiliyorum.

Olay sadece genele hitap etmek değil ki. Clickbait başlıklar sinir bozucu oluyor. Kaliteyi fazlasıyla düşürüyor. Bence bu kadar "geniş" bir kitleye hitap eden bir şirket, bunlara dikkat etmeli. Daha fazla para kazanmak için yapılan bu taktiklerin, etik olmadığını düşünüyorum. Globalleşme açısından da sorun yaratacaktır diye düşünüyorum. Tabii bunlar benim derdim değil. Bu işten para kazananların sorunu. Ben siteye girmem, olur biter.

Türkiye böyle konularda hep benzer sebeplerden gelişmiyor zaten. Film sektörü de benzer sebepten gelişmiyor mesela. Hep genele hitap etme çabası. Kalite'yi düşünen yok.
Olayın bence gelişmek veya gelişmemek ile bağlantısı yok. Bana kalırsa bu işte doğru budur diye bir kalıpta yok. Biz sitede her konuda çok detaylı rehberlere de yer veriyoruz. Bu rehberler hakkında belki 10-15 gün düşünüyoruz. Farklı konular bulup 1000 kelimeye varan hatta geçen pek çok rehberimiz var. Ben bunların sosyal medyada veya forumlarda takdir edildiğini hiç görmedim ama en ufak hatada ShiftDelete'nin üzerine saldırmayı bekleyen çok fazla sayıda insan var.

Overclocked

Profesör
Reaksiyon puanı
4,580
Olayın bence gelişmek veya gelişmemek ile bağlantısı yok. Bana kalırsa bu işte doğru budur diye bir kalıpta yok. Biz sitede her konuda çok detaylı rehberlere de yer veriyoruz. Bu rehberler hakkında belki 10-15 gün düşünüyoruz. Farklı konular bulup 1000 kelimeye varan hatta geçen pek çok rehberimiz var. Ben bunların sosyal medyada veya forumlarda takdir edildiğini hiç görmedim ama en ufak hatada ShiftDelete'nin üzerine saldırmayı bekleyen çok fazla sayıda insan var.
Sitenize genel kalite açısından girmiyorum. O yüzden rehberlerinizi hiç okumadım şahsen. Forum içinde açılan rehber olursa, elimden geldiğince tebrik ediyorum.

Bu arada Recep Baltaş, rehber çaldığınızı iddia etmiş. Ben de birkaç gün önce Ekşi Sözlük'te gördüm. O an uğraşmadım ama konusu açılmışken paylaşayım.

Atakan.ç

Asistan
Reaksiyon puanı
80
burda bazı kişiler yeniliği sevmez ama yapılması gereken bir değişimdi bence. çok güzel tema bu arada ellerinize sağlık :)

TeknoLocks

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
332
Sitenize genel kalite açısından girmiyorum. O yüzden rehberlerinizi hiç okumadım şahsen. Forum içinde açılan rehber olursa, elimden geldiğince tebrik ediyorum.

Bu arada Recep Baltaş, rehber çaldığınızı iddia etmiş. Ben de birkaç gün önce Ekşi Sözlük'te gördüm. O an uğraşmadım ama konusu açılmışken paylaşayım.
bir zamanlar hakkı alkanın haber sitelerine yaptığı eleştiri vardı copy-paste yapıyorsunuz diye ancak kendi sitesinde yapılması beni şaşırttı video linkini bulursam atayım

edit :
buldum

Son düzenleme:

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994

Bu konuyla ilgili cevap Hakkı Abi Twitter hesabından vermişti. Şu an tam hatırlamadığım için söyleyemiyorum.

Dediğim mesele de bu girmeden o özel içerikleri bulamazsın zaten. Konu dağılmasın diye daha fazla uzatmayacağım ama merak edersen özelden sana hazırlanan içeriklerden bazılarını atabilirim tabi.