Kullanım Miktarıma Göre iPhone SE Yeterli Olur mu?

Bu konuyu okuyanlar

MysticVezon

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
5 senedir Asus Zenfone 3 kullanıyorum. Başlarda hiçbir sorunum yoktu şarj anlamında, son zamanlarda da çok bir sorun çektiğimi söyleyemem ancak telefon eskidiğinden %5'ten %1'e falan aniden düşebiliyor. Onun haricinde yine şarj konusunda pek bir sorun yaşamıyorum. Aşağıda hangi uygulamaları kullandığımı ve ekran süremi dikkate alarak iPhone SE alsam şarj konusunda bir farklılık hisseder miyim? Yoksa kullanım tipi olarak tam bana göre bir cihaz mı? Bir de 2-3 sene sonra iyice şarjı yetmemeye başlayınca günde 3 saatli

Ekli dosyalar

• photo5918124223178585693.jpg
    photo5918124223178585693.jpg
    33 KB · Görüntüleme: 124

atkaksoy501

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,069
%5'ten %1'e falan aniden düşebiliyor.
Ciddi bir kusur olduğunu düşünmüyorum. Yaşına göre gayet iyi. Bu kadar düşük pil yüzdesinde aniden yüzde 4 kadar bir düşüş çok sıkıntılı sayılmaz bence. Ayrıca iphone SE 2020 model telefonun pili neredeyse zenfone 3 pilinin yarısı kapasitesinde. Bu yüzden yeteceğini sanmıyorum.

MysticVezon

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Ciddi bir kusur olduğunu düşünmüyorum. Yaşına göre gayet iyi. Bu kadar düşük pil yüzdesinde aniden yüzde 4 kadar bir düşüş çok sıkıntılı sayılmaz bence. Ayrıca iphone SE 2020 model telefonun pili neredeyse zenfone 3 pilinin yarısı kapasitesinde. Bu yüzden yeteceğini sanmıyorum.
Ama iPhone SE'nin 9 küsür saat ekran süresi verdiğini gördüm ki Asus'ta şuan 5,5 saatin üzerinde ekran süresi alamıyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ve de telefon değiştirme planım var yani yeni telefon alacağım ancak iPhone SE bana uygun bir telefon mu sadece onu öğrenmek istediğimden açtım konuyu. Yoksa benim telefonum mu daha iyi SE mi daha iyi demek için değil.

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
5 senedir Asus Zenfone 3 kullanıyorum. Başlarda hiçbir sorunum yoktu şarj anlamında, son zamanlarda da çok bir sorun çektiğimi söyleyemem ancak telefon eskidiğinden %5'ten %1'e falan aniden düşebiliyor. Onun haricinde yine şarj konusunda pek bir sorun yaşamıyorum. Aşağıda hangi uygulamaları kullandığımı ve ekran süremi dikkate alarak iPhone SE alsam şarj konusunda bir farklılık hisseder miyim? Yoksa kullanım tipi olarak tam bana göre bir cihaz mı? Bir de 2-3 sene sonra iyice şarjı yetmemeye başlayınca günde 3 saatli
Se 2020 bataryası günlük 5,5-6 saat kullanım sunuyor.(Wi-Fi oyun yok) sen cihazı yoğun kullandığın için gün içinde sana yetmez.Se 2020 yerine P30 yada S10 lite almanı tavsiye ederim.İki cihazda batarya konusunda beklentini fazlası ile karşılar diye düşünüyorum.

MysticVezon

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Se 2020 bataryası günlük 5,5-6 saat kullanım sunuyor.(Wi-Fi oyun yok) sen cihazı yoğun kullandığın için gün içinde sana yetmez.Se 2020 yerine P30 yada S10 lite almanı tavsiye ederim.İki cihazda batarya konusunda beklentini fazlası ile karşılar diye düşünüyorum.
Anlamadığım nokta şu: Şuanki telefonum da ekran süresi olarak 5,5 saat ekran süresi veriyor ve kullandığım zamanda da oyun hiç oynamadım. Yani yetmesi gerekmiyor mu ya?

Ananim

Profesör
Reaksiyon puanı
2,406

MysticVezon

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Android tarafında batarya daha iyi hocam haklısınız aslında bütçe olarak o tarafa yönelmem lazım ama ilk telefonum Android ve ben bazen kasmasından kafayı yiyorum. Whatsapp'da mesaj yazarken telefonumu resetlemeden mesaj atamadığım dakikalar oluyor ve bu beni iyice çıldırttı. O yüzden bir de IOS tarafını denemek istiyorum.

Ananim

Profesör
Reaksiyon puanı
2,406
Android tarafında batarya daha iyi hocam haklısınız aslında bütçe olarak o tarafa yönelmem lazım ama ilk telefonum Android ve ben bazen kasmasından kafayı yiyorum. Whatsapp'da mesaj yazarken telefonumu resetlemeden mesaj atamadığım dakikalar oluyor ve bu beni iyice çıldırttı. O yüzden bir de IOS tarafını denemek istiyorum.
İos tarafını 5k bütçeye önermem

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
Ekran 5 saat yazıyor. Onu anlamadım tam.
Şöyle söyleyebilirim: SE 'nin açık ekran süresi yaklaşık 5.5-6 saat.

Kullanımlarınız günde 6 saati geçmiyorsa ve küçük ekrana alışabilecekseniz SE mantıklı olur.
Ama batarya daha iyi olsun ekran da büyük olsun derseniz Samsung Galaxy Note 10 Lite da mantıklı olur.

Ananim

Profesör
Reaksiyon puanı
2,406
Şu yukardaki değerlere bakıcak olursak sen se2020 ile maks. 4 -4.30 saat ekran süresi yaparsın.

f1rinci

Asistan
Reaksiyon puanı
83
şuan apple tarafında alınacak en düşük cihaz xr

hakancalis

Müdavim
Reaksiyon puanı
957
İphone boşverin android bakın bence

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Hocam androidde ios sadeliği, ios akıcılığı istiyorsan P30 almanı tavsiye ederim.Batarya performansı tek kelime ile mükemmel.Kardeşim alalı 1,5 yıl oldu.Cihazda bir kere kasma, takılma, donma olmadı. P30 u düşün derim.İyi forumlar.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hangi değerlere bakarak böyle diyosunuz.
Se 2020 mobil veri kullanımında 4,5-5 saat kullanım sunuyor.