İBB Selahattin Demirtaş'ın Kitaplarını Satmaya Başladı !

Bu konuyu okuyanlar

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
İstanbul Büyükşehir Belediyesi, terör örgütü PKK üyeliğinden cezaevinde bulunan HDP eski eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın kitaplarını İstanbul kitapçısında satmaya başladı. Seher ve Devran isimli kitaplar indirimli bir şekilde satışa sunuldu.

ANKARA SALDIRISINI YAPAN TERÖRİST SEHER

"Seher" isimli kitabın 13 Mart 2016'da Ankara’da Otobüs Duraklarına gerçekleştirilen 36 masumun öldüğü, 344 kişinin yaralandığı saldırıyı gerçekleştiren terörist Seher Çağla Demir'e atfedilmiş bir kitap olduğu bilinen bir gerçek.

Olaya Nedim Şener'den sert tepki gelmiş.

1611045879558.png

1611045911597.png

1611046092075.png

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz. Bir belediye alenen terör örgütü üyesine itafen yazılan bir kitap ile. DEVRAN göndermeli kitabı resmi kurumlarında satması sizce uygun mu ? CHP 'li isimler bunu yaparak ne yapmak nereye varmak istemekte acaba !!!

Son düzenleme:

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060

Benim hatırladığım bu kitaplar yaklaşık 1 yıl kadar öncede İBB bünyesinde satışa çıkmıştı. O sıra gelen aşırı tepkiler sonucu kaldırılmışmıydı stok mu bitmişti neydi. Şimdi gene satışa başlamış...

Son düzenleme:

Overclocked

Profesör
Reaksiyon puanı
4,580
Saçma sapan işler yine. Siyasilerin yatacak yeri yok.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Saçma sapan işler yine. Siyasilerin yatacak yeri yok.

Sonra neden 18 Yıldır AKP iktidarda dersin :)

Dün bir haber okudum. Selahattin Demirtaş'ı cezaevinde ziyaret eden HDP'li sayısı 11 iken. CHP'li vekil sayısı 18'e dayanmış :D Gelde çık işin içinden. Selahattin Demirtaş hangi partinin vekili veya kimi temsil ediyor ? Selahattin Demirtaş'ın reklamını ve savunuculuğunu HDP bu kadar yapmıyor. ( Nerden geliyor bu sevgi bu kadar ? )

Overclocked

Profesör
Reaksiyon puanı
4,580
Sonra neden 18 Yıldır AKP iktidarda dersin :)

Dün bir haber okudum. Selahattin Demirtaş'ı cezaevinde ziyaret eden HDP'li sayısı 11 iken. CHP'li vekil sayısı 18'e dayanmış :D Gelde çık işin içinden. Selahattin Demirtaş hangi partinin vekili veya kimi temsil ediyor ? Selahattin Demirtaş'ın reklamını ve savunuculuğunu HDP bu kadar yapmıyor. ( Nerden geliyor bu sevgi bu kadar ? )
CHP ele geçirilmiş bir parti maalesef. Teröristler tarafından mı yoksa AKP'yi iktidarda tutmak için ajan falan mı girmiş içine(!) bilmiyorum :D

serj

chemicals
Reaksiyon puanı
2,850
CHP ele geçirilmiş bir parti maalesef. Teröristler tarafından mı yoksa AKP'yi iktidarda tutmak için ajan falan mı girmiş içine(!) bilmiyorum :D
AKP'den bezmiş bir biçimde diğer partilere baktığımda onlar da aynı şekerin kahverengisi. Kime emanet edeceğiz bu yönetimi ya?

Overclocked

Profesör
Reaksiyon puanı
4,580
AKP'den bezmiş bir biçimde diğer partilere baktığımda onlar da aynı şekerin kahverengisi. Kime emanet edeceğiz bu yönetimi ya?
Kazanmayacak bile olsa küçük partilere oy vermek daha mantıklı bence. Çünkü ileride oy verdiğin parti ülkeyi batırırsa sen de suçlu olusun. O yüzden en iyi yönetebileceğini düşündüğün partiye küçüklüğe-büyüklüğe bakmadan oy vermek lazım bence. Mesela seçimlere son zamanlarda girememiş ama girse Liberal Demokrat Parti'yi değerlendirmek lazım bence.

serj

chemicals
Reaksiyon puanı
2,850
Kazanmayacak bile olsa küçük partilere oy vermek daha mantıklı bence. Çünkü ileride oy verdiğin parti ülkeyi batırırsa sen de suçlu olusun. O yüzden en iyi yönetebileceğini düşündüğün partiye küçüklüğe-büyüklüğe bakmadan oy vermek lazım bence. Mesela seçimlere son zamanlarda girememiş ama girse Liberal Demokrat Parti'yi değerlendirmek lazım bence.
Kabullenmeyen kabullenmez, Türkiye içinden çıkamayacağı bir çöplüğe doğru son hız devam ediyor. Bu noktadan sonra hangi parti gelirse gelsin Türkiye'yi kurtaramaz.
Halkımız cahil, yönetenler nasıl yönetsin?

Overclocked

Profesör
Reaksiyon puanı
4,580
Kabullenmeyen kabullenmez, Türkiye içinden çıkamayacağı bir çöplüğe doğru son hız devam ediyor. Bu noktadan sonra hangi parti gelirse gelsin Türkiye'yi kurtaramaz.
Halkımız cahil, yönetenler nasıl yönetsin?
Halk cahil olmasa bu über mükemmel partiler bu kadar oy almaz zaten. En iyisi yakın zamanda kaçıp gitmek. Para olsa 2 gün durmam zaten burada.

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,728

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Bu onları asla haklı çıkartmak fakat;

Sanırım göz yuman bizleriz.

Kitapların satışını devlet eliyle yasaklasan bu sefer gene malüm partiler. Çıkıp bu sefer ülkede diktatör var tek adam var yasakçı zihniyet var diyor. Kitaptan korkuyorlar bunlar böyle vb laflar ile gene bizim dünya basınına şikayet edecekler...

Belli bir partinin lideri veya belediyesi o kitabı kendi kurumunda SATMAMA insiyatifi kullanabilir ama dimi ? Bunu kasıtlı olarak kullanmamak ta bana göre dolaylı yoldan bir destek oluyor açıkçası...

Yoksa devlet eliyle yasaklanmadığı sürece şahıslara ait kitapçılarda flan satılsın kitap BANANE. Ama buna belediyenin ön ayak olması hatta kampanylaı indirimli sunmasına karşıyım ben :( Yoksa kitap Hepsiburada İdefix Kitapkurdu Kitapyurdu vb büyük kitap satışı yapan sitelerde zaten var.

Son düzenleme:

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Kaynak A Haber olmadığı için pek güvenemedim.

İstanbul Kitapçısının Resmi sayfası var onu atsam inanır mısın ?

Bu kitaplar uzun süredir satılıyor ne yazık ki :( Nedim Şener'in attığı şu tweet çok manidar... ( Kime söylüyor sizce bu lafı ? )

1611053266178.png

Szayel

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,147
Teröristler ve akp'yi iktidarda tutmak için parti içine girmiş kişileri aynı kefeye koymak ??
Son günlerde bu safsatayı çok duymaya başladım. Canan KAFTANCIOĞLU zihniyetine sahip bir partide ele geçirilmeyi, içine sızmayı bence hiç tartışmayalım. Resmi adaylar daha ne olduğu belli olmayan yollardalar, bırak gizli öznesiyle gündem değiştiren zihniyeti.
Herşeyi geçtim mevcut yönetimde öyle bir imkan varmı ? :))

Partinin etnik kökeni, kültürü, oluşum yapısı; kurulduğunla çok zıt gidiyor. Gitmiyor aslında apayrı bambaşka dünyalar. Çağdaş kesim "laiklik" haricinde bir kelime barındıramadıkları için lügatlarında, Tayyip gitsin kinleriyle devam ettikçe kendileri değil Atatürk'ün yadigari partiyi kaybettiklerini çok geç anlayacaklar.

Overclocked

Profesör
Reaksiyon puanı
4,580
Teröristler ve akp'yi iktidarda tutmak için parti içine girmiş kişileri aynı kefeye koymak ??
Son günlerde bu safsatayı çok duymaya başladım. Canan KAFTANCIOĞLU zihniyetine sahip bir partide ele geçirilmeyi, içine sızmayı bence hiç tartışmayalım. Resmi adaylar daha ne olduğu belli olmayan yollardalar, bırak gizli öznesiyle gündem değiştiren zihniyeti.
Herşeyi geçtim mevcut yönetimde öyle bir imkan varmı ? :))

Partinin etnik kökeni, kültürü, oluşum yapısı; kurulduğunla çok zıt gidiyor. Gitmiyor aslında apayrı bambaşka dünyalar. Çağdaş kesim "laiklik" haricinde bir kelime barındıramadıkları için lügatlarında, Tayyip gitsin kinleriyle devam ettikçe kendileri değil Atatürk'ün yadigari partiyi kaybettiklerini çok geç anlayacaklar.
"(!)" koymuşum. Ciddi değildim yani.

''Wolfred1ght''

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,290
Belki,belki bir gün Bütün siyasiler sadece ülkenin kalkınması için'' ha o yönetmiş ha ben yönetmişim'' anlayışıyla muhalefet muhalefetliğini yapıp ülkenin eksik gedik yanlarını düzgün ve açıkça söylese ve bunları yapması için iktidarı telkin etse,iktidar iktidarlığını yapıp halkın sorunlarını direkt halktan dinleyip muhalefetin söylediği eksikleri giderse,Halkta artık takım tutar gibi parti tutmaktan ziyade belirli bir akıl ve mantık çerçevesinde ülkeyi ileriye götürcek siyasileri seçse bu ülkede yıllarca akan gözyaşı azalır azalır ve zamanla kurur...

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Belki,belki bir gün Bütün siyasiler sadece ülkenin kalkınması için'' ha o yönetmiş ha ben yönetmişim'' anlayışıyla muhalefet muhalefetliğini yapıp ülkenin eksik gedik yanlarını düzgün ve açıkça söylese ve bunları yapması için iktidarı telkin etse,iktidar iktidarlığını yapıp halkın sorunlarını direkt halktan dinleyip muhalefetin söylediği eksikleri giderse,Halkta artık takım tutar gibi parti tutmaktan ziyade belirli bir akıl ve mantık çerçevesinde ülkeyi ileriye götürcek siyasileri seçse bu ülkede yıllarca akan gözyaşı azalır azalır ve zamanla kurur...

Ne yazık ki bizim ülkede bir taraf iktidarda kalmak için diğeride ne olursa olsun kimle nasıl olursa olsunda bu iktidar gitsin yıkılsın diye siyaset yaptığı için bu saydıklarının olması çok zor gibi :(

Uzlaşma kültürü yok ülkede :( Muhalefetin vaadi şuan ki iktidar ne yaptıysa yıkmak üstüne olduğu için. İktidar tarafında yaptıklarım yıkılmasın telaşında tam bir curcurna ortamı.

Keşke siyaset dediğin gibi olsa bir yarış olsa vatandaşa halka hizmet yarışı. Ama bizde dönen sadece yalan dolan iftira sen onu yaptın sen şunu yapmadın sen terör örgütleri ile geziyon sen neden şunlar görüşmüyor ben işçiye şu kadar verecem çifçiye şu kadar verecem mazotu 1 TL yapacam gibi kimin parassını böyle bol kesedek dağıttıkları belli olmayna işler veya ben yasa teklifi verdim neden kabul etmedim ben bir soru önergesi vereyim araştırma önergesi vereyimde hükümet zor durumda kalsın tarzı vatandaşa dokunamayan muhabbetler hep :(

Ülkede aktif PKK'lı sayısı 300 lere inmiş. Şu HDP'ye azcık yüz verilmese onlarda belki iç siyasete dönecek dağda kalan son PKK'lılarda teslim olacak PKK ile bağlarını koparacak ama inatla can suyu verilip sırf iktidarı devirmek için HDP kullanılıyor :( vee pohpohlanıyor.

serj

chemicals
Reaksiyon puanı
2,850
Hayat bayram olsa. Günümüz siyasetçilerine bakarsak bunu yapanı olmaz, para para para.

''Wolfred1ght''

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,290
Hayat bayram olsa. Günümüz siyasetçilerine bakarsak bunu yapanı olmaz, para para para.
Bulunduğumuz coğrafya da bu mümkün olmayabilir.Lakin birçok Avrupa ülkesinde bunu görmek mümkün.Mesela Almanya'ya bakalım.Uzun zamandır Koalisyonla yönetiliyorlar.Şuana dek de Koalisyon mükemmel bir işbirliği ile çalıştı.Muhalefet partileri ise ülkenin eksik yönlerini mükemmel bir şekilde koalisyonun yüzüne vuruyor.Halk ise Geleceği şekillendirebilecek bir yönetimi pekala akıl ve mantık çerçevesinde seçebiliyor.Orada herkes kendi vatanı için elinden geleni yapıyor.Peki ya biz? ya biz ne yapıyoruz bu ülke için ? Daha geçen gün bir postacı teslim etmesi gereken 500'e yakın mektubu yerlerine ulaştırmayıp evinin bodrumuna atmış.Biz Halk olarak ilk olarak kendimize çeki düzen verip ardından ''Devlet halk için vardır'' anlayışıyla bizi en iyi şekilde temsil ve idare edecek bir yönetim belirlemeliyiz.Her şey halkta başlar.Her şey halkta biter.Olay bu...

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Her şey halkta başlar.Her şey halkta biter.Olay bu...

Bu dediğin bizim ülkede oluyor mu sence ? Seçimi kim kazanırsa SAYGI duymak lazım Sevmeseden makama saygı olması lazım.

Ama bizde nasıl. Erdoğan kazandıysa hile var. Oyları çaldı bu adam diktatör tek adam. Saray yönetimi diyen muhalefet var ülkede. Veya Erdoğan'ın yemin törenine gitmiyorlar verdiği davetlere resepsiyonlara gitmiyorlar. Gitseler bile Erdoğan salona girince ayağa kalmıyorlar. Veya en son Cumhurbaşkanı olduğunda HDP ile birlikte o girince meclisi terk ettiler. Erdoğan'a hitap ederken sayın demek yok. Diktatör bozuntusu diyen muhalefet vekilleri var. Veya gayrimeşru diyen var Cumhurbaşkanına...

Bu SIĞ muhalefet ile mi olacak bu dediklerin ? Şuan Cumhurbaşkanına gram saygı duymayanlar yarın öbürgün o makama gelirse nasıl saygı bekleyecek karşı taraftan veya halktan ??

''Wolfred1ght''

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,290
Bu dediğin bizim ülkede oluyor mu sence ? Seçimi kim kazanırsa SAYGI duymak lazım Sevmeseden makama saygı olması lazım.

Ama bizde nasıl. Erdoğan kazandıysa hile var. Oyları çaldı bu adam diktatör tek adam. Saray yönetimi diyen muhalefet var ülkede. Veya Erdoğan'ın yemin törenine gitmiyorlar verdiği davetlere resepsiyonlara gitmiyorlar. Gitseler bile Erdoğan salona girince ayağa kalmıyorlar. Veya en son Cumhurbaşkanı olduğunda HDP ile birlikte o girince meclisi terk ettiler. Erdoğan'a hitap ederken sayın demek yok. Diktatör bozuntusu diyen muhalefet vekilleri var. Veya gayrimeşru diyen var Cumhurbaşkanına...

Bu SIĞ muhalefet ile mi olacak bu dediklerin ? Şuan Cumhurbaşkanına gram saygı duymayanlar yarın öbürgün o makama gelirse nasıl saygı bekleyecek karşı taraftan veya halktan ??
Ne desem ,ne söylesem haklısın agam.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Şu video için ne diyorsun ? Masum üniversite öğrencisi dedikleri ama terör örgütü üyesi olan Türk askerine kurşun sıkarken öldürülen isimleri meclise sokan olarak kendinede mi beddua etmiş oluyor ?

Reaksiyon puanı
1,056
Adam cezaevinde ne ara kitap yazdı da satmaya başladı ibb yanlışsa etmiş ayıp valla

damzchevk

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,013
Şu video için ne diyorsun ? Masum üniversite öğrencisi dedikleri ama terör örgütü üyesi olan Türk askerine kurşun sıkarken öldürülen isimleri meclise sokan olarak kendinede mi beddua etmiş oluyor ?

Çıkarları uyuştuğunda hem akp hem chp teöristleri çok güzel kullanıyor ;)

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Çıkarları uyuştuğunda hem akp hem chp teöristleri çok güzel kullanıyor ;)

Bu söylediğine katılamıyacam :D

Benim gördüğüm bir taraf teroristti kullanıyor. Diğer taraf teroristler tarafından kullanılıyor gibi daha çok...

Arjinn

Müdavim
Reaksiyon puanı
660
devletler , partiler, hepsi çıkar üzerine kuruludur gün gelir devletin başı terorist dediğiyle iş birliği yapar çünkü işine gelir gün gelir türlü türlü mecralardan onları istediği türden lanse eder
Mesaj otomatik birleştirildi:

yani anlıycağın bu kürt davası olarak denilen kötü görülen şey size nasıl lanse edilirse edilsin araştırmak gerek belki de kürtlerle iş birliği yapmış eski devletleriniz onların yerini azeri lere vermiştir kim bilir