Msi gs66 95 derece 10.Nesil İşlemci

Bu konuyu okuyanlar

AzimKasdas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Öncelikle merhaba derdimi ve yaptıklarımı ayrıntılı yazıcam lütfen bana yardım edin. Bende MSİ ın GS66 modeli var ve işlemci sabit 95 e çıkıyo daha 96 yı görmedim ama birkaç defa kapandığı oldu. Ayrıca şu detayı de veriyim kasayı elleyince 'ılık' denilebilecek bir sıcaklık var yani işlemcim 95 gösteriyo diyince birkaç arkadaşımdan nasıl klavyeye dokunuyosun elin yanmıyo mu gibi yorumlar aldığım için yazdım. Bir çok şeyi denedim işlemcinin gücünü kıstım (fps düştü sıcaklık 95) oyunun grafiklerini düşürdüm (fps arttı sıcaklık 95) fan temizliği + macun yenilemesi yaptım (orta kalite bir macun ile) hala sıcaklık sabit 95. Yorucu oyunlarda anlayışla bu durumu karşılayabilirim sonucta cyberpunk death stranding gibi oyunlarda yüksek grafikte akıcı denilebilecek fps ler alıyorum. Canımı sıkan kısım orta yorucu oyunlarda (pubg cs go.. gibi) bile bu sıcaklığa çıkıyo olması. Çok uzun araştırmalar yaptım bir yandan intel in özellikle 10. nesil işlemcilerinin yüksek sıcaklıklara (max 100) dayanıklı olduğu ve stabil çalışabildiği yazıyor. Öte yandan daha hiçbir kullanıcıdan 95 normal bir değerdir gibi şeyler duymamam beni tedirgin ediyor. Sizlere sormak istediğim bu durum normal midir, değil ise işlemcimin sıcaklığı düşürmenin bir yolu var mıdır? Eğer soğutucuyla çözüleceğini düşünüyorsanız lütfen soğutucu tavsiyenizi de yazın.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Cooler Boost modunu açıyor musunuz oyunda?

AzimKasdas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Cooler Boost modunu açıyor musunuz oyunda?
Evet açmadığım takdirde fazla ısınıp kapanıyor. Açtığımda 95 sabit kalıyor ve kasma olmadan oynayabiliyorum ama zararı olup olmadığını öğrenmek istedim sonuçta 95 az bir değer değil.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Evet açmadığım takdirde fazla ısınıp kapanıyor. Açtığımda 95 sabit kalıyor ve kasma olmadan oynayabiliyorum ama zararı olup olmadığını öğrenmek istedim sonuçta 95 az bir değer değil.
Bildiğim kadarıyla MSI'larda bu sorun değil. İşlemci darboğaz olmuyor ancak 95 derece sabit kalıyor. 10. nesil işlemciler de fazladan ısınıyor zaten. Korkulacak bir şey yok yani.

AzimKasdas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bildiğim kadarıyla MSI'larda bu sorun değil. İşlemci darboğaz olmuyor ancak 95 derece sabit kalıyor. 10. nesil işlemciler de fazladan ısınıyor zaten. Korkulacak bir şey yok yani.
Şöyle bir şey daha ilave edeyim belki bilgi sahibisinizdir. Dragon centerda performans seviyesi olarak Low-Medium-High-Turbo seçenekleri var. Low seçeneğine aldığımda klavye ışıklandırmasını dahil bir çok şeyi kapatıyor, işlemciyi 2.6 Ghz geçmemeye zorluyor ve işlemci sıcaklığı 70-75 üzerine çıkmıyor. Fakat medium a bile alsam max performansta çalışıp yine 95 e çıkıyor(boştayken bile) ve ne fps olarak ne de sıcaklık olarak turbo moddan farkı olmuyor. Neden böyle oluyor? bunun bir arası yok mudur? Ben ya 15 fps 70 derece ya da 150 fps 95 derece mi oynamak zorundayım 60 fps de 80-85 derece oyniyamicak mıyım? Hiç anlamadım.

Malik von Suomi

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,993
Şöyle bir şey daha ilave edeyim belki bilgi sahibisinizdir. Dragon centerda performans seviyesi olarak Low-Medium-High-Turbo seçenekleri var. Low seçeneğine aldığımda klavye ışıklandırmasını dahil bir çok şeyi kapatıyor, işlemciyi 2.6 Ghz geçmemeye zorluyor ve işlemci sıcaklığı 70-75 üzerine çıkmıyor. Fakat medium a bile alsam max performansta çalışıp yine 95 e çıkıyor(boştayken bile) ve ne fps olarak ne de sıcaklık olarak turbo moddan farkı olmuyor. Neden böyle oluyor? bunun bir arası yok mudur? Ben ya 15 fps 70 derece ya da 150 fps 95 derece mi oynamak zorundayım 60 fps de 80-85 derece oyniyamicak mıyım? Hiç anlamadım.
Ben bir GE75 kullanıcısı olarak oyun oynarken High'da kullanıyorum. Ama genelde işlemci ne kadar zorlansa bile 85 dereceyi geçmiyor. Sizde neden böyle ısındığını çözebilmiş değilim ama sıcaklıklar normak değil.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Ben bir GE75 kullanıcısı olarak oyun oynarken High'da kullanıyorum. Ama genelde işlemci ne kadar zorlansa bile 85 dereceyi geçmiyor. Sizde neden böyle ısındığını çözebilmiş değilim ama sıcaklıklar normak değil.
17.3" ile 15.6" bilgisayarın soğutması bir olmuyor. MSI'ın fiks 95 dereceye ulaşan modelleri yok değil. Hatta bazı üst seviye kasaları bile 95 derecede sabit kalabiliyor.