Philips G264 Klavye İncelemesi

Bu konuyu okuyanlar

TheChild

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,569
Merhaba arkadaşlar , 2 gün önce yukarı da bahsettiğim klavyeyi aldım. İncelemesini yapmak istedim. Fazla lafı uzatmadan başlıyorum.

Teknik Özellikler:
- Tuş Tipi(Anahtar türü): Sessiz Membran
- Aydınlatma: 7 yönlü LED Ambiglow aydınlatma
- USB Kablosu Tipi: Silikon ve Plastik karışımı
- Boyut: 439,7 x 128,8 x 26,6 mm
- Ağırlık: 540g (Yaklaşık)
- Akım: DC 5V
- Tıklama ömrü: Kutu da yazana göre 6 milyon.

- Klavye ciddi anlamda sessiz bir klavye. Hele ki mekanik klavye kullanıyorsanız sesini duymuyorsunuz bile , bu anlamda çok başarılı olmuş. Özellikle ofiste kullanmak için sitemize içerik girmek için , office tarzı uygulamalar kullanmak için çok uygun bir klavye olduğunu düşünüyorum. Oyun performansı olarakta fiyatına göre gerçekten iyi bir performans sundu bana. Tatmin ediyor bu konuda. (Rekabetçi oyun oynuyor ve agresif bir klavye kullanımınız varsa sizlere uygun olacağını düşünmüyorum maalesef.)

- Aydınlatması çok güzel ve güçlü , renk geçişleri çok başarılı örneğin F tuşundan itibaren maviye geçiyor klavyenin rengi fakat F tuşunun yarısı yeşil , yarısı mavi olarak aydınlatılmış ve bu gerçekten çok hoş gözüküyor. (Diğer tuşlarda da bu tür hoş geçişler mevcut.) Klavye Rainbow olarak geçiyor bazı yerler de fakat mod geçişleri yok , sabit tek bir mod bizi karşılıyor.

- Işıklandırması çok güçlü , 3 farklı şiddet düzeyi var , güneş ışığı altında dahil renkler çok canlı ve güzel. Bu başarılı ışıklandırma Philips'in kendi özel teknolojisi olan ''ambiglow'' adını verdiği televizyonlardan aşikar olduğumuz bir teknoloji. (Ambiglow)

- Klavye membran klavye , tuş sökme takma gibi bir şansımız yok. Mekanik hisli olarak geçiyor fakat bana pek öyle gelmedi açıkçası.

- Klavyede bilek desteği yok fakat ben bu klavye için ihtiyaç duymadım , klavye minimalist bir yapıya sahip olduğu için bileğiniz saçma bir pozisyonda kalmadan rahatlıkla hakim olabiliyorsunuz klavyeye.

- Klavye siyah mat renkte olduğu için biraz toz belli ediyor özellikle ışıkları kapattığınız takdir de daha çok belli oluyor.

- FN tuşu ile birlikte fonksiyonel tuşlar güzel bir biçimde çalışıyor , klasikleşmiş ve işlevsel fonksiyon tuşlarına sahip. Ayrıca FN tuşu ve windows tuşu ile birlikte windows'u kilitleyebiliyoruz , buda oyun sırasında yanlışlıkla bastığımızda başlatın açılmasını ve oyunun alta geçmesini engellemek adına güzel olmuş.

- Num , Capslock ve Scroll için klavyenin sağ üst köşesinde aydınlatma ledleri var ama windows'u kilitlediğimiz de bunu belirten bir led yok. Ancak tekrar basarak kilitleyip kilitleyemediğimizi anlayabiliyoruz.

- Basım hissiyatı olarak laptop klavyesi gibi diyebilirim , çok yumuşak bir basım hissiyatı var. Fakat tuşların ortalarına doğru basmanız gerekiyor köşelerine bastığınız takdir de sanki takılıyormuş gibi bir his ortaya çıkıyor.

- Klavyenin altında ki kauçuklar yumuşak ve güzel klavyeyi kaydırmıyor. Ayrıca yükseltme ayakları da kaliteli. Ayakları açtığınız zaman klavye ortaya doğru esneme bükülme yapmıyor.

- Tuşların yazıları lazer basım olduğu için silinme gibi bir durum olmayacağının kanaatindeyim. İlerleyen zamanlar da olursa belirtip garantiye vereceğim ve süreci yazacağım.

- Tak çalıştır mantığına sahip bir klavye , herhangi bir yazılım vs barındırmıyor. Bazı klavyeler de bilgisayarı açarken klavyenin ışığı otomatik olarak açılmıyor bu klavye de açılıyor benim hoşuma giden bir + oldu. Ayrıca USB ucu altın değil.

Aklıma gelen bunlardı, indirimsiz olarak 124 lira civarına alınabiliyor. Bu fiyatta ki en iyi klavye olduğunu düşünüyorum. Düşünülmesi gereken bir klavye. Birazdan fotoğrafları da ekleyeceğim. Sorularınız varsa sorabilirsiniz.
Mesaj otomatik birleştirildi:

A23FAD17-18F1-4CB9-A00E-A8EF50776525.jpeg
69A4D3DC-43F2-4310-9B9E-64E238810C8C.jpeg
471916F6-C662-4B96-8984-279D596CD3D4.jpeg
EC99E241-C0BD-4934-8367-A7194E931719.jpeg
E4187844-6EDF-4C15-91D1-84E34BBE7451.jpeg
3E3E95AC-3A38-433F-B7DA-C96A81F63857.jpeg
5BBBBC2B-EBC4-4335-AA04-097E9A315CAC.jpeg

Masa biraz dağınık kusura bakmayın :D

Son düzenleme:

İsimyok08

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,106
Tuş yazı tipi çirkin duruyor. Onun dışında şık gözüküyor

TheChild

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,569
Hazır şunu da belirteyim 1 aydır kullanıyorum, klavyenin tuş yazılarında en ufak silinme olmadı henüz.