Ssd'de Pc Açılırken 35 40 Sn’den Fazla Sürüyor

Bu konuyu okuyanlar

Bella Ciao

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,193
dram yok ve zamanla ssdler de alan dolarsa gündeik veriler işlemci cache giderse
dramda ssd cache ise

ssd de cache olmaığı için sistem yavaş açılıyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

kötü değil.
sadece işletim sistemi kurmak kötü, oyun vb için alınır

notebooklarda oluyor genelde

CraYen

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,005
Fiyatına göre kötü bir SSD değil. Samsung'un SSD'leri kaliteli oluyor. Tabii bana göre daha güncel bir SSD almak daha iyi bir çözüm olabilir.
Adamlar sanki TF2 mantığı kullanmışlar. Diğer her şeyi indirin, okuma-yazma hızına basın gibi.

Bella Ciao

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,193
bunun firmware yok bu oem 970 evo plus modeli tek eksiği dram yok tlc bellek katmanlarına sahip

Adamlar sanki TF2 mantığı kullanmışlar. Diğer her şeyi indirin, okuma-yazma hızına basın gibi.
okuma yazma hızını arabiirm belirler adamların yapacağı bir şey yok onlar bellek transistörlerini üretirler

CraYen

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,005
Bu arada konu sahibi nerede? Yardım edelim dedik kayboldu.

Wab Sharan

Doçent
Reaksiyon puanı
416
Fiyatına göre kötü bir SSD değil. Samsung'un SSD'leri kaliteli oluyor. Tabii bana göre daha güncel bir SSD almak daha iyi bir çözüm olabilir.
Bir arkadaş açılış hızı hakkında video istedi de, video yüklenebiliyor mu ?

®Shift®

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,807

Wab Sharan

Doçent
Reaksiyon puanı
416
bilmiyhorum görev yöneticisi öyle diyor kendim telefonla ölçtüm güç tuşuna basıp masaüstü gelene kadar 28 saniye sürüyor

özelden yollar mısın reis merak ettim
23456.mp4 indir Burdan dosya indire basarak videou indirip izleyebilirsin. Bağlantı güvenli. Kendisi benim eski bilgisayarım, derste fln kullanıyorum doğru düzgün bi video upload sitesi bulamadım çünkü bir bak istersen

tamamdır reis iyi dersler
bitti ztn de teşekkürler :D

Konu sahibi arkadaş da biraz konuyla ilgilensemi artık

Reaksiyon puanı
5,150
23456.mp4 indir Burdan dosya indire basarak videou indirip izleyebilirsin. Bağlantı güvenli. Kendisi benim eski bilgisayarım, derste fln kullanıyorum doğru düzgün bi video upload sitesi bulamadım çünkü bir bak istersen

bitti ztn de teşekkürler :D

Konu sahibi arkadaş da biraz konuyla ilgilensemi artık
hıza düştüm

xScaryNight

Asistan
Reaksiyon puanı
73
büyük ihtimalle samsung magician adlı ssd uygulamasında rapid mode açıktır (aktiftir) o açık olduğu için ramden destek alıyor ve normal hız 400 500 mb okuma yazma hızıiken 2000 3000 oluyor bide samsungun kendi ssd uygulamsında rapid mod seçeneğini bulup devre dışı bırak hiçbir zararı olmuyacaktır ve kapattıktan sonra pc yeniden başlatılacak otomatik korkmana gerek yok o kısımda ve gene test yap çıkan değerleri bize bildir hızlı bi geri dönüş yaparsan sevinir iy günler..

ve SSD M2 SSD ise o hızlar gayet normaldir

Bella Ciao

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,193
büyük ihtimalle samsung magician adlı ssd uygulamasında rapid mode açıktır (aktiftir) o açık olduğu için ramden destek alıyor ve normal hız 400 500 mb okuma yazma hızıiken 2000 3000 oluyor bide samsungun kendi ssd uygulamsında rapid mod seçeneğini bulup devre dışı bırak hiçbir zararı olmuyacaktır ve kapattıktan sonra pc yeniden başlatılacak otomatik korkmana gerek yok o kısımda ve gene test yap çıkan değerleri bize bildir hızlı bi geri dönüş yaparsan sevinir iy günler..

ve SSD M2 SSD ise o hızlar gayet normaldir
arkadaşım ssd pcı hattını kullanıyor 2500 3000

Bella Ciao

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,193
Arkadaşın SSD'si zaten araştırdığıma göre 3500 mb okuma 2200 mb da yazma hızına sahip. Böyle bir SSD' de bile 35 40 sn'yede açılması komik :D

Hocam sorun ne süredir var ?
çünkü dram cache yok.

dram cache yoksa işletim sistemi bilgisi sıralı dram ve l2 cahce gitmek zorundaki buda ssd diskten daha yavaş sürecek

Bella Ciao

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,193

Wab Sharan

Doçent
Reaksiyon puanı
416
KINGSTON SA400S37240G sata ssd ben eski laptopta pek fazla kullanmıyorum 240 gb aldım sen istersen daha büyük boyutta alabilirsin. Ama önerim m2 girişin varsa m2 al biraz pahalı ama değer benim laptop eski olduğu için sata 3.0 var @efemurato

mesuttbaykal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
Görev yöneticisinden bunun gibi bir bios zamanı fotoğrafı atar mısınız @mesuttbaykal Ekli dosyayı görüntüle 148691
ekledim

eyw

Hocam @murattalkan bios zamanını atarsanız sorun Windows'damı ssd de mi anlarız lütfen atın

Bu arada konu sahibi nerede? Yardım edelim dedik kayboldu.
burdayım da benim konu arada kaynadı. ortam biraz sakinleşsin dedim :)

Arkadaşın SSD'si zaten araştırdığıma göre 3500 mb okuma 2200 mb da yazma hızına sahip. Böyle bir SSD' de bile 35 40 sn'yede açılması komik :D

Hocam sorun ne süredir var ?
son bir kaç haftadır

Ekli dosyalar

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    107.1 KB · Görüntüleme: 56
  • Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    107.1 KB · Görüntüleme: 49