Yazılım öğrenmek istiyorum ama eğitimimin nasıl olduğunu bilmiyorum.

Bu konuyu okuyanlar

egle

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
917
Merhaba arkadaşlar ben 7.sınıfım ve matematik ve İngilizcem berbat ve ben yazılım öğrenmek istiyorum yazılımı seviyorum.

Sizce lgs sınavında yazılım öğreten bi liseye gitmek için ne yapmalıyım ben konya ereğlide oturuyorum konya ereğlide yazılım öğreten bi lise varmı yani dediğim gibi ingilizce ve matematiğim berbat yani lgs sınavında alacağım puanı siz düşünün bu 2 ders dışında bütün derslerim 10 numara 5 yıldız ve büyük ihtimalle üniversite okumayacam yazılım öğrenip şeker fabrikası gibi yerde çalışıp makineleri kodluyacam hayatım böyle sizce ne yapmalıyım

Malik von Suomi

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,993
Merhaba arkadaşlar ben 7.sınıfım ve matematik ve İngilizcem berbat ve ben yazılım öğrenmek istiyorum yazılımı seviyorum.

Sizce lgs sınavında yazılım öğreten bi liseye gitmek için ne yapmalıyım ben konya ereğlide oturuyorum konya ereğlide yazılım öğreten bi lise varmı yani dediğim gibi ingilizce ve matematiğim berbat yani lgs sınavında alacağım puanı siz düşünün bu 2 ders dışında bütün derslerim 10 numara 5 yıldız ve büyük ihtimalle üniversite okumayacam yazılım öğrenip şeker fabrikası gibi yerde çalışıp makineleri kodluyacam hayatım böyle sizce ne yapmalıyım
Matematiğin berbatsa hiç girişme. Yazılım belli miktar matematik ister. Hem İngilizce hem Matematik istemiyorsan Hukuk veya Öğretmenlik gibi mesleklere başvurman daha iyi olur senin için.

Kadir ARSLANn

Asistan
Reaksiyon puanı
288
Yazılım için matematikten önce ingilizce lazım.

egle

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
917
Matematiğin berbatsa hiç girişme. Yazılım belli miktar matematik ister. Hem İngilizce hem Matematik istemiyorsan Hukuk veya Öğretmenlik gibi mesleklere başvurman daha iyi olur senin için.
Hukuk için lgs de kaç puan almam lazım
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ama matematik aşırı derecede berbat deyil sadece sorularda mantık kuramıyorum manrık kurduğum zaman devanını yapıyorum

Ama ingilizceyide temelim iyi olmadı için yapamayorum neyse ingikizceyi hallederim ama matematikde aşırı derece berbat deyil

Yani 2+2=5 ettiğini biliyorum ??

Neyse sizce ne yapmalıyım matematik aşırı derece berbay deyil ingilizceyide sıfırdan başlarsam. Hallederim.

Malik von Suomi

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,993
Hukuk için lgs de kaç puan almam lazım

Ama matematik aşırı derecede berbat deyil sadece sorularda mantık kuramıyorum manrık kurduğum zaman devanını yapıyorum

Ama ingilizceyide temelim iyi olmadı için yapamayorum neyse ingikizceyi hallederim ama matematikde aşırı derece berbat deyil

Yani 2+2=5 ettiğini biliyorum ??

Neyse sizce ne yapmalıyım matematik aşırı derece berbay deyil ingilizceyide sıfırdan başlarsam. Hallederim.
Hukuk işi üniversitede. Yazılım da ôyle. Ki her üniversitenin puanı değişir.

silindi

Profesör
Reaksiyon puanı
3,580

matematik ve ingilizce olmadan yazılım yazmak toplama işlemini bilmeden problem çözmektir daha doğrysu çözmeye çalışmaktır

hakancalis

Müdavim
Reaksiyon puanı
957
Yazılımda matematik önemlidir ama profosyonel olmak gerekmez lisede ise illa yazılım okumana gerek yok ama ben okuyacağım dersen yazılım bölümü olan bir meslek lisesi terchih etmelisin

ghost_of_sparta

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
2,807

Mutlaka matematik ve İngilizce öğren. Şuan lise seçimini tüm alanlara girebilecek bir yer olarak seç. Yani afedersin matematiğe hayvan gibi çalış ve fen lisesi tuttur. Arkası gelir zaten. Lisede hafiften C# ve Python öğrenmeye bak. Zaten asıl yazılım öğrenimini üniversitede alacaksın. Dediğim gibi matematiğe yüklen. Ben de 7.sınıfım, konular hiç zor gelmiyor. Ben yazın öğrenmiştim konuları.

Üniversite okumayıp yazılım öğrenmek ve makine kodlamak mı? puhahahah.
Onu unut önce. Kimse seni lisans ve üzeri eğitimler almadan işe almaz bunu bil. Yani üni okumadan makine kodlamak hayalin de ötesinde.

Son düzenleme:

silindi

Profesör
Reaksiyon puanı
3,580
Mutlaka matematik ve İngilizce öğren. Şuan lise seçimini tüm alanlara girebilecek bir yer olarak seç. Yani afedersin matematiğe hayvan gibi çalış ve fen lisesi tuttur. Arkası gelir zaten. Lisede hafiften C# ve Python öğrenmeye bak. Zaten asıl yazılım öğrenimini üniversitede alacaksın. Dediğim gibi matematiğe yüklen. Ben de 7.sınıfım, konular hiç zor gelmiyor. Ben yazın öğrenmiştim konuları.

Üniversite okumayıp yazılım öğrenmek ve makine kodlamak mı? puhahahah.
Onu unut önce. Kimse seni lisans ve üzeri eğitimler almadan işe almaz bunu bil. Yani üni okumadan makine kodlamak hayalin de ötesinde.
google ve amazon diploma şartını kaldırdı okumanıza gerek yok

ghost_of_sparta

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
2,807
google ve amazon diploma şartını kaldırdı okumanıza gerek yok
Tamam kaldırmış olabilir ama hadi gerçekci konuşalım. Bu adam liseden mezun oldu, programlamasını geliştirdi, basit işler de yapıyor. Bu adamı Amazon, Google nasıl görecek. Adamın diğer yazılımcılardan şuan ne farkı var? Niteliği ne? Bunları da düşünün. Yüksek eğitim şart Türkiye için.

YgzYr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
65
udemy üzerinden kursları dinleyip öğrenebilirsin.

Reaksiyon puanı
286
Ve benim bildiğim hangi liseyi kazandığın önemli değil tabi meslek lisesini bilemem önemli olan üniversite ve 7.sınıf konuları zor değil çalışıp yaparsın ve yazılım öğreten lise bilemiyorum sen en iyisi git matematik ile İngilizceni geliştir ordan güzel bir lise illa yazılım dersi olmasına gerek yok lise 1-2 de kendin yazılım çalış dersini ihmal etme ondan sonra üniversite ye git üniversite önemli yazılım mühendisliği olur fakat bilgisayar donanım filanla da uğraşmam dersen bilgisayar mühendisliğini seç

matematik ve İngilizce olmadan yazılım yapamazsın yaparsında zorlanırsın mesela kodlar İngilizce Türkçe kaynaktan çok İngilizce kaynak var ben lise-1 im inşallah bilgisayar mühendisi olucam yazılıma çalışıyorum fakat Türkçe kaynaklar çok yeterli gelmediği için İngilizce kitaplardan okuyup yapıyorum yani ingilizce önemli matematik dersen zaten nerdeyse her şey matematik

Üniversite okumadan yapıcam kafasında olma tam tersi çalışıp güzel üniversite kazan güzel bir üniversiteden mezun okursan 1 tık önde olursun

biraz uzun oldu okumıycaksın galiba ama olsun

404 Not Found

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
2,864
İngilizce ve Matematik olmadan girme, hele İngilizcesiz pek bir şey yapman mümkün değil.

Yazd

Yazdığın senaryo pek gerçekçi değil açıkçası.

egle

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
917
iyi ozaman benim matematiğim zaten aşırı berbat deyil ben sadece ingilizceye çalışıyım anlaşıldı peki ingilizce hocalığı yapan bir youtube kanalı varmı zaten ingilizceniin %90 nı kelime ezberlemekden oluşuyor bende kelime ezberliye ezberliye öğrenirim zaten mat okadar aşırı derece berbat deyil.

Ve benim bildiğim hangi liseyi kazandığın önemli değil tabi meslek lisesini bilemem önemli olan üniversite ve 7.sınıf konuları zor değil çalışıp yaparsın ve yazılım öğreten lise bilemiyorum sen en iyisi git matematik ile İngilizceni geliştir ordan güzel bir lise illa yazılım dersi olmasına gerek yok lise 1-2 de kendin yazılım çalış dersini ihmal etme ondan sonra üniversite ye git üniversite önemli yazılım mühendisliği olur fakat bilgisayar donanım filanla da uğraşmam dersen bilgisayar mühendisliğini seç

matematik ve İngilizce olmadan yazılım yapamazsın yaparsında zorlanırsın mesela kodlar İngilizce Türkçe kaynaktan çok İngilizce kaynak var ben lise-1 im inşallah bilgisayar mühendisi olucam yazılıma çalışıyorum fakat Türkçe kaynaklar çok yeterli gelmediği için İngilizce kitaplardan okuyup yapıyorum yani ingilizce önemli matematik dersen zaten nerdeyse her şey matematik

Üniversite okumadan yapıcam kafasında olma tam tersi çalışıp güzel üniversite kazan güzel bir üniversiteden mezun okursan 1 tık önde olursun

biraz uzun oldu okumıycaksın galiba ama olsun
hepsini okudum buradaki yorumlar benim için önemli.

Reaksiyon puanı
286
iyi ozaman benim matematiğim zaten aşırı berbat deyil ben sadece ingilizceye çalışıyım anlaşıldı peki ingilizce hocalığı yapan bir youtube kanalı varmı zaten ingilizceniin %90 nı kelime ezberlemekden oluşuyor bende kelime ezberliye ezberliye öğrenirim zaten mat okadar aşırı derece berbat deyil.

hepsini okudum buradaki yorumlar benim için önemli.
benim de İngilizcem düşüktü ben sadece bir yerde İngilizce metin görünce o metinleri çeviriyordum şu an İngilizcem gayet iyi sanada tavsiye ederim bu arada matematikte mantık kuramıyorum demişsin onda gelişmen lazım çünkü yazılım problemdir mantık çok önemli yazılım da şu an tam anlatamıyorum ama bir dile başlayınca filan anlıycaksın

Ve kesinlikle üniversiteye git orda hiç bir yerde öğrenmediğin şeyleri filan öğreneceksin ve zaten diplomada önemli çoğu yer nerden mezun olduğuna CV’ne bakçaklar yani üniversite önemli

Ve şimdiden derslerini çok ihmal etmeden bir programlama diline başlayabilirsin