Samsung tab e sm-t562 e ,sm t560 romu attım custom rom sim kartı görmüyor

Bu konuyu okuyanlar

Emirrdjdhdgdhdj

Öğrenci
Reaksiyon puanı
28
Arkadaşlar tabletin sürümünü android 7.1.2 romunu attım t560ın sim kartı görmüyor şimdi cihazın kendine özel romuda olmadığı için t560 romunu attım sim kart görmüyor sim kart yok uyarısıda vermiyor rom attıktan sonra cihazı ilk açttığımda uyarı verdi sonra uyarı kayboldu

Bir Beyefendi

Doçent
Reaksiyon puanı
939
Arkadaşlar tabletin sürümünü android 7.1.2 romunu attım t560ın sim kartı görmüyor şimdi cihazın kendine özel romuda olmadığı için t560 romunu attım sim kart görmüyor sim kart yok uyarısıda vermiyor rom attıktan sonra cihazı ilk açttığımda uyarı verdi sonra uyarı kayboldu
Keşke İmei yedeği alsaydınız.İmei silinmiş olduğundan görmemiş olabilir.

?????.

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,203
Başka bir cihazın romunu atarsan olur bendede olmuştu sd kartı görmüyordu bir daha sakın başka cihazın romunu kurma.

metcanli

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Romdan kaynaklıymış başka rom atıca düzeldi
Kardeş bizdede SM-T562 var bizde T560 romu attık. Bizim cihazda hafıza kartını görmüyor. Senin attığın romun linkini verebilirmisin. Sende hafıza görüyor mu, senin attığın romu bizde atalım belki bizde de görür.

?????.

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,203
Kardeş bizdede SM-T562 var bizde T560 romu attık. Bizim cihazda hafıza kartını görmüyor. Senin attığın romun linkini verebilirmisin. Sende hafıza görüyor mu, senin attığın romu bizde atalım belki bizde de görür.
Başka bir cihazın romunu kurarsanız çok büyük sıkıntı olur,o cihaza göre hazırlanmadığı için hardbrick bile olabilir cihaz,size tavsiyem kendi cihanızın romunu kurmanız.Umarım uyarılarımı dikkate alırsınız.

Emirrdjdhdgdhdj

Öğrenci
Reaksiyon puanı
28
Başka bir cihazın romunu kurarsanız çok büyük sıkıntı olur,o cihaza göre hazırlanmadığı için hardbrick bile olabilir cihaz,size tavsiyem kendi cihanızın romunu kurmanız.Umarım uyarılarımı dikkate alırsınız.
İki cihazında özellikleri aynı sadece birinde sim kart özelliği var birinde yok işlemicisinden tut herşeyi aynı hatta sm-t561 de dahil buna t560,61,62 bunların özellikleri aynı bu cihazların custom romları birbirlerine kurabilirsin ama stock romlarini kuramazsin Samsung izin vermiyor

?????.

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,203
İki cihazında özellikleri aynı sadece birinde sim kart özelliği var birinde yok işlemicisinden tut herşeyi aynı hatta sm-t561 de dahil buna t560,61,62 bunların özellikleri aynı bu cihazların custom romları birbirlerine kurabilirsin ama stock romlarini kuramazsin Samsung izin vermiyor
Öyleyse olabilir ama sakın ha başka bir cihazda onun bunun romunu kuruyim demeyin sonra çöpe atmak zorunda kalırsınız. :)

metcanli

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5

?????.

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,203
Forumda çok fazla kapanıp açılma problemi olduğu yazılmış sizde de bu sorun oldu mu. Ayrıca ben ilk defa rom atacağım sizce becerebilirmiyim. Forumlar genelde ingilizce ve google çeviri ile okuduğum gibi bazı yerleri tam anlamıyorum.
Forumda konu aç sana yardım ederiz,merak etme.

Emirrdjdhdgdhdj

Öğrenci
Reaksiyon puanı
28
Forumda çok fazla kapanıp açılma problemi olduğu yazılmış sizde de bu sorun oldu mu. Ayrıca ben ilk defa rom atacağım sizce becerebilirmiyim. Forumlar genelde ingilizce ve google çeviri ile okuduğum gibi bazı yerleri tam anlamıyorum.
Bende hiç bir sorun olmadı eba canlı derse ve zooma kardeşim rahatlıkla girebiliyor sen galiba viperos yüklemişsin bende ilk onu yükledim ondan sonra biraz araştırınca bu romu buldum lineage os bu rom

metcanli

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Forumda konu aç sana yardım ederiz,merak etme.
Şimdi şöyle bir sorunum var. 10 yaşında oğlum kendisi viper os yüklemeye çalışmış ama belli ki bazı şeyleri yanlış yapmış. Tablet sd kartı görmüyor, ayrıca pc tableti görmüyor. Lineage rom yüklemek için nasıl bir yol izleyebilirim. Bluetoothla felan dosyaları cihaza attığımı farzedelim yüklemeden önce cihazdaki verileri silmek gerekmiyor mu. Silersem attığım dosyaları da silmeyecek mi. Lütfen yardım edin.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Cihazı pc ye bağlayabildim. Dosyaları cihazın hafızasına atsam rom yükleme esnasında wipe diye silme kısmına geçtiğimde neleri silmeliyim ki yüklediğim dosyaları görebileyim onlar silinmesin.

Son düzenleme:

Emirrdjdhdgdhdj

Öğrenci
Reaksiyon puanı
28
Wipede otomatik seçili olması lazım seçeneklerin siz direk aşağıdaki oku kaydırın

metcanli

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Wipede otomatik seçili olması lazım seçeneklerin siz direk aşağıdaki oku kaydırın
Lineaget rom yükledim bir şekilde daha önce viper os yüklüydü. Android sürümü 7.1.2 olarak görünüyor ve Eba yüklenebiliyor fakat çocuğumun istediği birkaç oyun var onlar için hala sürüm yetersiz görünüyor. Sizde de öyle mi acaba.

basit

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,526
IMEI cihaza kayıtlı olmamasından olabilir. Kaçak cihaz yani.

Zamanında kaçak cihazlar çok geldi ülkeye. Custom Rom attığın zaman cihaz GG oluyor. Şebeke kapanıyor yani.
Yedek alsaydın bir ihtimal eski haline döndürebiliyorsun.

Ama normal bir şekilde kayıtlı bir cihaz alırsan, bu durumun olma ihtimali pek yok.

Emirrdjdhdgdhdj

Öğrenci
Reaksiyon puanı
28

Zamanında kaçak cihazlar çok geldi ülkeye. Custom Rom attığın zaman cihaz GG oluyor. Şebeke kapanıyor yani.

Ama normal bir şekilde kayıtlı bir cihaz alırsan, bu durumun olma ihtimali pek yok.
Hayır onunla alakası yok şimdi Samsung 2 cihaz çıkarmış birinde sim kart desteği var birinde yok sim kartlı olana custom rom çıkarılmamış diğerine çıkarılmış özellikler aynı olduğu için birinin custom romunu diğerine kurabiliyorsu.n ama sim kart özelliği olmadığı romlarina sim kart desteği eklenmiyor ondan dolayı sim kartı okumuyor

Lineaget rom yükledim bir şekilde daha önce viper os yüklüydü. Android sürümü 7.1.2 olarak görünüyor ve Eba yüklenebiliyor fakat çocuğumun istediği birkaç oyun var onlar için hala sürüm yetersiz görünüyor. Sizde de öyle mi acaba.
Oyunların isimlerini atabilirmisiniz acaba

metcanli

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5

Sorunum sim veya imei değil. Custom rom atmanın sebebi sürüm yetersiz olduğu için bazı uygulamaları kullanamamaktı. Şimdi cihaz 7.1.2 görünüyor ama hala indiremediğiniz uygulamalar için sürümün yetersiz görünmesi. Oysa 5.1 üzeri cihazlarda yüklenebilen uygulamarı yüklemek istiyoruz. Bir yerlerde bir yanlış var ama çözemedim.

basit

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,526
Sorunum sim veya imei değil. Custom rom atmanın sebebi sürüm yetersiz olduğu için bazı uygulamaları kullanamamaktı. Şimdi cihaz 7.1.2 görünüyor ama hala indiremediğiniz uygulamalar için sürümün yetersiz görünmesi. Oysa 5.1 üzeri cihazlarda yüklenebilen uygulamarı yüklemek istiyoruz. Bir yerlerde bir yanlış var ama çözemedim.
Unofflicall yerine Officall sürüm kurmayı dene.

metcanli

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Hayır onunla alakası yok şimdi Samsung 2 cihaz çıkarmış birinde sim kart desteği var birinde yok sim kartlı olana custom rom çıkarılmamış diğerine çıkarılmış özellikler aynı olduğu için birinin custom romunu diğerine kurabiliyorsu.n ama sim kart özelliği olmadığı romlarina sim kart desteği eklenmiyor ondan dolayı sim kartı okumuyor

Oyunların isimlerini atabilirmisiniz acaba
Mesela dls 2021 isimli oyun.

Unofflicall yerine Officall sürüm kurmayı dene.
Yine Lineaget Os mi official sürüm. Bu konuda çok bilgili değilim. Kusura bakmayın. Ayrıca hepinize cevaplar için ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

Emirrdjdhdgdhdj

Öğrenci
Reaksiyon puanı
28

Mesela dls 2021 isimli oyun.

Yine Lineaget Os mi official sürüm. Bu konuda çok bilgili değilim. Kusura bakmayın. Ayrıca hepinize cevaplar için ayrı ayrı teşekkür ediyorum.
Bazı uygulamalarda oluyor öyle bendede aynı sorun var cihazın donanımı yetmiyor büyük ihtimal olay storeden indermediğiniz uygulamaları APK kurmayı deneyebilirsiniz belki olabilir öyle