9 Sınıfta Edebiyattan Kalırsak Sınıf tekrari yapar mıyım?

Bu konuyu okuyanlar

Surprizemb

Öğrenci
Reaksiyon puanı
39
Merhaba Ben 9 sınıf ögrencisiyim edebiyat ortalamam 50 nin altında olursa sınıf tekrarı yaparnıyım ? Diger derslerim iyi

Hidro Dinamik

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,560
Benim zamanımda sadece dil anlatımdan kalmak veya genel ortalamanın 45 altına düşmesiyle sınıfta kalınıyordu. Ortalama 50 ye yükseltildi ama edebiyat hakkında bilgim yok.

Surprizemb

Öğrenci
Reaksiyon puanı
39
Sorumlu geçersin ancak sorumluluk sınavına girip de geçmen lazım.
Yakınlarım diyorki işte edebiyat baraj dersi kalan arkadaşlarım hep sınıfta kaldı falan sadece bu doğrumu diye soracaktım sorumluluk sınavını seneye girermiyim

wittroc

44
Emektar
Reaksiyon puanı
11,199
Yakınlarım diyorki işte edebiyat baraj dersi kalan arkadaşlarım hep sınıfta kaldı falan sadece bu doğrumu diye soracaktım sorumluluk sınavını seneye girermiyim
İster seneye gir, ister son senende. Sadece sorumluluk sınavına girmen şart, bu kadar.

Little Cat

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,458
Kulaktan dolma bilgiler. Demek ki ortalamayı da tutturamamış sınıfta kalmış. Sorumlu olarak geçersin ayrıca şu sistemde sınıfta kalmakta ne bileyim.

Rué

Asistan
Reaksiyon puanı
96
iki kere baraj dersten kaldım ve hiçbir şey olmadı. sadece sorumlu geçtim sonra da zaten verdim. yılda iki kere sınav oluyor ve okulumda iki dönemin de ilk başladığı hafta oluyordu ama okuldan okula değişiklik gösterebilir. gireceğiniz sınavdan 50 üstü alınca direkt sorumluluğunuz kalkıyor.

gereksiz söylemlere, göz korkutmalara aldırış etmeyin. sınıfta kalmayacağınızı birebir yaşamış olarak söylüyorum. ilk yıl ben de korkmuştum sınıfta kalacağım diye çünkü baraj dersin anlamını hep böyle anlatmışlardı. sonradan deneyip görünce hepsinin boş olduğunu anladım.

Son mesajlar