Öneri Forum Hakkında | Görüş - Öneri - Şikayetleriniz

Airbus

Profesör
Reaksiyon puanı
1,002
@Creative @Developer

Mesaj düzenleme kısmındaki biçimlendirmeler Opera tarayıcımda çalışmıyor. Chrome'da ise sorun yok. (JS içerikleri örneğin mesaj kısmına ctrl+v ile fotoğraf yapıştırma, üye etkiletleme vb.)

Ekleme: Çerezlerin çok birikmesinden kaynaklıymış sanırım çerezleri temizleyince düzeldi.

Son düzenleme:

Bella Ciao

Profesör
Reaksiyon puanı
3,193
forum açığı.png

görüldüğü gibi işaretli alan kapalı ve kayıt edlilmiş durumda ama...

forum sıkıntısı.png

işaretli alanda çevrim içi durum görünüyor.

@Creative
@MrtAltg

S

SDN Anonim 645270

SDN Okuru
işaretli alanda çevrim içi durum görünüyor.
Sende gözüküyor çünkü hesap sahibi sensin. Yöneticiler hesabı devre dışı bıraksan/ceza alsan veya perma yesen bile profilindeki mesajları görebiliyor. Ayrıca onlar, Son Görülme ve hangi sayfaya baktığını da görebiliyorlar, kapatsan dahi.

1617472706605.png

Son düzenleyen moderatör:
S

SDN Anonim 645270

SDN Okuru
Raporlarsan "[Çözüldü]" olarak düzeltebiliyorlar başlığı. Rehber konuları için "Rehber" tagı getirilebilir. Çözülen konularda yeşil buton çıkıyor zaten, çözülmeyen konularda da kırmızı buton.

Konu sahibi etiketi ne kadar gereklidir (zamanla alışıyorsun) bilmem ama gelmesini isterim. @Developer, rapor sistemi ne durumda?

Akkara

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Konu başlığının düzenleme yapılması amacıyla raporlama sisteminin her kesim tarafından kullanacağını düşünmüyorum. Kaldı ki bunu (kullanıcılar tarafında) bilen olur bilmeyen olur, (yönetim katında) uygulayan olur uygulamayan olur. Önerideki amacım işlemi standart bir forma dönüştürmek. Forum kurallarının bir maddesine: "Çözüm olduğuna kanaat getirdirdiğiniz konudaki mesajı raporlayarak bizlere bildirmeniz rica olunur. Bu bağlamda ilgili konu başlığı [Çözüldü] olarak etiketlenebilecek ve konu, benzer sorunu yaşayan kullanıcılara yardımcı olacaktır." gibi.

S

SDN Anonim 645270

SDN Okuru
Konu başlığının düzenleme yapılması amacıyla raporlama sisteminin her kesim tarafından kullanacağını düşünmüyorum.
Kusura bakma da o, onların sorunu. Konuyu yanlış kategoriye açtığında raporlamasını veya farklı bir kural ihlalinden raporlaması gerektiğini bilmiyorsa yesin uyarıyı. En iyi cevap sistemi acilen gelmeli, kurallara eklenebilir. O da bir seçenek ama...

Hani dedin ya: "raporlama sisteminin her kesim tarafından kullanacağını düşünmüyorum." İşte forum kurallarını da hâlâ okumayan üyeler var. Okusa bile ısrarla uyarı almak isteyenler de var. İki ucu...

NickChicken

Profesör
Reaksiyon puanı
2,593
@by efsane niye ceza aldı çok merak ediyorum.

?
Mesaj otomatik birleştirildi:

"ASLA tekrar sorma" butonuna tıklıyorsun ama yarın hesaba girdiğinde yine aynı uyarıyı veriyor. Bunu düzeltin artık, ASLA diyor ama her gün soruyor maşallah.
Bende o sorun yok. Çerezler siliniyor olabilir. ?

Reaksiyon puanı
120
Benim şu anda bir derdim yok. Yeni girdim, rahatım. SDN gayet güzel yanlız incelemeleri diğer taraflardan daha önce yapsalar daha güzel olur

NickChicken

Profesör
Reaksiyon puanı
2,593
Emin misin? Her girişinde veya her gün (günün ilk girişinde) sormuyor mu?
“Beni Hatırla” özelliği açık ve çerezleri temizlemiyorum. O yüzden bildirim tercihimi seçtikten sonra bir daha sormuyor. ?

Bir kez Asla tekrar sorma butonuna tıkladığımızda ASLA TEKRAR sormasın.
O özellik için bildirim tercihlerinin hesap üzerinden ayarlanması gerekiyor. Çerezler üzerinden olduğu zaman geçici oluyor.

@Rchive, Tarayıcı ayarlarından bildirimleri engellediğin zaman n’oluyor?

Developer

admin
Admin
Reaksiyon puanı
1,577
Raporlarsan "[Çözüldü]" olarak düzeltebiliyorlar başlığı. Rehber konuları için "Rehber" tagı getirilebilir. Çözülen konularda yeşil buton çıkıyor zaten, çözülmeyen konularda da kırmızı buton.

Konu sahibi etiketi ne kadar gereklidir (zamanla alışıyorsun) bilmem ama gelmesini isterim. @Developer, rapor sistemi ne durumda?

Selamlar,

"Ne durumda derken" kişisel olarak size mi hizmet ediyorum burada ben? Soru sormanın da adabı muaşereti var.

Forum üzerinde geliştirmeler sürekli yapılıyor. Ayrıca kullanıcılardan gelen geribildirimler de dikkate alınarak hızlı şekilde çözüm sağlanıyor.

Raporlama ile ilgili konu beklemede.

Teşekkürler.

S

SDN Anonim 645270

SDN Okuru
Selamlar,

"Ne durumda derken" kişisel olarak size mi hizmet ediyorum burada ben? Soru sormanın da adabı muaşereti var.
Selamlar,

Nasıl soru sormamı istiyorsanız öyle sorayım. Ben burada bana hizmet ediyorsunuz demedim, "ne durumda?" derken: İncelemeye aldınız mı, değerlendirilecek mi veya uyum sorunu var mı, yapım aşamasında mı diye sordum.

Teşekkürler.

Developer

admin
Admin
Reaksiyon puanı
1,577
Selamlar,

Nasıl soru sormamı istiyorsanız öyle sorayım. Ben burada bana hizmet ediyorsunuz demedim, "ne durumda?" derken: İncelemeye aldınız mı, değerlendirilecek mi veya uyum sorunu var mı, yapım aşamasında mı diye sordum.

Teşekkürler.

Selamlar,

Hiç tanımadığınız, merhaba demediğiniz birisine "ne durumda"? derseniz yukarıdaki cevabı alırsınız.

Ben sizin yerinizde olsam nezaket kuralları çerçevesinde şöyle sorarım;

@Developer ; "merhaba. raporlama ile ilgili daha önce bilgi vermiştim gelişme var mı?"

S

SDN Anonim 645270

SDN Okuru
Merhaba. Raporlama ile ilgili daha önce bilgi vermiştim. Gelişme var mı?

Biri emir kipi kullanma der, biri soru sormanın adabı vardır der; biri foruma veda konusu açar, hâlâ forumda gezer. Biri hatası düzeltildiğinde idrar yarışına girmeyelim der, der de der...

Developer

admin
Admin
Reaksiyon puanı
1,577

Biri emir kipi kullanma der, biri soru sormanın adabı vardır der; biri foruma veda konusu açar, hâlâ forumda gezer. Biri hatası düzeltildiğinde idrar yarışına girmeyelim der, der de der...
Selamlar,

SDN üzerinde yöneticisinden kullanıcısına kadar herkes eşit haklara sahiptir. Eğer bir yönetici ya da moderatör herhangi bir konu için sizi uyarıyorsa bunu dikkate almalısınız. Forum kültürü gereği kurallarımız ve bu kuralları uygulaması için görevlendirdiğimiz arkadaşlarımız var.

Kimse keyfi hareket etmemeli, saygı ve nezaket sınırını da aşmamalıdır. Fakat bu asabi tavrınızın altında yatan algıyı anlamakta güçlük çekiyorum. Sizi rahatsız eden bir durum mu var?

S

SDN Anonim 645270

SDN Okuru
Fakat bu asabi tavrınızın altında yatan algıyı anlamakta güçlük çekiyorum. Sizi rahatsız eden bir durum mu var?
Ben de sizin bu nezaket kavramını abarttığınızı düşünüyorum. Basit bir soru sordum, size her ricamızda/sorumuzda nezaket kurallarına uyalım diye mi cevap vereceksiniz? Agresif bir cevap vermiş olabilirim çünkü anlık sinirlenebiliyorum.

Niye her soruda konudan saptırılıyoruz? Yok maaş almıyoruz, yok emir kipi kullanmayın, yok ben size mi hizmet ediyorum(?) gibi gibi cevaplar canımı sıkıyor. Kısacası, ezber yorumlar beni agresif bir ruh haline bürüyor.

Developer

admin
Admin
Reaksiyon puanı
1,577
Ben de sizin bu nezaket kavramını abarttığınızı düşünüyorum. Basit bir soru sordum, size her ricamızda/sorumuzda nezaket kurallarına uyalım diye mi cevap vereceksiniz? Agresif bir cevap vermiş olabilirim çünkü anlık sinirlenebiliyorum.

Niye her soruda konudan saptırılıyoruz? Yok maaş almıyoruz, yok emir kipi kullanmayın, yok ben size mi hizmet ediyorum(?) gibi gibi cevaplar canımı sıkıyor. Kısacası, ezber yorumlar beni agresif bir ruh haline bürüyor.
Neden tüm bu söylemleri sadece "forum kuralları ve nezaket" olgusu içerisinde değerlendirmiyorsunuz? Sizin agresif sorunlarınız sizi ilgilendirir. Eğer bunu buraya yansıtırsanız uyarı alır, devamında uzaklaştırılırsınız. Yukarıda da belirttiğiniz gibi arkadaşlarımız sizi uyarmış hem de haklı olarak. Ben her ne kadar uzlaşı yönünde üslup kullansam da sizin söylemleriniz aksi yönde.

Size ilk ve son uyarım: Burada hiç bir yönetici ya da moderatör keyfi davranmaz. Kendi kişisel sebeplerinden dolayı da kimseyi suçlayamaz. Ancak siz, yukarıda belirttiğiniz gibi "agresif" tavırlara devam ederseniz bu yönetimin sorunu değil forumun sorunu haline gelir ki buna hiç birimiz müsaade edemeyiz.

Teşekkürler.

S

SDN Anonim 645270

SDN Okuru
Yukarıda da belirttiğiniz gibi arkadaşlarımız sizi uyarmış hem de haklı olarak.
Beni kim uyarmış? Biraz daha açıklayabilir misiniz? 25'inci sayfada beni "agresif"likle itham eden kim var sizden önce?? Yoksa başka bir konudan mı bahsediyorsunuz?
Ancak siz, yukarıda belirttiğiniz gibi "agresif" tavırlara devam ederseniz bu yönetimin sorunu değil forumun sorunu haline gelir ki buna hiç birimiz müsaade edemeyiz.
Tamam. Nezaket sınırımı hangi cümlede aştığımı da belirtebilirsiniz.

Developer

admin
Admin
Reaksiyon puanı
1,577
Beni kim uyarmış? Biraz daha açıklayabilir misiniz? 25'inci sayfada beni "agresif"likle itham eden kim var sizden önce?? Yoksa başka bir konudan mı bahsediyorsunuz?

Tamam. Nezaket sınırımı hangi cümlede aştığımı da belirtebilirsiniz.

Uyarıldığınızı söylediniz.

Agresif olduğunuzu söylediniz.

S

SDN Anonim 645270

SDN Okuru
Agresif olduğunuzu söylediniz.
Uyarı kısmı doğru da benden önce agresif diyen ilk kişi siz değil misiniz? Ben orada sadece seni kastetmedim, genel olarak nezaket kültürünün abartıldığını söyledim.

Kendi kişisel sebeplerinden dolayı da kimseyi suçlayamaz.
Sonra doğal olarak neden agresif olduğuma dair cevap verdim. Yukarıya kaydırıp verdiğiniz cevapları inceleyelim:

Ne durumda derken kişisel olarak size mi hizmet ediyorum burada ben?
Hiç tanımadığınız, merhaba demediğiniz birisine "ne durumda"? derseniz yukarıdaki cevabı alırsınız.
Şimdi sen bunları yazarsan agresifleşmem normal değil mi? Sanki ben, "bana hizmet ediyorsunuz, benim kölemsiniz (bunu diyen bir üye vardı, şu an hesabı devre dışı)" gibi bir cümle kurmuşum misali lanse ediyorsunuz. Benim öyle bir iddiam olmadı, olmayacak da.

Kimse keyfi hareket etmemeli, saygı ve nezaket sınırını da aşmamalıdır.
Keyfi hareket ettiğim yok. Forum kurallarını da biliyorum, demek ki 1 aydır ceza almıyorsam tartışmanın dozunu ayarlayabilecek tecrübeye sahibim.

Son olarak da şunu ekleyeyim: Rapor sistemi falan istemiyorum, hiçbir şey istemiyorum. İtham ettiğiniz gibi "kaba ve agresif" bir kişiliğim var, daha doğrusu sizin görüşünüze göre öyle-y(miş).

Tüm bunlar bi' kenara, ben daha fazla tartışmak istemiyorum. Benim konuya yazma yetkimi al, 3 günlüğüne banla.

Developer

admin
Admin
Reaksiyon puanı
1,577
Uyarı kısmı doğru da benden önce agresif diyen ilk kişi siz değil misiniz? Ben orada sadece seni kastetmedim, genel olarak nezaket kültürünün abartıldığını söyledim.

Sonra doğal olarak neden agresif olduğuma dair cevap verdim. Yukarıya kaydırıp verdiğiniz cevapları inceleyelim:

Şimdi sen bunları yazarsan agresifleşmem normal değil mi? Sanki ben, "bana hizmet ediyorsunuz, benim kölemsiniz (bunu diyen bir üye vardı, şu an hesabı devre dışı)" gibi bir cümle kurmuşum misali lanse ediyorsunuz. Benim öyle bir iddiam olmadı, olmayacak da.

Keyfi hareket ettiğim yok. Forum kurallarını da biliyorum, demek ki 1 aydır ceza almıyorsam tartışmanın dozunu ayarlayabilecek tecrübeye sahibim.

Son olarak da şunu ekleyeyim: Rapor sistemi falan istemiyorum, hiçbir şey istemiyorum. İtham ettiğiniz gibi "kaba ve agresif" bir kişiliğim var, daha doğrusu sizin görüşünüze göre öyle-y(miş).

Tüm bunlar bi' kenara, ben daha fazla tartışmak istemiyorum. Benim konuya yazma yetkimi al, 3 günlüğüne banla.

Tanısam da tanımasam da bir başkasına "agresif" demek benim haddime mi? Lütfen yalan söylemeyin. Nerede yazdıysam onu da buraya ekleyin.

Forum içerisinde öyle keyfi veya sizlerin isteği doğrultusunda uzaklaştırma yapılmıyor ne yazık ki. Ben yukarıda ilk ve son kez sizi uyardım.

İyi akşamlar.