95 derece ekran kartı

Bu konuyu okuyanlar

barris0654

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba, saygıdeğer büyüklerim, kardeşlerim. Sizlere bir sorunumu paylaşmak isterim.
GTX 1050, i5 8300U 8 GB RAM Laptop'a sahibim. Laptop'ı alalı 1.5 yıl oldu fakat 1-2 gün önce oyunlara girdikten 1 2 dakika sonra (en düşük grafik ayarlarında ve uyduruk oyunlarda bile) donmaya başladı. Yani 2 3 saniyede bir drop yiyorum. Ve bunun nedeninini ekran kartının ısısına bağlıyorum eskiden 80'i geçmezdi en yüksek ayarlarda bile, fakat suan Ekran kartı ısıma baktığımda 95 dereceyi gösteriyor.

Eskiden en yüksek ayarlarda oynadığım oyunları şu an en düşük grafik ayarlarında 2 3 saniye aralıklarla donarak oynuyorum. Acaba ekran kartımın ısınmasından dolayı mı bu sorunla karşılaşıyorum? CPU değerlerim de normal yardım edin.

Daha önce 80 dereceye çıkıyor diye macunu kendim değiştireyim dedim. Fakat her ne olduysa pilin ömrünün bitmesiyle karşılaştım %99 aşınma ile. Fakat 1 gün laptop dinlendikten sonra bu sorun çözüldü. Daha sonra ben belki macunu sürememişimdir diye bilgisayarcıya sürdürdüm ve ondan sonra ekran kartım 95 derecelere kadar çıktı. Şüphelenip macuna baktım gayet iyi sürülmüş. Adama bunu söylediğimde; yok ekran kartın yüksek bunlar olabilir, yok ürünü ilk başta aldığın gibi olmaz gibi şeyler işittim. Fakat bu eskime 1 2 günde de olmaz değil mi?

-Macun değişti.
-Fanlar tertemiz.
-Format atıldı virüs yok.
-Arkadaştan soğutucu alıp öyle denedim. Yine bir şey değişmedi, ayriyeten fanlarım çalışıyor.
-Daha önce oynanan güçlü oyunlar şu an en düşük grafiklerde bile oyuna girdikten 2 3 dakika geçmesinden sonra FPS düşüşleri yaşıyorum. 2 3 saniyede bir. Ve önceden aldığım FPS'ler şu an bayağı düştü.
-Birkaç ekran kartı ısısını ölçen program denedim hepsi aynı değerleri gösteriyor. Yani programlar doğru.
-Bilgisayar performans moduna ayarladım hâlâ fazla bir şey değişmedi.
-Ekran kartım ve işlemcilerimin Driver'leri günceldir.
Arkadaşlar yardımlarınızı bekliyorum. Ekran kartımın sürekli 95 dereceye ulaşması beni tedirgin ediyor. Yanar diye korkuyorum. Ne yapabilirim? Önerilerinize açığım, şimdiden teşekkür ediyorum. Resimler ektedir.

Ekli dosyalar

• gpu degerleri.png
    gpu degerleri.png
    7.9 KB · Görüntüleme: 155
  • gorev yoneticisi.png
    gorev yoneticisi.png
    170.4 KB · Görüntüleme: 169