Figmada yaprigim prototypi nasil web site ve ya mobil uygulamaya donusturebilirim?

Bu konuyu okuyanlar

game_DEV

Asistan
Reaksiyon puanı
174
Merhabalar ben Figmada bir prototype yaptiyorum amma bunu bir web sitesine ve ya mobil uygulamaya nasil donusturucegimi bilmiyorum?
Bunun icin hangi kodlama dillerine ihtiyacim var? Ben orta seviyye python biliyorum amma css,html,js hic bir bilgim yok.
Bana ne onerebilirsiniz?

game_DEV

Asistan
Reaksiyon puanı
174
tesekkurler. Backend python ile kodlayip, frontend html ,css yapmak istiyorum soyle yapa bilirmiyim?
Mesaj otomatik birleştirildi:

site yapmak icin 20 gun zamanim var, sizce yapa bilirmiyim bu ladar zamanda

Ayhanexe

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Merhabalar ben Figmada bir prototype yaptiyorum amma bunu bir web sitesine ve ya mobil uygulamaya nasil donusturucegimi bilmiyorum?
Bunun icin hangi kodlama dillerine ihtiyacim var? Ben orta seviyye python biliyorum amma css,html,js hic bir bilgim yok.
Bana ne onerebilirsiniz?
Website'a dönüştürmek istersen yaptığın prototype'ın karmaşıklığıyla bağlı öğreneceğin şeyler değişir. Ancak temel olarak Html 5, Css3, temel düzeyde javascript işini görür. Mobil uygulama için ise Dart, Flutter öneririm hem nispeten yeni bir dil ve framework hem de topluluğu fena değildir. Öğrenmen kolay olur. Daha kolaya kaçmak istersen figmanın "web exporter" pluginlerinden birini kullanabilirsin