[Rehber] Patateste bile çalışan Shader

Bu konuyu okuyanlar

JawBone

Doçent
Reaksiyon puanı
612
Bugün internette gördüğüm ve denediğim, gerçekten güzel bir shader paketini sizinle paylaşmak istedim.
Öncelikle Shader linkini koyuyorum: Chocapic13' https://cleanuri.com/mLnMjX (Files kısmından en üsttekini indirin.)
MX230 - 3500U - 8GB Laptop ile 70 FPS civarı alıyorum. Yapımcı HD620 entegre ile 60fps vaat ediyor.
Kurulum bilmeyen arkadaşlar aşağıyı da okuyabilir.

Kurulum
İlk olarak Shader için gereken program OptiFine. Çoğu minecraft oyuncusu zaten performans yükselttiği için kullanıyor bunu. Eğer kullanmıyorsanız aşağıdaki linkten istediğiniz sürümü indirebilirsiniz.

• İndirdikten sonra dosyaya bir kez tıklayın ve çalıştırın.
  • Install bastığınızda otomatik olarak kurulum yapacaktır.
Şimdi Shader bölümüne geçelim.
  • Launcher'ı başlatın.
  • Sürüm seçme bölümüne OptiFine adında bir sürüm gelmiş olması lazım. Onu seçin ve oyuna girin.
  • Oyun açıldıktan sonra şu yolu izleyin: Options>Video Settings>Shaders
  • Sol alttaki shaderpack folder butonuna tıklayın. Karşınıza bir klasör çıkacak.
  • İndirdiğiniz ZIP dosyasını direkt olarak açılan klasöre atın.
  • Daha sonra klasörü kapatın ve oyuna dönün.
  • Ekranda attığınız ZIP dosyası gözükecek. Onu seçin. (Gözükmüyorsa ana ekrana dönüp tekrar Shaders bölümüne gelin.)
Shader paketiniz oyuna uygulanmış olacak. İyi oyunlar.

differentturk

Profesör
Reaksiyon puanı
3,059
Bugün internette gördüğüm ve denediğim, gerçekten güzel bir shader paketini sizinle paylaşmak istedim.
Öncelikle Shader linkini koyuyorum: Chocapic13' https://cleanuri.com/mLnMjX (Files kısmından en üsttekini indirin.)
MX230 - 3500U - 8GB Laptop ile 70 FPS civarı alıyorum. Yapımcı HD620 entegre ile 60fps vaat ediyor.
Kurulum bilmeyen arkadaşlar aşağıyı da okuyabilir.

Kurulum
İlk olarak Shader için gereken program OptiFine. Çoğu minecraft oyuncusu zaten performans yükselttiği için kullanıyor bunu. Eğer kullanmıyorsanız aşağıdaki linkten istediğiniz sürümü indirebilirsiniz.

• İndirdikten sonra dosyaya bir kez tıklayın ve çalıştırın.
  • Install bastığınızda otomatik olarak kurulum yapacaktır.
Şimdi Shader bölümüne geçelim.
  • Launcher'ı başlatın.
  • Sürüm seçme bölümüne OptiFine adında bir sürüm gelmiş olması lazım. Onu seçin ve oyuna girin.
  • Oyun açıldıktan sonra şu yolu izleyin: Options>Video Settings>Shaders
  • Sol alttaki shaderpack folder butonuna tıklayın. Karşınıza bir klasör çıkacak.
  • İndirdiğiniz ZIP dosyasını direkt olarak açılan klasöre atın.
  • Daha sonra klasörü kapatın ve oyuna dönün.
  • Ekranda attığınız ZIP dosyası gözükecek. Onu seçin. (Gözükmüyorsa ana ekrana dönüp tekrar Shaders bölümüne gelin.)
Shader paketiniz oyuna uygulanmış olacak. İyi oyunlar.
Patates de çalışıyorsa sence bu PC de kaç FPS verir? (Sürüm 1.8.9 ağır shaderlar ile 10 FPS veriyor helal olsun) Transformer Book Flip TP200S İncelemesi - ShiftDelete.Net