iOS 15'in tanıtım tarihi belli oldu!

Bu konuyu okuyanlar

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
apppple.png

Geçtiğimiz saatlerde Apple, WWDC 2021'in tanıtım tarihini açıkladı. 7 Haziran'da yapılacak olan etkinlikte başta iOS 15 olmak üzere MacOS 12 ve WatchOS 8'in de tanıtılması bekleniyor. Geçen yıl iOS 14 Widgets, Uygulama Arşivi, PiP ve Kompakt Çağrı gibi yepyeni özellikleri beraberinde getirmişti.

Bu yıl ise söylentilere göre iOS 15, kullanıcılara yeni özelliklerden daha çok iyileştirme ve çeşitli geliştirmeler sunacak. Yine de yeni sürümde Always-on diplay, yeniden tasarlanan son uygulamalar, ayarlar, kilit ekranı ve daha çok boyuta sahip wigdetler gibi yeniliklerin de geleceği söylentiler arasında yer alıyor. Bir sürpriz olmazsa iPhone 6S, 6S+ ve SE (1. Nesil)'nin yazılım desteği bu yıl son bulacak. Muhtemel desteklenen cihazlar şu şekilde olacak:

iPhone 12 Pro Max
iPhone 12 Pro
iPhone 12 mini
iPhone 12
iPhone 11
iPhone 11 Pro
iPhone 11 Pro Max
iPhone XS
iPhone XS Max
iPhone XR
iPhone X
iPhone 8
iPhone 8 Plus
iPhone 7
iPhone 7 Plus
iPhone SE (2020)

:: Peki sizlerin iOS 15'ten beklentileriniz nedir? Yorumlarınızı bekliyorum.

Son düzenleme:

niyazi5859

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,104
Ekli dosyayı görüntüle 145578

Geçtiğimiz saatlerde Apple, WWDC 2021'in tanıtım tarihini açıkladı. 7 Haziran'da yapılacak olan etkinlikte başta iOS 15 olmak üzere MacOS 12 ve WatchOS 8'in de tanıtılması bekleniyor. Geçen yıl iOS 14 Widgets, Uygulama Arşivi, PiP ve Kompakt Çağrı gibi yepyeni özellikleri beraberinde getirmişti.

Bu yıl ise söylentilere göre iOS 15, kullanıcılara yeni özelliklerden daha çok iyileştirme ve çeşitli geliştirmeler sunacak. Yine de yeni sürümde Always-on diplay, yeniden tasarlanan son uygulamalar, ayarlar, kilit ekranı ve daha çok boyuta sahip wigdetler gibi yeniliklerin de geleceği söylentiler arasında yer alıyor. Bir sürpriz olmazsa iPhone 6S, 6S+ ve SE (1. Nesil)'nin yazılım desteği bu yıl son bulacak. Muhtemel desteklenen cihazlar şu şekilde olacak:

iPhone 12 Pro Max
iPhone 12 Pro
iPhone 12 mini
iPhone 12
iPhone 11
iPhone 11 Pro
iPhone 11 Pro Max
iPhone XS
iPhone XS Max
iPhone XR
iPhone X
iPhone 8
iPhone 8 Plus
iPhone 7
iPhone 7 Plus
iPhone SE (2020)

:: Peki sizlerin iOS'den beklentileriniz nedir? Yorumlarınızı bekliyorum.
Eline sağlık güçlü olsun yeter diyecemde kullanmadığım için pek bir şey değiştirmez

CheriouR

Doçent
Reaksiyon puanı
213
Şahsen benim beklentilerim, Always on display ve Bölünmüş ekran modu. Bir de her bildirim geldiğinde ekranın açılması kullacının tercihine bırakılmalı.

ZeroTwo

Asistan
Reaksiyon puanı
252
apple ile pek aram yok ama bu sefer güzel bir güncelleme geleceğe benziyor apple kullananlara hayırlı olsun :)

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Şahsen benim beklentilerim, Always on display ve Bölünmüş ekran modu artık gelmeli. Bir de her bildirim geldiğinde ekranın açılması kullacının tercihine bırakılmalı.
Evet o çok sinir bozucu bir olay. Bölünmüş ekran gelirse de anca büyük ekranlı modellere gelir sanırım. SE'de çok bir işlevi olmaz. Aynı şekilde AOD de LCD ekranlar için sıkıntı yaratabilir. Apple da böyle bir cihaz ayrımına girer mi, pek emin değilim..
Mesaj otomatik birleştirildi:

Eline sağlık güçlü olsun yeter diyecemde kullanmadığım için pek bir şey değiştirmez
Benim de kullanamayacağım bir sürüm olacak. 1.Nesil SE'nin bu yıl fişini çeker Apple muhtemelen.

KaTaRaN

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,517
Önce Samsung yaptı bu özellikleri android içine aldı. Şimdi apple de androidden alıyor. Dahiyane yenilikçi en iyisi bizde diye reklam yapacak. Bütün cihazlar birbirine benzemeye başlayacak desenize. Fakat apple cihazlara böyle pratik özelliklerin gelmesi de bir yandan sevindirici

James Howlett

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,233
Konuşma esnasında ses kaydedici olsa bence iyi olur program indirmeden, xiaomide var bu yıllardan beri

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Önce Samsung yaptı bu özellikleri android içine aldı. Şimdi apple de androidden alıyor. Dahiyane yenilikçi en iyisi bizde diye reklam yapacak. Bütün cihazlar birbirine benzemeye başlayacak desenize. Fakat apple cihazlara böyle pratik özelliklerin gelmesi de bir yandan sevindirici
Belki biraz taraflı olacak ama Apple aldığı özellikleri daha iyi hale getiriyor. Bu yıl da neyi alacaksa Android tarafından çok daha gelişmişini sunacaktır. Benzemeye başladı değil benziyor zaten (tasarım hariç) her sürümde de hem Android hem de iOS birbirinden özellik yürütmeye devam ediyor :)

Konuşma esnasında ses kaydedici olsa bence iyi olur program indirmeden, xiaomide var bu yıllardan beri
Evet mantıklı ama gizlilik açısından sıkıntı yaratabilir bence malum Apple'ın en hassas noktası.

KaTaRaN

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,517
Belki biraz taraflı olacak ama Apple aldığı özellikleri daha iyi hale getiriyor. Bu yıl da neyi alacaksa Android tarafından çok daha gelişmişini sunacaktır. Benzemeye başladı değil benziyor zaten (tasarım hariç) her sürümde de hem Android hem de iOS birbirinden özellik yürütmeye devam ediyor :)

Evet mantıklı ama gizlilik açısından sıkıntı yaratabilir bence malum Apple'ın en hassas noktası.
Bu konuda LG yi özlüyorum. Yenilikçi bir firma idi. Eski Samsung da öyle. Şuan böyle bir firma yok. Kullanmadığım için ne kadar iyi hale getiriyorlar bilemem ama yılların widgetini ilk kendileri bulmuş gibi tanıtmalarına tav olmuştum. Resmen insanları kandırmaya kalktılar. Her neyse.

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Bu konuda LG yi özlüyorum. Yenilikçi bir firma idi. Eski Samsung da öyle. Şuan böyle bir firma yok. Kullanmadığım için ne kadar iyi hale getiriyorlar bilemem ama yılların widgetini ilk kendileri bulmuş gibi tanıtmalarına tav olmuştum. Resmen insanları kandırmaya kalktılar. Her neyse.
Apple'ın işi o zaten :D Ben ikisini de denedim ve gerçekten iOS'in widgetleri çok daha iyi. Hem tasarım hem işlev açısından.

KaTaRaN

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,517
Apple'ın işi o zaten :D Ben ikisini de denedim ve gerçekten iOS'in widgetleri çok daha iyi. Hem tasarım hem işlev açısından.
Bende widget kullanmayı nedense hiç sevmem. Lg kullanırken smart bullettin vardı o güzeldi. Hava durumu için kullanıyordum ama yağmurlu havalarda ekranda su damlaları falan oluyordu.

(Evo)lution

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,639

iPhone 12 Pro Max
iPhone 12 Pro
iPhone 12 mini
iPhone 12
iPhone 11
iPhone 11 Pro
iPhone 11 Pro Max
iPhone XS
iPhone XS Max
iPhone XR
iPhone X
iPhone 8
iPhone 8 Plus
iPhone 7
iPhone 7 Plus
iPhone SE (2020)

Always on display ve multitasking özelliğinin gelmesini bekliyorum.

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Bende widget kullanmayı nedense hiç sevmem. Lg kullanırken smart bullettin vardı o güzeldi. Hava durumu için kullanıyordum ama yağmurlu havalarda ekranda su damlaları falan oluyordu.
Benim de ilk dokunmatik cihazım LG idi. Ana ekranda olmasa da kilit ekranında yuvarlak saati kullanıyordum kılıfla çok güzel oluyordu.

Ben de bir iki tane kullanırım ama bizimkiler çok sönük açıkçası. 12 ile hepsi yenilenecek deniliyor bakalım. Android kanadı daha cafcaflı işler çıkarır gibi.

(Evo)lution

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,639
Benim de ilk dokunmatik cihazım LG idi. Ana ekranda olmasa da kilit ekranında yuvarlak saati kullanıyordum kılıfla çok güzel oluyordu.

Ben de bir iki tane kullanırım ama bizimkiler çok sönük açıkçası. 12 ile hepsi yenilenecek deniliyor bakalım. Android kanadı daha cafcaflı işler çıkarır gibi.
Yanlış hatırlamıyorsam Galaxy S4 serisinde de akıllı kılıfla saat çıkıyordu.

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Always on display ve multitasking özelliğinin gelmesini bekliyorum.
Sizin cihazlar için çok faydalı olur ama LCD'li modellerde pile eksi yazar. Bakalım, umarım gelir.

Yanlış hatırlamıyorsam Galaxy S4 de de akıllı kılıfla saat çıkıyordu.
Bir ara çok modaydı o tarz şeyler. Samsung'un da vardı hatta çağrı kabul-red için bölüm bile oluyordu.

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299

iPhone 12 Pro Max
iPhone 12 Pro
iPhone 12 mini
iPhone 12
iPhone 11
iPhone 11 Pro
iPhone 11 Pro Max
iPhone XS
iPhone XS Max
iPhone XR
iPhone X
iPhone 8
iPhone 8 Plus
iPhone 7
iPhone 7 Plus
iPhone SE (2020)

Always on display ve çoklu ekran özelliği olmalı.Gelmeyeceğini biliyorum ama ekran çözünürlüğünü düşürme özelliği olsa harika olur diye düşünüyorum.

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Always on display ve çoklu ekran özelliği olmalı.Gelmeyeceğini biliyorum ama ekran çözünürlüğünü düşürme özelliği olsa harika olur diye düşünüyorum.
Apple o konuda çok ketum davranıyor. Özellikle de yeni çıkan modeller için bir çözünürlük ayarı olması pil büyük avantaj sağlayabilir.

ReznooW

Asistan
Reaksiyon puanı
368
allahın iphone 7 si ios 15 alıyor
2017 de çıkan s8 güvenlik güncellemesi bile almıyor daha geçen iphone 5s cihazıma güvenlik güncellemesi geldi :D s8 bide samsungun şuanki full ekran cihazlarının ilki

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
allahın iphone 7 si ios 15 alıyor
2017 de çıkan s8 güvenlik güncellemesi bile almıyor daha geçen iphone 5s cihazıma güvenlik güncellemesi geldi :D s8 bide samsungun şuanki full ekran cihazlarının ilki
Vay be çok büyük eksiklik.Peki İphone 7 nin son durumunu anlatsana bize.Ben söyleyeyim batarya performansı olarak dibe vurmuş durumda.Apple ın verdiği güncellemeler bir avantaj değil.

(Evo)lution

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,639
Vay be çok büyük eksiklik.Peki İphone 7 nin son durumunu anlatsana bize.Ben söyleyeyim batarya performansı olarak dibe vurmuş durumda.Apple ın verdiği güncellemeler bir avantaj değil.
Şuan yedek cihaz olarak s8 kullanıyorum. Cihaz biraz fazla ısınıyor ve 1 günü zor çıkarıyor(3-4 saat ekran süresi veriyor) ama akıcı çalışıyor ve zamanına göre çok güzel bir cihaz s8. Bir hafta önce güvenlik güncellemesi geldi cihaza.

proHami

Doçent
Reaksiyon puanı
1,302
Hiçbir şey. iOS'tan beklentim yok çünkü umrumda değil :)

ReznooW

Asistan
Reaksiyon puanı
368
hala iphone 7 kullanan birisi olarak bataryası tüm günümü çıkartıyor performans olarak hala oyunları oynatıyor iphone 5s bile hala kullanılıyor cihazım bozulmasydı kullanıcaktım

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Şuan yedek cihaz olarak s8 kullanıyorum. Cihaz biraz fazla ısınıyor ve 1 günü zor çıkarıyor(3-4 saat ekran süresi veriyor) ama akıcı çalışıyor ve zamanına göre çok güzel bir cihaz s8. Bir hafta önce güvenlik güncellemesi geldi cihaza.
Bu bütün Samsung cihazlarında olması gereken bir şey: Temalar uygulamasından cihazın arayüzüne siyah tema yada canlı olmayan duvar kağıdı yap.Ekran ışığını 30saniye yap.Batarya biraz daha dengeli gidecektir.Isınma olayına gelince cihazın ilk çıktığında ısınma sorunu yoktu.Samsungun verdiği planlı eskitme güncellemeleri cihazı bu noktaya getirdiğini düşünüyorum.

Son düzenleme:

olge

Asistan
Reaksiyon puanı
185

KWGT Gibi uygulamalar da bulunuyor. Sönük değil yahu.

BatuhanDN

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,482

iPhone 12 Pro Max
iPhone 12 Pro
iPhone 12 mini
iPhone 12
iPhone 11
iPhone 11 Pro
iPhone 11 Pro Max
iPhone XS
iPhone XS Max
iPhone XR
iPhone X
iPhone 8
iPhone 8 Plus
iPhone 7
iPhone 7 Plus
iPhone SE (2020)

Benim Çok Bir Beklentim Yok , Çünkü Cihazım Desteklemiyecek :(

Pishamsi682

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
İphone 6s kullanıcılarının gözü yaşlı. (bende dahil)

®Shift®

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,807
Bakalım nasıl olacak.