NetaseGames ve Codemasters Ortak Yapımı Mobil Cihazları Ağlatacak Yarış Oyunu Duyuruldu!

Bu konuyu okuyanlar

TheLastWarrior

Profesör
Reaksiyon puanı
3,045
Hocam ben Uptodown dan indiridim ama cihaz uyumlu değil dedi.
Sağolun 3GB mobil veri boşa gitti. Ama olsun günlük 5GB'dan gitti.
Hocam destek glmesi lazım orta seviye cihazlara daha 1 beta gelir destek orta seviye cihazlara

TheTruthHurts

Profesör
Reaksiyon puanı
3,139
İlk deneyimlerim eh işte.

Ultra grafiği denedim ama ara sıra çok belli olan fps dropları yiyorum. Sıklıkla da çöküyor. Yüksek grafiklerde ise performans daha stabil ama sanki bana arabaların yansımaları çok yapay geldi.

Fiziği ise gayet güzel ama bence mükemmel değil çünkü köşelerde yavaşlamak yerine tam gaz drift yapmak çok daha avantajlı. Taktik yok bam bam mantığı gibi geldi.

Kısaca bu oyun Asphalt 9 gibi arcade tipi (gerçeklikten biraz uzak) ama onun aksine arabayı falan istediğimiz gibi kontrol edebiliyoruz. Hem de kart toplama ve benzin saçmalığı (henüz) yok.

1B81A8D9-F4E1-4CD8-97E7-54C4DD016467.jpeg

TheLastWarrior

Profesör
Reaksiyon puanı
3,045
İlk deneyimlerim eh işte.

Ultra grafiği denedim ama ara sıra çok belli olan fps dropları yiyorum. Sıklıkla da çöküyor. Yüksek grafiklerde ise performans daha stabil ama sanki bana arabaların yansımaları çok yapay geldi.

Fiziği ise gayet güzel ama bence mükemmel değil çünkü köşelerde yavaşlamak yerine tam gaz drift yapmak çok daha avantajlı.

Kısaca bu oyun Asphalt 9 gibi arcade tipi (gerçekten biraz uzak) ama onun aksine arabayı falan istediğimiz gibi kontrol edebiliyoruz. Hem de kart toplama ve benzin saçmalığı (henüz) yok.
Daha ilk betası bu sorunlar olacaktır bu bir simulasyon oyunu realisim içeriyor gerçek kullanım deneyimlerini vermek istiyolar sanırım gerçektetede giderken köşeyi dönerken yavaşlamak zorundasın asphalt 9 la kıyaslanmaz bu oyun asphalt 9 da gerçeklik sıfır uçuyor kaçıyor olduğu yerde dönüyor arabalar son sürat giderken dediğim gibi gerçeklik yarış oyunu bu oyun grid veya real racing 3 gibi oyunlarla kıyaslanabilir sorunları düzeltirler

TheTruthHurts

Profesör
Reaksiyon puanı
3,139
Daha ilk betası bu sorunlar olacaktır bu bir simulasyon oyunu realisim içeriyor gerçek kullanım deneyimlerini vermek istiyolar sanırım gerçektetede giderken köşeyi dönerken yavaşlamak zorundasın asphalt 9 la kıyaslanmaz bu oyun asphalt 9 da gerçeklik sıfır uçuyor kaçıyor olduğu yerde dönüyor arabalar son sürat giderken dediğim gibi gerçeklik yarış oyunu bu oyun grid veya real racing 3 gibi oyunlarla kıyaslanabilir
Asıl olan şey yavaşlayıp dönmek ama bu oyunda tam gaz drift yapınca çok daha hızlı dönüyorsun :p

Grid’i sıklıkla oynayan birisi olarak bu mekaniği beğenmedim ama zaten bu Grid gibi gerçekçiliği hedef almıyor. Asphalt 9 ile Grid arasında bir yerde. Hem çok gerçekçi değil, hem de havada 360 derece dönmek gibi aşırı abartılı değil.

TheLastWarrior

Profesör
Reaksiyon puanı
3,045
Asıl olan şey yavaşlayıp dönmek ama bu oyunda tam gaz drift yapınca çok daha hızlı dönüyorsun :p

Grid’i sıklıkla oynayan birisi olarak bu mekaniği beğenmedim ama zaten bu Grid gibi gerçekçiliği hedef almıyor. Asphalt 9 ile Grid arasında bir yerde. Hem çok gerçekçi değil, hem de havada 360 derece dönmek gibi aşırı abartılı değil.
Gerçekçiliği hedef alıyor bnce yanlışnız var asphalt 9 la en son kıyaslanacak oyun bu bir sürü fark var

TheTruthHurts

Profesör
Reaksiyon puanı
3,139
Gerçekçiliği hedef alıyor bnce yanlışnız var asphalt 9 la en son kıyaslanacak oyun bu bir sürü fark var
Asphaltla kıyasladığım tek şey yavaşlayıp dönmek yerine tam gaz difteri yapıp hızlıca dönmekti. Yoksa zaten mekaniği dediğim gibi grid ile asphalt arasında bir yerde. Deneyimleme imkanınız varsa deneyin çünkü bunu pek anlayamıyorum burada :)

TheLastWarrior

Profesör
Reaksiyon puanı
3,045
Asphaltla kıyasladığım tek şey yavaşlayıp dönmek yerine tam gaz difteri yapıp hızlıca dönmekti. Yoksa zaten mekaniği dediğim gibi grid ile asphalt arasında bir yerde. Deneyimleme imkanınız varsa deneyin çünkü bunu pek anlayamıyorum burada :)
My Phone Not Support ?

Yeni beta sürümü glince destek gelir orta seviye cihazlara o zman denerim

TheLastWarrior

Profesör
Reaksiyon puanı
3,045
:(

Hangi model telefonu kullanıyorsun bilmiyorum ama yakında destekleyebilirler. Duyduğuma göre Sd855 (önerilen gereksinimin üstündeki bir işlemci) bile performans sorunu veriyormuş.
Snapdragon 730 var bnde 6gb ram mi9t bir sonraki beta sürümünde orta seviye cihazlara entegre edilir orta grafikte oynanır diye düşünüyorum

efemurato

Profesör
Reaksiyon puanı
2,044
İpad 5.nesil kaldırırmı sizce

efemurato

Profesör
Reaksiyon puanı
2,044
hocam ama ios 11 üzeri demiş benimki ios 13 ondan belki kaldırabilir diye umutlandım

TheTruthHurts

Profesör
Reaksiyon puanı
3,139
keşke ios tabletlerinde sistem gereksinimleri belirtşemişler
Pro serisi hariç tabletteki işlemcilerin performansı telefondakilerle aynı. Yinede ipadler, iphonelara göre hem avantajlı, hem de dezavantajlı olabilir.

Tabletin yüzey alanı telefondan çok daha büyük olduğu için soğutma imkanı daha iyi. Bu bir avantaj.

Ama aynı zamanda ipadlerin çözünürlüğü iphonelardan daha yüksek. Geliştiriciler tabletin tam çözünürlüğünü kullanırsa ipadin performansı ,aynı işlemcili iphonea göre daha düşük olacak anlamına geliyor.

efemurato

Profesör
Reaksiyon puanı
2,044
Pro serisi hariç tabletteki işlemcilerin performansı telefondakilerle aynı. Yinede ipadler, iphonelara göre hem avantajlı veya dezavantajlı olabilir.

Tabletin yüzey alanı telefondan çok daha büyük olduğu için soğutma imkanı daha iyi. Bu bir avantaj.

Ama aynı zamanda ipadlerin çözünürlüğü iphonelardan daha yüksek. Geliştiriciler tabletin tam çözünürlüğünü kullanırsa ipadin performansı ,aynı işlemcili iphonea göre daha düşük performans verecek anlamına geliyor.
ya yeterki açsın orta düşük arası yeterli bana çünkü mobilde hiç oyun yok düzgün saracak ozman kaldık yine emülötörümüze :)

TheTruthHurts

Profesör
Reaksiyon puanı
3,139
hocam bir sorum daha var testflight indricemde sonra vpn mi kullanmam lazım
Ah güzel bir soru. Bu oyun sadece Amerika ve Kanada’ya açılmıştı. Yinede bunu TestFlight’tan indireceğin için o limitasyon seni etkilemeyebilir.

Ben direkt Amerikadayken yarattığım Apple hesabımla girip oyunu indirmiştim. Yani bende herhangi bir sorun çıkmadı.

efemurato

Profesör
Reaksiyon puanı
2,044
Ah güzel bir soru. Bu oyun sadece Amerika ve Kanada’ya açılmıştı. Yinede bunu TestFlight’tan indireceğin için o limitasyon seni etkilemeyebilir.

Ben direkt Amerikadayken yarattığım Apple hesabımla girip oyunu indirmiştim. Yani bende herhangi bir sorun çıkmadı.
hocam ilginçdir ki hata veriyor şuan testflight kullanılmıyor diye

Ekli dosyalar

• 07235697-E3A9-40F9-84CA-284B02A9EAF3.png
    07235697-E3A9-40F9-84CA-284B02A9EAF3.png
    116.1 KB · Görüntüleme: 76

TheTruthHurts

Profesör
Reaksiyon puanı
3,139

efemurato

Profesör
Reaksiyon puanı
2,044
İlk defa gördüm.

Burada o servisin bakımı yapılacağı yazıyor ama bunu bugün değil de 2 gün sonra yapacaklar. System Status - Apple Developer

Daha sonra tekrar dene veya App Store hesabından çıkıp tekrar giriş yapıp öyle dene
hocam bir sorum var şimdi sallama ile bi apple kimliği oluşuturacam abd kimliği ama sonra bana bu sorun çıkartırmu sizce

TheTruthHurts

Profesör
Reaksiyon puanı
3,139
hocam bir sorum var şimdi sallama ile bi apple kimliği oluşuturacam abd kimliği ama sonra bana bu sorun çıkartırmu sizce
Sallama ise ve Apple bunu farkederse o hesap kilitlenebilir sanırım. Hiç denemedim o tip şeyler.

Etmezse sorun çıkmaz galiba

MelikAK

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
Oynayabilecek olanlar için çok iyi. Güzel bir oyun olacağa benziyor (umarım) ?

Telefonlarda oyun oynayanları ve oynayabilenleri gördüğümde kendimi çağ dışı hissediyorum.
Sanki telefon bel kılıfı kullanan amcalar gibiyim ?
Ekli dosyayı görüntüle 144038
Bizde canımız istediği için oynamıyoruzya alet yok başka
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yotuberlar gitsin pubgi mobile ve brawl stars ceksin böyle oyunlar onların neyine

İnsallah böyle bir oyunu drag tarzı yapmazlar tüm kontrol oyuncuda olur içimden bi ses sadece gaz fren olackmış gibi gliyor ?
Codemasters ve netease den bahsediyoruz yapmazlar öyle bir şey

_emre_emre_

Profesör
Reaksiyon puanı
2,265
m21 desteği varsa oyunun indirceğim ama yoksa boşuna 4gb indirme yapmayayım