Fiyat Segmentlerine Göre 2. El Telefon Önerileri

Konuyu faydalı buldunuz mu?

• Kullanılan toplam oy
    22

Bu konuyu okuyanlar

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Herkese merhaba. Fiyat Segmentlerine Göre 2. El Telefon Önerileri konuma hoş geldiniz. Bu konuda yeni bir orta segment cihaz almak yerine daha eski, ikinci el bir amiral gemisi segmnet almak isteyenler için çoğu bütçeye hitap edecek önerilerde bulundum hem de ikinci el cihaz alırken dikkat etmeleri gereken hususlardan bahsettim.

Başlamadan önce,

Segment I

b_samsung-galaxy-s9-plus-3.png
Galaxy S9+
b_apple-iphone-8-2.png
iPhone 8
b_samsung-galaxy-note9-2.png
Galaxy Note 9
Güncel piyasa değeri
2.800₺​
Güncel piyasa değeri
3.500₺​
Güncel piyasa değeri
3.700₺​
Cihazın yaşı
3​
Cihazın yaşı
3-4​
Cihazın yaşı
3​
Güncelleme desteği
Devam ediyor.
(Üç aydan üç aya güvenlik güncellemesi)
Güncelleme desteği
Devam ediyor​
Güncelleme desteği
Devam ediyor.
Cihaz hakkındaki yorumum
"Galaxy S9 Plus, gerek kamera açısından gerek ekran açısından ve gerek performans açısından hala daha iyi olan bir cihaz diyebiliriz. Aynı fiyatlarda alınabilecek giriş/orta segment bir cihazdan daha iyidir. Ayrıyeten malzeme kalitesi olarak da çoğu orta segment cihazdan katbekat daha iyidir. Size sıkıntı çıkarabileceği konular kapasite ve pili olabilir. İşlemcisinden kaynaklı olarak pil optimizasyonu maalesef pek iyi değil. Ancak yeni bir batarya taktırırsanız bu sorunda büyük ölçüde ortadan kalkacaktır."​
Cihaz hakkındaki yorumum
"iPhone 8 hala da performans, kamera ve ses anlamında aynı civarlarda alınabilecek bir orta segmnet cihazdan daha iyi. Özellikle de video açısından günümüzdeki amiral gemilerine bile kafa tutabilecek seviyede. Dezavantajları ise ekranı, pil performansı ve kapasitesi. Ancak küçük ekranlı telefonları severim ve yeni bir batarya taktırırım derseniz hala alınabilecek en iyi cihazlardan biridir."​
Cihaz hakkındaki yorumum
"Galaxy Note 9 bugün bile gerek ekranı gerek kamerası ve gerek performansıyla aynı seviyede satın alabileceğiniz bir orta segment cihazdan daha iyi. Dezavantaj olarak sayabileceğimiz pek de bir hususu yok. Sadece pil olarak belki sizi yeterince tatmin etmeyebilir ama değiştirdiğiniz takdirde büyük oranda bu dezavantaj da ortadan kalkacaktır."​
Yerine alınabilecek sıfır cihazlar
Realme 6, Realme 7​
Realme 7 Pro, Galaxy M51 ve Oppo Reno 4​
Realme 7 Pro, Galaxy M51 ve Oppo Reno 4

Segmnet II

b_huawei-mate-20-pro-3.png
Mate 20 Pro
b_apple-iphone-8-plus-6.png
iPhone 8+
b_apple-iphone-xs-4.png
iPhone Xs
Güncel piyasa değeri
4000₺​
Güncel piyasa değeri
4500₺​
Güncel piyasa değeri
6500₺​
Cihazın yaşı
2-3​
Cihazın yaşı
3-4​
Cihazın yaşı
2-3​
Güncelleme desteği
Devam ediyor
(Sadece güvenlik güncellemesi)
Güncelleme desteği
Devam ediyor​
Güncelleme desteği
Devam ediyor​
Cihaz hakkındaki yorumum
"Mate 20 Pro, günümüzde performans, kamera, ekran vb. konularda bir orta segment cihazın verebileceklerinden hala çok daha fazlasını size sunabilir. Cihazın herhangi bir dezavanatjı da mevcut değil. Sadece kullanıma bağlı olarak pil anlamında performansını kaybetmiş olabilir ki bugünkü haliyle bile hala günü çıkarabildiğinden eminim. Çünkü çıktığı ilk yıllarda inanılmaz bir batarya performansına sahipti.
Ayrıyeten Google Servislerini içinde barından son Huawei cihazlardan da biri."​
Cihaz hakkındaki yorumum
"iPhone 8 Plus, halen daha performans ve kamera açısından çoğu amiral gemisi cihazla bile kıyaslama yapılabilecek bir cihazdır. Ancak birkaç dezavantajı da yok değil. Ekran açısından büyük bir ekrana sahip olsa da çerçeveli bir tasarımı olduğu için göze pek hoş gelmeyebilir. Ancak sizin için bu bir problem değil ise aynı seviyede bir cihazdan alabileceğiniz çoğu şeyi bu cihazdan da alabilirsiniz. Ek olarak -gerekli ise- bir pil değişimi de yaparsanız hiç sıkıntısız şekilde uzun yıllar kullanabilirsiniz."​
Cihaz hakkındaki yorumum
"iPhone Xs, aslında hala yeni diyebileceğimiz, son derece üstün özelliklerle donatılmış ve bir cihazdan alabileceğiniz en üstün premium hissiyata sahip olan bir cihazdır. Gerek ekran gerek kamera gerek performans açısından sizi oldukça memnun edecektir. Dezavantaj olarak sayabileceğimiz hiçbir husus da yok. Sadece kullanıma bağlı olarak pil performansı eskiye oranla düşmüş olsa da bir pil değişimi ile bu da ortadan kalkacaktır."​
Yerine alınabilecek cihazlar
Mi 10T Lite, Galaxy Note 10 Lite​
iPhone SE, Note 10 Lite, Mi 10T Lite​
S10 Lite, iPhone Xr, Oppo Reno 3 Pro​

Şu an için pek fazla cihaza yer vermedim. Sizlerin de öneriliyle cihaz çeşitliliğini çoğaltmayı umuyorum. Öneri ve yorumlarınızı esirgemeyin.

Son düzenleme:

Mikail_Ebrinç

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,700
Herkese merhaba. Fiyat Segmentlerine Göre 2. El Telefon Önerileri konuma hoş geldiniz. Bu konuda yeni bir orta segment cihaz almak yerine daha eski, ikinci el bir amiral gemisi segmnet almak isteyenler için çoğu bütçeye hitap edecek önerilerde bulundum hem de ikinci el cihaz alırken dikkat etmeleri gereken hususlardan bahsettim.

Başlamadan önce,

Segment I

Güncel piyasa değeri
2.500₺​
Güncel piyasa değeri
3.500₺​
Güncel piyasa değeri
3.700₺​
Cihazın yaşı
3​
Cihazın yaşı
3-4​
Cihazın yaşı
3​
Güncelleme desteği
Devam ediyor.
Güncelleme desteği
Devam ediyor​
Güncelleme desteği
Devam ediyor.
Cihaz hakkındaki yorumum
"Galaxy S9 Plus, gerek kamera açısından gerek ekran açısından ve gerek performans açısından hala daha iyi olan bir cihaz diyebiliriz. Aynı fiyatlarda alınabilecek giriş/orta segment bir cihazdan daha iyidir. Ayrıyeten malzeme kalitesi olarak da çoğu orta segment cihazdan katbekat daha iyidir. Size sıkıntı çıkarabileceği konular kapasite ve pili olabilir. İşlemcisinden kaynaklı olarak pil optimizasyonu maalesef pek iyi değil. Ancak yeni bir batarya taktırırsanız bu sorunda büyük ölçüde ortadan kalkacaktır."​
Cihaz hakkındaki yorumum
"iPhone 8 hala da performans, kamera ve ses anlamında aynı civarlarda alınabilecek bir orta segmnet cihazdan daha iyi. Özellikle de video açısından günümüzdeki amiral gemilerine bile kafa tutabilecek seviyede. Dezavantajları ise ekranı, pil performansı ve kapasitesi. Ancak küçük ekranlı telefonları severim ve yeni bir batarya taktırırım derseniz hala alınabilecek en iyi cihazlardan biridir."​
Cihaz hakkındaki yorumum
"Galaxy Note 9 bugün bile gerek ekranı gerek kamerası ve gerek performansıyla aynı seviyede satın alabileceğiniz bir orta segment cihazdan daha iyi. Dezavantaj olarak sayabileceğimiz pek de bir hususu yok. Sadece pil olarak belki sizi yeterince tatmin etmeyebilir ama değiştirdiğiniz takdirde büyük oranda bu dezavantaj da ortadan kalkacaktır."​
Oppo A52, Oppo A73 ve TCL 10+​

Segmnet II

Güncel piyasa değeri
4000₺​
Güncel piyasa değeri
4500₺​
Güncel piyasa değeri
6500₺​
Cihazın yaşı
2-3​
Cihazın yaşı
3-4​
Cihazın yaşı
2-3​
Güncelleme desteği
Devam ediyor
Güncelleme desteği
Devam ediyor​
Güncelleme desteği
Devam ediyor​
Cihaz hakkındaki yorumum
"Mate 20 Pro, günümüzde performans, kamera, ekran vb. konularda bir orta segment cihazın verebileceklerinden hala çok daha fazlasını size sunabilir. Cihazın herhangi bir dezavanatjı da mevcut değil. Sadece kullanıma bağlı olarak pil anlamında performansını kaybetmiş olabilir ki bugünkü haliyle bile hala günü çıkarabildiğinden eminim. Çünkü çıktığı ilk yıllarda inanılmaz bir batarya performansına sahipti.
Cihaz hakkındaki yorumum
"iPhone 8 Plus, halen daha performans ve kamera açısından çoğu amiral gemisi cihazla bile kıyaslama yapılabilecek bir cihazdır. Ancak birkaç dezavantajı da yok değil. Ekran açısından büyük bir ekrana sahip olsa da çerçeveli bir tasarımı olduğu için göze pek hoş gelmeyebilir. Ancak sizin için bu bir problem değil ise aynı seviyede bir cihazdan alabileceğiniz çoğu şeyi bu cihazdan da alabilirsiniz. Ek olarak -gerekli ise- bir pil değişimi de yaparsanız hiç sıkıntısız şekilde uzun yıllar kullanabilirsiniz."​
Cihaz hakkındaki yorumum
"iPhone Xs, aslında hala yeni diyebileceğimiz, son derece üstün özelliklerle donatılmış ve bir cihazdan alabileceğiniz en üstün premium hissiyata sahip olan bir cihazdır. Gerek ekran gerek kamera gerek performans açısından sizi oldukça memnun edecektir. Dezavantaj olarak sayabileceğimiz hiçbir husus da yok. Sadece kullanıma bağlı olarak pil performansı eskiye oranla düşmüş olsa da bir pil değişimi ile bu da ortadan kalkacaktır."​

Şu an için pek fazla cihaza yer vermedim. Sizlerin de öneriliyle cihaz çeşitliliğini çoğaltmayı umuyorum. Öneri ve yorumlarınızı esirgemeyin.
2000 tl olarak Huwaie P20 var oda olabilir.

KaTaRaN

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,517
Güzel olmuş. Fakat s9+ hala 3000 lira civarında. 2500 e düşünce ekranı veya arka kapağı kırık cihazlar var. 3600 e de var ama onlarda fiyatı şişmiş cihazlar.

S10 plus ta listede olabilir. Güzel bir alternatif olur. 1500- 2000 tl civarına da giriş seviyesi telefonlara alternarif bir kaç telefon eklenebilir. Apple ürünleri 2.elde değer kaybetmediği için mantıksız bir seçim oluyor. Listede olmayabilirdi ama f/p düşünen yanaşmaz...

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Güzel olmuş. Fakat s9+ hala 3000 lira civarında. 2500 e düşünce ekranı veya arka kapağı kırık cihazlar var. 3600 e de var ama onlarda fiyatı şişmiş cihazlar.

S10 plus ta listede olabilir. Güzel bir alternatif olur. 1500- 2000 tl civarına da giriş seviyesi telefonlara alternarif bir kaç telefon eklenebilir. Apple ürünleri 2.elde değer kaybetmediği için mantıksız bir seçim oluyor. Listede olmayabilirdi ama f/p düşünen yanaşmaz...
Aslında garantisi olmayanlar tam da bu fiyatta. Garantili oranlar 2700-3000 civarında geziyor. Hatta tanıdığım bir telefoncuda gayet temiz olmasına rağmen pembe rengi olduğu için 2300'e bırakırım dedi. Ama yine de gözden geçireyim dediğiniz gibi ise biraz daha yükseltebilirim.

S10+ 'ı eklemeyi düşündüm ama ikinci elleri 4 binden aşağı pek yok. Zaten sıfırı 5 bine bulunduğu için gerekli duymadım şahsen. Ama düşerse ikinci elleri mutlaka ekleyeceğim.

Araştırıyorum. Eğer güzel öneriler dr gelirse daha düşük bütçeye de ineceğim. Teşekkür ederim.

Mikail_Ebrinç

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,700
Aslında garantisi olmayanlar tam da bu fiyatta. Garantili oranlar 2700-3000 civarında geziyor. Hatta tanıdığım bir telefoncuda gayet temiz olmasına rağmen pembe rengi olduğu için 2300'e bırakırım dedi. Ama yine de gözden geçireyim dediğiniz gibi ise biraz daha yükseltebilirim.

S10+ 'ı eklemeyi düşündüm ama ikinci elleri 4 binden aşağı pek yok. Zaten sıfırı 5 bine bulunduğu için gerekli duymadım şahsen. Ama düşerse ikinci elleri mutlaka ekleyeceğim.

Araştırıyorum. Eğer güzel öneriler dr gelirse daha düşük bütçeye de ineceğim. Teşekkür ederim.
2300? bizim burda 2300 e s8 var neresi orası belki bakarım :D ama kafam hala p20 de

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769

KaTaRaN

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,517

Sizin oradan 2.el ürün alıp burada satabilirim ????

Mikail_Ebrinç

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,700
Daha güzelleri senin olur ilerde. Elindeki işini görüyorsa salla.. Bir saatten sonra ha amiral ha orta ikisi de aynı işi görüyor.
Benim 2540 mah lık telefonumdan iyi olsunda android 6 ve 4 gb hafiza var kutuda 8 yazmışlar 8 olan verilen bedava sd card ne kandırıyon vodafone?

KaTaRaN

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,517
Şuan dikkati mi çekti de s7 edge serisi 1000 liralarda, s8 serisi 2000 lira, s9 3000 lira, s10 4000 lira civarında neden 1000 lira oynuyor acaba ortalama.

Mikail_Ebrinç

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,700
Sen nası realmeden nefret edersin
C serisi hariç hepsi iyidir
(Bu arada sizi kaziklamislar c11 e 3200 verilmez o fiyata realme 7 alırdın)
Sibraius da realme 7 istiyor diyorum poco x3 al diyo miuı 12 kötü 10 geçtim çok fark var hem nefret etme hakkına sahibim ben karışamassın yaşasın huwaie!

Mikail_Ebrinç

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,700

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299

Başlamadan önce,

Segment I

Güncel piyasa değeri
2.800₺​
Güncel piyasa değeri
3.500₺​
Güncel piyasa değeri
3.700₺​
Cihazın yaşı
3​
Cihazın yaşı
3-4​
Cihazın yaşı
3​
Güncelleme desteği
Devam ediyor.
Güncelleme desteği
Devam ediyor​
Güncelleme desteği
Devam ediyor.
Cihaz hakkındaki yorumum
Cihaz hakkındaki yorumum
Cihaz hakkındaki yorumum
Realme 6, Realme 7​

Segmnet II

Güncel piyasa değeri
4000₺​
Güncel piyasa değeri
4500₺​
Güncel piyasa değeri
6500₺​
Cihazın yaşı
2-3​
Cihazın yaşı
3-4​
Cihazın yaşı
2-3​
Güncelleme desteği
Devam ediyor
Güncelleme desteği
Devam ediyor​
Güncelleme desteği
Devam ediyor​
Cihaz hakkındaki yorumum
Cihaz hakkındaki yorumum
Cihaz hakkındaki yorumum

Gayet iyi olmuş.Eline emeğine sağlık.