Virtual boxta virüs denemesi

Bu konuyu okuyanlar

Eratosthenes

Müdavim
Reaksiyon puanı
860
Virtual boxta bazı virüsleri denemek istiyorum ama bilgisayarıma bulaşmasını istemiyorum sizce virtual boxtaki virüslerin bilgisayarıma geçmemesi için neler yapabilirim

Eratosthenes

Müdavim
Reaksiyon puanı
860
Ağdaki cihazlara da bulaşmasını engellemek için deneme yaparken interneti kapatın. Bilgisayarınızda Kaspersky gibi kaliteli bir anti-virüs programı da bulundurun.
Yani wannacry petya gibi virusleri denerken virtual boxun interneti kesmem gerekiyor. Birde dosya paylaşımını kapatmam gerekiyormuş onu nasıl yapabilirim

aliyasiny65

Profesör
Reaksiyon puanı
2,283
Paylaşılan klasörleri ayarlardan kapatın onun haricinde internet bağlantısıda kapalı olsun

mychar276

Yerli ve Milli Tech Guy
Reaksiyon puanı
2,469
Günümüz virüsleri özellikle virtual box veya vmware gibi yazılımlardan da bulaşacak şekilde dizayn ediliyor. İnternet bağlantınızı kesmenizi öneriyorum ama ben olsam hiç kullanmayacağım bir bilgisayarda bunu yapardım. Hatta son dönemde çıkan rus virüsleri ROM belleğe yerleşiyor format atılsa bile virüs silinemeyebiliyor ona göre.

aliyasiny65

Profesör
Reaksiyon puanı
2,283
Zaten paylaşılan klasörler diye geçiyor ve sanal makine ayarlarında

Eratosthenes

Müdavim
Reaksiyon puanı
860
Zaten paylaşılan klasörler diye geçiyor ve sanal makine ayarlarında
Tamam o kısımda borşey yok
Mesaj otomatik birleştirildi:

Günümüz virüsleri özellikle virtual box veya vmware gibi yazılımlardan da bulaşacak şekilde dizayn ediliyor. İnternet bağlantınızı kesmenizi öneriyorum ama ben olsam hiç kullanmayacağım bir bilgisayarda bunu yapardım. Hatta son dönemde çıkan rus virüsleri ROM belleğe yerleşiyor format atılsa bile virüs silinemeyebiliyor ona göre.
Ben zaten memz gibi eğlence virüslerini denemek istiyorum

Hatta virtual box win xp kurdum memz virusunude yukledim sadece. Bulasmamasindan emin olmak ostedim

EmreGndmr

Doçent
Reaksiyon puanı
686
Hay maşallah,virüsler eskiden bulaştığında virüs programlarını bile kendileri yüklerdi.Şimdi ne olmuş böyle...

S

SDN Anonim 608469

SDN Okuru
Virtual boxta bazı virüsleri denemek istiyorum ama bilgisayarıma bulaşmasını istemiyorum sizce virtual boxtaki virüslerin bilgisayarıma geçmemesi için neler yapabilirim
İnterneti kesip dosya paylaşımını kapatmanızı öneririm.

rover_xp

Profesör
Reaksiyon puanı
2,230
Paylaşılan panoyu paylaşılan klasörleri sürükle bırakı devre dışı bırakın, vm ağ ayarlarından ağı kapatın (ağa bağlanmamasını sağlayacak) ardındanda kendi pcnizin internetini kapatın. Kaspersky anti-virüs yükleyin ana makinenize. Bunları yaptıktan sonra geçme ihtimali pek olmuyor. Ama bazı virüsler yinede geçebiliyor ağır virüsleri denemeyin.

Eratosthenes

Müdavim
Reaksiyon puanı
860
Paylaşılan panoyu paylaşılan klasörleri sürükle bırakı devre dışı bırakın, vm ağ ayarlarından ağı kapatın (ağa bağlanmamasını sağlayacak) ardındanda kendi pcnizin internetini kapatın. Kaspersky anti-virüs yükleyin ana makinenize. Bunları yaptıktan sonra geçme ihtimali pek olmuyor. Ama bazı virüsler yinede geçebiliyor ağır virüsleri denemeyin.
Memz virusunu denesem sorun olurmu

mychar276

Yerli ve Milli Tech Guy
Reaksiyon puanı
2,469
Hay maşallah,virüsler eskiden bulaştığında virüs programlarını bile kendileri yüklerdi.Şimdi ne olmuş böyle...
Pandemi döneminde eve tıkılan rus hakerlar çıldırdı olan bu :)
Özellikle botnet sistemleri ve mining virüslerine yönelik yapıyorlar. Wanna cry zamanında göründü ki dünya çapında enfeksiyon önemli değil, ama getirisi olan virüsler önemli. Mining ve botnet en dandik bilgisayardan bile getirisi olan modellerdir ve şu an çok çok yaygındır. O yüzden özellikle şu dönem torrent vs. kullanmayın diye üstüne basa basa söylüyoruz.

Reaksiyon puanı
427
Baska onerebilecegin eglence virusleri varmi

Eratosthenes

Müdavim
Reaksiyon puanı
860
Teşekkur ederim
Bunlari virtual boxta deneyecegim ana bilgisayarima gecmez deyilmi

ghost_of_sparta

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
2,807

Bak burada petyanın nasıl ağdan bulaştığı gösteriliyor. Hiç yapma bence. Yapacaksan da internette alınması gereken önlemler var. Onlara bak.

Eratosthenes

Müdavim
Reaksiyon puanı
860

Bak burada petyanın nasıl ağdan bulaştığı gösteriliyor. Hiç yapma bence. Yapacaksan da internette alınması gereken önlemler var. Onlara bak.
Ben zaten petya wanna cry gibi fidye viruslerini degil daha cok boyle memz gibi eglence viruslerini deneyecegim yoksa wannacry ve petya gibi zararlilarin
Gercek bilgisayarima ve diger bilgisayarlara bulasma ihtimalinin yuksek oldugunu bile bile virtual boxtan acmam

Reaksiyon puanı
427
Hocam 9 saattir yapmadınız ve cevap bekliyorsunuz.Daha pek cevapte gelmez memz virüsü internettle gördüğünüzün aynısı bir fark yok yani bilgisiyarınızı riske atmayın bence yapıcaksanızda yapabilirsiniz artık.

Eratosthenes

Müdavim
Reaksiyon puanı
860
Hocam 9 saattir yapmadınız ve cevap bekliyorsunuz.Daha pek cevapte gelmez memz virüsü internettle gördüğünüzün aynısı bir fark yok yani bilgisiyarınızı riske atmayın bence yapıcaksanızda yapabilirsiniz artık.
Şuan şehir dışındayım eve gidince deneyeceğim denedikten sonra tekrar buraya yazarım neler olup bittiğini

Eratosthenes

Müdavim
Reaksiyon puanı
860
Sanal makineye memz yükledim şimdi duruyor çalıştırmadım ana bigisayara antivirüs yüklüyorum ondan sonra çalıştıracam sonra neler olup bittiğini yazarım

virtual boxta memz virüsünü açtım sonra ana bilgisayarıma avira free antivirüs ile tarattım virüs yoktu

Son düzenleme:

eppekreis90

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sanal makineye memz yükledim şimdi duruyor çalıştırmadım ana bigisayara antivirüs yüklüyorum ondan sonra çalıştıracam sonra neler olup bittiğini yazarım

virtual boxta memz virüsünü açtım sonra ana bilgisayarıma avira free antivirüs ile tarattım virüs yoktu
Kaspersky yükle memzi tarat bı Kaspersky memzi bulabiliyor diyorlar merak ettim

Son mesajlar