Türk Telekom Kullanırken Tüm Yaşadıklarım

Bu konuyu okuyanlar

Çağan Erdal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
42
Arkadaşlar merhaba. Bugün sizlere TT kullandığım süre boyunca yaşadıklarımı anlatacağım. Hadi başlayalım.

Şimdi, ben kendimi bildim bileli TT kullanıyorum. Daha doğrusu ben küçükken TTNET falan vardı siz de bilirsiniz zaten. Neyse daha sonra firmalar birleşti ve Türk Telekom adını aldı. Biz de mecburen Türk Telekom'a geçmek zorunda kaldık (TTNET'in taahhüt bitmişti). Daha sonra bundan 3-4 yıl önce TT interneti ile birlikte Tivibu da aldık. Bağlatma süreci çok hızlı gerçekleşti. Bağlandıktan 2 ay sonra internette çok ciddi sıkıntılar başladı. Hızlarımız çok düşmüştü ve ben bir videoyu 144P'de bile açamamaya başlamıştım. Bu tam olarak 3 yıl böyle gitti. Çok uzun bir süre...
Fakat sonra yeni bir eve taşınma durumumuz oldu ve internet paketimizi değiştirmeye karar verdik. Yaşadığımız apartmanın altyapısı 81 mbps'e kadar destekliyordu. Bize 24 mbps'lik bir paket sundular, kabul etmemeliydik biliyorum ama ne yazık ki kabul ettik.
Neyse yeni eve bağlanma süreci çok çok uzun sürdü, 1 hafta boyunca canlı derslerime başka bir tanıdığımın evine giderek ve bazen kendi telefonumun internetini kullanarak bağlandım. Daha sonra geldiler ama geldikleri gün bizim alt sokakta elektrik yoktu (Bizim binanın internet dağıtıcısı da alt sokakta). 3-4 saat bekleyin internet gelecek dediler. 3-4 saat oldu 1 hafta. Tabii 1 hafta boyunca televizyon da izleyemedik. Sonradan internet geldi, tam olarak 3 gün 24 mbps'ten aşağı inmedi internet hızı ama ondan sonra 0.5 mbps'ler görmeye başladım. Tabii bu beni çileden çıkarttı artık. Ama ne yapalım taahhütün bitmesine 2 yıl vardı ve taahhütten çıkmaya kalkıştığımızda çok büyük bir para olacağını biliyoruduk. Tam olarak 3 ay boyunca bu devam etti.
Ancak daha sonra yani bu ayın başında tam olarak 20-24 mbps arasında hız almaya başladım. Birdenbire oldu bu, bir sabah uyandım açtım speedtest'i baktım 24 mbps. O kadar mutlu oldum ki o an anlatamam size.:D Hala bu hızları alabiliyorum, sizinle aldığım hızı da anlık olarak paylaşıyorum:
Ekli dosyayı görüntüle 105102
Evet arkadaşlar benim anlatacaklarım bu kadardı. Umarım beğenmişsinizdir ve size faydalı bir içerik sunabilmilşimdir.

xKemalC

Doçent
Reaksiyon puanı
627
Merak ettiğim dünden beri kimse yorum beğeni vs. atmamış. Neyse elinize sağlık çok güzel olmuş anlatım. Ekli dosyada hata var sanırım.

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968
Ne kadar ücret ödüyorsunuz 24 megabite?

karahan29

Asistan
Reaksiyon puanı
238
Biz de yillardir ttnet kullaniyoruz. Kopma vs. nadiren oluyordu. 10 mbps download 0.6 upload var idi. Yakin zamanda biraz paraya kiyip kabinleri degistirdiler simdi ki degerleri ataym bende .
SACARw.jpg

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968
Biz de yillardir ttnet kullaniyoruz. Kopma vs. nadiren oluyordu. 10 mbps download 0.6 upload var idi. Yakin zamanda biraz paraya kiyip kabinleri degistirdiler simdi ki degerleri ataym bende .
SACARw.jpg
Çok iyi, 90 megabit alırsınız.