Whatsapp yerine hangi uygulamaya geçmeyi düşünüyorsunuz?

Hangi uygulamayı tercih edeceksiniz?

• Signal

Kullanılan: 13 17.3%
  • BİP

Kullanılan: 9 12.0%
  • Telegram

Kullanılan: 31 41.3%
  • Discord

Kullanılan: 2 2.7%
  • Whatsapp'ta kalacağım.

Kullanılan: 20 26.7%

• Kullanılan toplam oy
    75

Bu konuyu okuyanlar

turuncuaşkına

Asistan
Reaksiyon puanı
144
telegram zaten kullanıyordum güzel bir uygulama. zaten whatsappdan iletişim kurmam gereken kişiler olmasa sileceğim ama mecvur okul falan.

barisaga37

Asistan
Reaksiyon puanı
94
Arkadaşlar Yerli uygulamamız BİP'i kullanın.

zeusmeizu

Asistan
Reaksiyon puanı
163
Bipin güvenlikte sorunları var gibi signal daha iyi duruyor telegramda değişik

brntrkl

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
Cahil cühela.. Millet cahil boş boş telegrama vs. atlıyor. Bu politika trendyol gibi kullandiginiz uygulamalardada var bilirsiniz belki. Bu politika ile whatsappda mesela annene diyorsun, "Anne bilgisayar istiyorum" ozaman google gibi ekrana reklamlar çikacak bu mantık.

Asistan
Reaksiyon puanı
267
Benim gibi kötü bilgisayarı olanlar bilir. Discord arka planda inanılmaz ram yiyto
Gerçekten öyle. 2 GB ramli bilgisayarımda açınca bilgisayar sürekli donuyor. 8 GB ramli bilgisayarımda açınca minecraft modlu Survival açıkken bile sorun olmuyor. 2 GB ramlilerin neler yaşadığını hissedebiliyorum. Bende çok yaşadım 2 ramli de kardeşim. ;)

lotusadana

Doçent
Reaksiyon puanı
220
Şöyle bir karşılaştırma tablosu dolaşıyor piyasada.
38c4ae233a6fe858c99ec421ef21a17e.jpg

bilexsamet

Profesör
Reaksiyon puanı
2,415
Arkadaş gerçekten ne abarttınız. Öncedende aynısı vardı. Ne cahil toplumumuz var.
Doğru söylüyorsunuz. Ama insanlarda bir anda farkındalık oldu. Verilerimiz kıymetlendi. ?

Ben zorunluluktan WhatsApp kullanıyorum mesela. İnşallah toplumda büyük bir etki yapar da insanlar WhatsApp'ten vazgeçer.

bilexsamet

Profesör
Reaksiyon puanı
2,415
Olsun dostum kesinlikle Bip kullanmalıyız çünkü yerli, sunucuları Hollandada da olsa farketmez (!)
Tüm sunucuları Hollanda'da değil, şirket merkezi Hollanda'da. Ayrıca Türkiye'nin verileri Türkiye'deki sunucularda.

404 Not Found

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
2,861
Olsun dostum kesinlikle Bip kullanmalıyız çünkü yerli, sunucuları Hollandada da olsa farketmez (!)
Verileri saklama şansımız varken Türklere bilgileri verelim dostum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sosyal medyada bütün hayatını paylaşan kişilerin veri gizliliğine bu kadar önem vermesi şaşırtıcı.

bilexsamet

Profesör
Reaksiyon puanı
2,415
Yanlış bilgi için özür dilerim ama bu verilerimizi WhatsApp'tan daha çok istediği gerçeğini değiştirmiyor.
Aslında Bip'in şirketinin Hollanda'da olması ile ilgili Turkcell'in savunması şu: AB'nin fikri mülkiyet haklarını da almak için şirketi AB ülkesindeymiş. Yani AB'nin Bip'in haklarını daha çok koruyacağını düşünüyor ki bence haklı. Yani AB'de alınan bir karar tüm AB ülkelerini etkiliyor.

Bana göre Bip şu an Vodafone gibi bir şey. Türkiye'deki Vodafone operatörü de aslında başka bir ülkedeki ana Vodafone şirketinin bir parçası. Yani Bip şirketin merkezi başka yerde ama o şirket de Turkcell'e ait.

Yani "Hollanda merkezli Bip'in verilerine Hollanda erişebiliyor mu?" sorusu da akıllara geliyor. Ama Türkiye'deki verilere erişebileceğini sanmıyorum. Yani inşallah umduğumuz gibidir. Yoksa WhatsApp'ten hiçbir farkı yok.

404 Not Found

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
2,861
Yani rehberi signalda istiyor sanırım ama tercihim signal gibi ama daha çok telegram kullanılacak bip acil durum vs. Şeyler için her bilgiyi istiyor signal mantıklı
*İsteğe bağlı
Mesaj otomatik birleştirildi:

Telegram'ın botları da var,güzel özellik

Son düzenleme:

YuSuF021

Öğrenci
Reaksiyon puanı
20
telegram açık kaynak kodlu dahada tehlikeli

bilexsamet

Profesör
Reaksiyon puanı
2,415
"Threema" en güvenli mesajlaşma uygulaması gibi görünüyor.

Threema Messenger ücretli bir uygulama. Fiyatı yaklaşık 30₺)

Threema, Signal, Telegram, WhatsApp Anlık Mesajlaşma uygulamaları karşılaştırması:

Son mesajlar