Sony’nin Türkiye’ye Tekrar Gelme Olasılığı?

Bu konuyu okuyanlar

James Howlett

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,231
Sizce gelir’mi Sony tekrardan Türkiye’ye bence çok iyi marka androidten çok hoşlaşmayan biri biri olarak sempatim var

James Howlett

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,231
2016 da 5s ile xperia arasında gidip geldim iphonelada tanışmamız böyle oldu iyiki 5s almışım diyorum, sonyde severim ama apple başka dünya, para olsa herşeyi apple alırdım herhalde

Akagi

Doçent
Reaksiyon puanı
841
Telefon konusunda sony berbat diğer şeyler gelebilir ama, xperia kullandım aşırı ısınıyor çok çöp bir telefon. Hangi telefonun 'Telefon çok ısındı kamera kullanılamaz' dediğini gördünüz? Sadece 5 dakika kullanabiliyordum kamerayı. Oyun konusunda da berbattı.

James Howlett

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,231
Telefon konusunda sony berbat diğer şeyler gelebilir ama, xperia kullandım aşırı ısınıyor çok çöp bir telefon. Hangi telefonun 'Telefon çok ısındı kamera kullanılamaz' dediğini gördünüz? Sadece 5 dakika kullanabiliyordum kamerayı. Oyun konusunda da berbattı.
Peki 2021 modelleride hala öyle midir?

TheLastWarrior

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,044
2 sene Xperia L orta seviye 3 senede Xperia Z2 kullandım stabil android kullandığımı sonyden öğrendim akıcı arayüz su geçirmezlik olayının atası, güçlü güç tasarruf modu sarj su gibi gitmiyordu, kamerası iyiydi kompakt (mini) cihazları gerçekten haklını veriyordu sadece boyutu küçültüp bütün özellikleri aynı bırakıyordu vs ama bazı hatalara kurban gittiler kullanıcılarının istediklerine uyum sağlayamadılar örneğin zamanında ince cerceveli cihazlar cıkarken sony takoz gibi kalın cercevli cihazlar üretiyordu, fiyat politikası yanlıstı, kendi kamera sensörünü kendi cihazlarında kullanmıyıp başka sensörler kullanıyordu bu olay hala değişmedi yine kendi en iyi sensörünü kendi telefonlarında kullanmıyor neyse bazı hatalar yapıldı üstüne çin menşeli cihazların cıkışı oldu sony piyasadan düştü şimdilerde takip ediyorum güzel cihazlar üretiyor ama ülkemizde yok tekrar gelmesini isterim umarım yapılan hatalardan ders cıkarılıp sony yeniden ülkemize gelir ve çıkışa geçip çin menşeli cihazların üstünde kalitesini konusturur şuanda oneplus kalitesi ne ise sonyde zamanında aynıydı

Dertsizali

Profesör Dr Doçent Dertsizali :)
Reaksiyon puanı
2,177
Üzgünüm ama Sony TV, DSLR, fotoğraf makinası vs gibi ürünler dışında akıllı telefonla Türkiye'ye girmez. PC ile de girmez.
Bence girer hatda fabrika bile acar akıllı telefon konusunda... pc de uzaktan satar sony talep artmaya başladı telefonları zaten belli bir tek tasarım sorunu birde ufak tefek sorunları var.. yakında gelir..

Reaksiyon puanı
2,554
Benim de en çok gördüğüm kadarıyla servis konusunda çok sıkıntılıydı sony.Yani birçok okuduğum yorumda gerçekten müptelası olan adamlar bile sırf bu sonynin telefonlarının arkasında durmamasından ötürü vazgeçtiler sonyden.Eğer tekrar gelirse ki ben daha geleceğini sanmıyorum mutlaka bu satış sonrası olayını çözmeleri lazım sağlam bir servis ağı olmalı.Sony ucuz bir marka değil sonuçta böyle pahalı ve premium cihazlar üretiyorsanız arkasında da durmak zorundasınız yoksa kimse almaz.

Amorg

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Sony vaio laptop bence çok iyi ya. Şu anda ondan yazıyorum :D

Reaksiyon puanı
6,424
Samsung S20+ gördüm. Onda 2 saniye kullanınca 60 dereceye çıkıyordu.

Reaksiyon puanı
8,011
Hangi telefonun 'Telefon çok ısındı kamera kullanılamaz' dediğini gördünüz?
Çoğu telefon aşırı ısınmada koruma için belli özellikleri kapatır. Sony kamerayı kapatıyor, Apple direkt telefonu kitliyor soğuyana kadar. Yaptığınız işlem yoğunsa bi zahmet telefon ısınsın. Günlük kullanımda ısınıyor gibi yalan atmanıza gerek yok Sony gruplarında moderatörlük yaptım kendim de çok kullandım 1 tane bile ya whatsapp girdim alev aldı kamera açamadım diyen yoktu.

Oyun konusunda da berbattı.
Yalan ama inanmış gibi yapalım. Xperia T3 bile Asphalt 8 , BIA3 oynatıyordu bu ifadeniz de yalan ama neyse inanmış gibi devamke.

Akagi

Doçent
Reaksiyon puanı
841
İlk telefonumdu tüm bölümleri bitirdim Aphalt 8'de. Noldu yalanınız tutmadı sanırım bu konuda :D :D
Yalan söylemiyorum hem neden yalan söylemeye çalışayım ki. Xperia sürümünü hatırlamıyorum ama hiç beğenmemiştim o sürümü diğerlerini bilemem.

95403

İnsanımsı bir bot
Reaksiyon puanı
209
4yıldır sony kullanıyorum aynı fiyattaki samsungların görüntü kalitesinden çok daha güzel. Kardeşimde j7 prime var bende xperia xa ultra. Aynı fiyattalar. Samsung un düşük segmentlerinin önde olduğu tek konu pil.
Bende de Xperia XA vardı. Aşırı dandikti, j7 Pro'ya geçince rahatlığı hissetim.

Harnapazade

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,442
İthalatçı bile getirmek istemiyor kendisi nasıl gelecek şaka bi yana gelse rekabet olurdu ve her ne kadar Xperia geçmişte çok hata da yapsa bunu Z3 Compact, Z3, XA Ultra ve XA1 kullanmış biri olarak söylüyorum Sony başka bir marka beyler :)