Linux ekran görüntülerinizi paylaşın

Ram_kafasi

Profesör
Reaksiyon puanı
7,431
Ben biraz işletim sistemlerinde cahilim.Bu masaüstü simgeleri olsun.Takvim olsun.Hepsinin kendinize göre mi düzenleyebiliyorsunuz.
Kafana göre istediğin şekilde düzenleyebilirsiniz. Gördüğün her şeyi değiştirmek istiyorsan KDE masaüstü ortamına bak derim. Sade bir şeyler olsun dersen Cinnamon ve GNOME iyidir.

''Wolfred1ght''

Profesör
Reaksiyon puanı
2,290
Kafana göre istediğin şekilde düzenleyebilirsiniz. Gördüğün her şeyi değiştirmek istiyorsan KDE masaüstü ortamına bak derim. Sade bir şeyler olsun dersen Cinnamon ve GNOME iyidir.
Size baktık +
gaza geldik+
Bir şey yaptık -
Belki bir gün pc iyi olursa yaparım agam sağol cevap verdiğin için.

Redlonmas

Profesör
Reaksiyon puanı
3,092
Hocam size bir soru soracağım Chromium virüs mü değilmi kimi virüs diyor kimi açık kayak kodlu bir tarayıcı diyor
Chromium, Google Chrome adlı tarayıcının açık kaynak kodlu versiyonudur. Windows'da genellikle açık kaynaklı olduğu için Chromium adı altında chrome'a benzeyen virüsler oluyor.
Aslında kendi sitesinden doğru bir şekilde indirirseniz virüs vs olmaz. Chromium bir virüs değildir.
Chromium, Google Chrome'un açık kaynaklı versiyonudur. Açık kaynaklı olduğu için Opera gibi çeşitli browser'lar Chromium kullanılarak yapılır.

Ram_kafasi

Profesör
Reaksiyon puanı
7,431
Hocam size bir soru soracağım Chromium virüs mü değilmi kimi virüs diyor kimi açık kayak kodlu bir tarayıcı diyor
Chromium virüs değildir, bu yazıyı Chromium'dan yazıyorum hatta. Chromium açık kaynak kodlu ve GPL lisanslı bir özgür yazılım dediğimiz bir tarayıcıdır.

slui.exe

Not against spontaneous decisions, one night only
Reaksiyon puanı
300
Chromium, Google Chrome adlı tarayıcının açık kaynak kodlu versiyonudur. Windows'da genellikle açık kaynaklı olduğu için Chromium adı altında chrome'a benzeyen virüsler oluyor.
Aslında kendi sitesinden doğru bir şekilde indirirseniz virüs vs olmaz. Chromium bir virüs değildir.
Chromium, Google Chrome'un açık kaynaklı versiyonudur. Açık kaynaklı olduğu için Opera gibi çeşitli browser'lar Chromium kullanılarak yapılır.
En güncel Chromium sürümünü indir (64-bit ve 32-bit) buradan indirdim sorun olurmu
Mesaj otomatik birleştirildi:

Chromium virüs değildir, bu yazıyı Chromium'dan yazıyorum hatta. Chromium açık kaynak kodlu ve GPL lisanslı bir özgür yazılım dediğimiz bir tarayıcıdır.
En güncel Chromium sürümünü indir (64-bit ve 32-bit) şu siteden indirdim sorun olurmu

Herobrine

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,045
Pardus kullanıyorum. Memnun değilim?. Pardus'u Bilgisayardan sileceğim. İnterneti sıkıntı.

Redlonmas

Profesör
Reaksiyon puanı
3,092
En güncel Chromium sürümünü indir (64-bit ve 32-bit) buradan indirdim sorun olurmu

En güncel Chromium sürümünü indir (64-bit ve 32-bit) şu siteden indirdim sorun olurmu
Olmaz. Orası orijinal sitesi.
Eğer Linux için indirecekseniz;
Bash:
sudo apt-get install chromium-browser

@slui.exe, Ubuntu, Windows'tan fazla RAM yiyor. Linux Mint de aynı şekilde.
Yanlış bilgi verme. En ağır Lİnux distrosu bile Windows'dan az ram yiyor.

Ram_kafasi

Profesör
Reaksiyon puanı
7,431
Olmaz. Orası orijinal sitesi.
Eğer Linux için indirecekseniz;
Bash:
sudo apt-get install chromium-browser
Nadirde olsa bazı dağıtımlarda Chromium depoda bulunmadığından dolayı SNAP ile kurulumunun yapılması daha sağlıklı oluyor.
Bash:
sudo apt install snapd
sudo snap install chromium
Bu komutlarla daha iyi olur bence.

Ram_kafasi

Profesör
Reaksiyon puanı
7,431
Windows Gnome'dan daha mı fazla harcıyormuş. :eek:
2. kez düşününce, tonla arkaplan uygulamaları ile bu mümkün.
İkisininde boşta kullanım değerlerine bakarsan GNOME'da boşta 1-2 GB arası RAM tüketimini, Windows 10'da ise 4 GB arası RAM tüketimini görmek mümkün. Hangi taraftan kıyasladığımızı söylersek daha mantıklı bir kıyas olur.

slui.exe

Not against spontaneous decisions, one night only
Reaksiyon puanı
300
Sistemden sisteme göre değişiyor, genel olarak 4 GB arası bir RAM tüketimi var demek istiyorum.
Eğer 2GB ram varsa Hiç Linux Bilmiyorsan Windows 7 32 bit Biraz olsun Linux bilgisi varsa linux kullanması gerektiğini düşünüyorum
4 GB Windows 8.1 64 bit yeterli Linux için ise Ubuntu uygun olur
6GB ve üstü varsa Windows 10 64 bit veya herhangi bir linux dağatımı uygun olur diye düşünüyorum

Kaan_M

Doçent
Reaksiyon puanı
1,891
Anlık Manjaro Xfce (Mint Xfce hoşuma gitmedi). Görünümü çok iyi yapmışlar, ana rengi yeşilden maviye çektim onun haricinde oynama yok.

Ekran görüntüsü_2021-02-23_23-33-05.png