Yeni PC de monitöre görüntü gelmiyor?

Bu konuyu okuyanlar

growestt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar merhaba. Yeni PC topladık ve aldığımız yer sadece birleştirmesini yaptı w10 ben kuracaktim fakat pcyi açtığımız da görüntü gelmiyor no Signal yazıyor. Monitörü aynı kabloyla başka pcye taktık görüntü geldi bu pcde gelmedi. Defalarca hdmi ve dp portlarini denedim ama gelmedi görüntü. kasayı açınca her şey çalışıyor ekran kartı ışığı kasa ışıkları işlemci fanı falan çalışıyor. Sizce sorun nedir? Anakart bios mu güncel değildir yoksa parçalar dan biri mi arızalıdır? Sistem şu;
i5 10400f
Asus EX-H410M-V3
Asus strix 2060
Crucial 8x2 ram

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
Acaba kablo tam takılmamış olabilir mi geçen ben de benzer bir sorun yaşadım.

growestt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Acaba kablo tam takılmamış olabilir mi geçen ben de benzer bir sorun yaşadım.
Baya denedim ondan olduğunu sanmıyorum dp ve hdmı çıkışlarını iyice kontrol ettim zaten monitöru başka kasaya takınca direk verdi görüntüyü

Reaksiyon puanı
4,113
Arkadaşlar merhaba. Yeni PC topladık ve aldığımız yer sadece birleştirmesini yaptı w10 ben kuracaktim fakat pcyi açtığımız da görüntü gelmiyor no Signal yazıyor. Monitörü aynı kabloyla başka pcye taktık görüntü geldi bu pcde gelmedi. Defalarca hdmi ve dp portlarini denedim ama gelmedi görüntü. kasayı açınca her şey çalışıyor ekran kartı ışığı kasa ışıkları işlemci fanı falan çalışıyor. Sizce sorun nedir? Anakart bios mu güncel değildir yoksa parçalar dan biri mi arızalıdır? Sistem şu;
i5 10400f
Asus EX-H410M-V3
Asus strix 2060
Crucial 8x2 ram
Kasaya mı bağladınız yoksa ekran kartına mı ?

gupith

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arızalı herhangi bir şey yok. Sürücüyle alakalı problem var. Başka ekrana taktıktan sonra çalışır haldeyken diğer monitorunuze takın ekran gelecektir. Ekran geldikten sonra windows+r tuşuna basıp dxdiag girin ve bekleyin otomatik olarak windows algılayacak problem çözülecektir.