Ev içinde aniden korkma

Bu konuyu okuyanlar

Tr_SaccerR

Asistan
Reaksiyon puanı
135
7.sınıf öğrencisiyim ev içinde aniden korkma geliyor salona birden çıkamıyorum ışığı yakınca anca girebiliyorum mesela gece ışık kapalı bilgisayar başında oturmaya korkuyorum ışığı yakıp oturabiliyorum gece uyurken battaniyeyi üstüme çekiyorum

TeknoLocks

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
332
fazla korku filmi izlemiş olabilir misin ? bu arada küçükken battaniyeyi üzerine çekip uyumamış olan var mı ya valodaki zırh falan yalan dolan battaniyenin yanında

Tr_SaccerR

Asistan
Reaksiyon puanı
135
fazla korku filmi izlemiş olabilir misin ? bu arada küçükken battaniyeyi üzerine çekip uyumamış olan var mı ya valodaki zırh falan yalan dolan battaniyenin yanında
Çok küçükken abim bana korku filmi izletmişti oradan travma kalmış olabilir malesef
küçük yaşlarımda bile bu kadar korkmuyordum

olge

Asistan
Reaksiyon puanı
185
Bilmiyorum da senin yaşındaki çocuklar creepypasta gibi şeyleri araştırmaktan bu duruma geliyor. Bence gözlerini kapattığın anda farklı şeyler düşün. Hayal gücünü kullanarak tatlı şeyler düşün mesela. ?
7.sınıf öğrencisiyim ev içinde aniden korkma geliyor salona birden çıkamıyorum ışığı yakınca anca girebiliyorum mesela gece ışık kapalı bilgisayar başında oturmaya korkuyorum ışığı yakıp oturabiliyorum gece uyurken battaniyeyi üstüme çekiyorum

Tr_SaccerR

Asistan
Reaksiyon puanı
135
Bilmiyorum da senin yaşındaki çocuklar creepypasta gibi şeyleri araştırmaktan bu duruma geliyor. Bence gözlerini kapattığın anda farklı şeyler düşün. Hayal gücünü kullanarak tatlı şeyler düşün mesela. ?
Korku içerilki videoları izlemiyorum

Herobrine

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,046
Creepypasta diye bir şeyi ilk defa duyuyorum.
Gece vakitlerinde "Karabasan" tarzı filmler izlemeyin.

olge

Asistan
Reaksiyon puanı
185

''Wolfred1ght''

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,290
Aslında herkes küçükken karanlıktan korkma gibi dönemler yaşar.Bazen kalıcı olur.Bazen bir kaç yıl sürer.Bazıları sadece tedirgin olur.Sizin ki biraz daha büyük yaşlarda devam eden cinsten korkunuz.Aklına ''burada benden başka kimse yok zarar veren de yok'' diye getirebilirsin.Ya da korktuğun an bir felak nas oku. :)

404 Error

Dekan
Reaksiyon puanı
12,510
Küçükken benimde karanlıktan korktuğum olmuştu. Tabii ki zamanla geçti ve bitti. Belki psikolojik falan olabilir. Ya da bir şeylerden korkup aklınıza takıldıysa da korkabilirsiniz belki. Ya da tek başına olunca karanlıktan korkuyorsunuzdur.

Tr_SaccerR

Asistan
Reaksiyon puanı
135
Bu arada uyku düzenim çok kötü yaşıtlarım saat 12'de yatarken ben 2'de ya da 3'te hatta sahura kadar uyumuyorum bugün saat 4.5 -5 gibi uyudum, uyku düzenimi düzeltebilirsem korkumu yenebileceğimi düşünüyorum

''Wolfred1ght''

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,290
küçükken seni çok etkileyen bir hastalık veya olaydan dolayı da olabilir.Ben küçükken 2 kere havale geçirdim.Bazı sorunlar oldu.Ama hepsini aştım.

kayacaN0

Asistan
Reaksiyon puanı
220
hocam bende 7. sınıfa giderken böyle şeyler yaşıyordum ama bir süre sonra alışıyorsun bu tarz olaylara sana tavsiyem isteyerek korku filmi izle böylelikle korkunu yenersin
Mesaj otomatik birleştirildi:

hocam bende 7. sınıfa giderken böyle şeyler yaşıyordum ama bir süre sonra alışıyorsun bu tarz olaylara sana tavsiyem isteyerek korku filmi izle böylelikle korkunu yenersin
bende böyle yendim korkularımı

Tr_SaccerR

Asistan
Reaksiyon puanı
135

bende böyle yendim korkularımı
Bir siteden gördüğüm bilgiye göre 'Küçük yaşta korku filmi izlemenin ciddi sorunlara neden olabileceği de yapılan bir araştırmayla ortaya çıktı.'

Robert Grenee

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
972
Tüfek taşı yanında

emir000

Profesör
Reaksiyon puanı
910
Hocam korkmayin bende eskiden korkuyordum ama artik umursamiyorum arkama donup yatiyorum korkmaniza gerek yok.

emir000

Profesör
Reaksiyon puanı
910
Aslında herkes küçükken karanlıktan korkma gibi dönemler yaşar.Bazen kalıcı olur.Bazen bir kaç yıl sürer.Bazıları sadece tedirgin olur.Sizin ki biraz daha büyük yaşlarda devam eden cinsten korkunuz.Aklına ''burada benden başka kimse yok zarar veren de yok'' diye getirebilirsin.Ya da korktuğun an bir felak nas oku. :)
Aynen felak ve nas okuduktan sonra içiniz rahat etsin arkaniza donun yatin.

Bende eskiden kuçukken baya bi korkuyordum kapi arkasindaki golgelerden ama zamanla buyudukce alismaya basladim ve korkumu bendd boyle yendim.

Tr_SaccerR

Asistan
Reaksiyon puanı
135
okuyorum ayetel kürside okuyorum her türlü aynı :/
Aynen felak ve nas okuduktan sonra içiniz rahat etsin arkaniza donun yatin.

Bende eskiden kuçukken baya bi korkuyordum kapi arkasindaki golgelerden ama zamanla buyudukce alismaya basladim ve korkumu bendd boyle yendim.

''Wolfred1ght''

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,290
Sana vereceğimiz tavsiyeleri sıralayacak olursak
1-Zihnini fazla korku veya gerilim olaylarından uzak tut.
2-Düzenli sıvı tüket.
3-Korkularının üzerine git.( Misal :30 dk karanlıkta müzik dinle)
4-Düşüncelerin seni değil senin düşünceleri yönlendireceğini unutma.
5-Korku az da olsa iyidir.çünkü korku bizim hayatta kalmamız için bir iç güdüdür diyebiliriz.Lakin Güvenli bir yerde korkmanın mantıksız olduğunu anla.
Bonus:Felak+Nas oku göster korkuna gününü :)

404 Error

Dekan
Reaksiyon puanı
12,510
Korkmamak sana da bağlı bir durum. Eğer ben korkmayacağım veya korkmuyorum diye düşünürsen korkmayabilirsin. Ama fazla kafaya takarsan sorun olabilir. İyi düşün iyi olsun her şey. :)

emir000

Profesör
Reaksiyon puanı
910
Hocam eger yine aynisi olursa sunlari yapin ilk olarak aklinizdam atmaya calisin ve bole seyleri dusunmemeye calisin.

Sonrada sakince akliniza iyi seyler getirerek korkunuzu yenmeye calisin.

Tr_SaccerR

Asistan
Reaksiyon puanı
135
Sana vereceğimiz tavsiyeleri sıralayacak olursak
1-Zihnini fazla korku veya gerilim olaylarından uzak tut.
2-Düzenli sıvı tüket.
3-Korkularının üzerine git.( Misal :30 dk karanlıkta müzik dinle)
4-Düşüncelerin seni değil senin düşünceleri yönlendireceğini unutma.
5-Korku az da olsa iyidir.çünkü korku bizim hayatta kalmamız için bir iç güdüdür diyebiliriz.Lakin Güvenli bir yerde korkmanın mantıksız olduğunu anla.
Bonus:Felak+Nas oku göster korkuna gününü :)
Teşekkürler :)
<3

Yarın spora başlamayı düşünüyorum artık sabah 5'e kadar uyumamak yok :d