Bu konuyu okuyanlar

Ceylan0742

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
En son telefonum 6s 16gb ve 2016 da telefonu aldığımdan buyana sadece orjinal şarj kablosunu kullandım ve 4 senenin sonunda telefonun bataryası ve hafızası artık götürmez oldu. bundan önceki telefonum da 2012 yılında aldığım 4s idi ve o da aynı şekilde 4 sene sonra benden bu kadar dedi. Apple olsun diğer şirketler olsun hepsinde de politika aynıdır, sana sunacağı hizmet en fazla 4 yıl olacaktır. Android şuanda 5 yıl önceki android değil artık. Quallcomm gibi firmalar hem Apple için hem de android telefonlar için ürünler geliştirmekte. Ülke şartları uygun olsa Apple dan kimse vazgeçmez Apple yapar diğerleri taklit eder bu bir gerçek. Ama 64gb bir iphone yerine daha uygun fiyata yine 4-5 sene seni idare edecek 128 gb ve üzeri telefonlar mevcut.

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075

Guvenoss

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar, bir değerlendirmeye ihtiyacım var.

şuanda iphone 6s kullanıcısıyım telefon almak istiyorum iki seçeneğim var aklımda.

İphone o kadar para vermek beni düşündürmüştür hep (hakediyor mu? Sorusu) Android telefonların da çabuk eskitilmesi tedirginlik yaratıyor (her gün yeni model ve bir seneyi geçince güncelleme yok gibi gelgitler içindeyim) bu yüzden Kullanıcıların her ikisini de deneyimlemiş olması benim için önemli.

Çok sık olmamakla birlikte oyun oynar, sosyal medyaya takılırım, orta yoğunlukta bir kullanıcıyım yani.

Xiaomi Mi 10T pro

ve

Apple İphone 11

biliyorum donanım olarak 10t pro üstün ancak değerlendirirken lütfen uzun vade kullanımı değerlendirelim.

farklı önerilere açığım.

Bütçe yukarıdaki telefonlar çerçevesinde değerlendirilebilir. 7500 ü geçmeyecek düzeyde yani.
yani bence çok bile beklemişsin androide geçmek için avantajları çok fazla

Reaksiyon puanı
646
alcacaksan xiomi al bence hem daha ucuz hemde 3 yılda bir 12 13 14 almak zorunda değilsin

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
Alınır,hocam.
MİUİ o kadar o kötü değil.
Kullanmayanlar bile MİUİ kötü diyor.
Kullananlardan da pek çok şikayetçi olan var.

(((((((Bu arada türkçe yanlışı olmuş kullananlar miui kötü diyor derseniz daha doğru olur yoksa bile dediğiniz için kullananlar zaten şikayetçi demek oluyor.))))

Reaksiyon puanı
6,381
Kesinlikle ama kesinlikle, hayır. Geçmenizi önermem. Hele ki ömrü 4-5 yıl olan bir cihazdan, içinde sadece 865 var diye övülen, kıytırık 2 yıllık bir cihaza geçmenizi önermem.

Tek amacı kabul etmemek olan ve tecrübeyi bahane edenlere takmayın, herkese kullan konuş diyecekler ama çoğu kişi zaten Xiaomi hakkında kullandıktan sonra konuşuyor.

quentin61

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5

şuanda iphone 6s kullanıcısıyım telefon almak istiyorum iki seçeneğim var aklımda.

İphone o kadar para vermek beni düşündürmüştür hep (hakediyor mu? Sorusu) Android telefonların da çabuk eskitilmesi tedirginlik yaratıyor (her gün yeni model ve bir seneyi geçince güncelleme yok gibi gelgitler içindeyim) bu yüzden Kullanıcıların her ikisini de deneyimlemiş olması benim için önemli.

Çok sık olmamakla birlikte oyun oynar, sosyal medyaya takılırım, orta yoğunlukta bir kullanıcıyım yani.

Xiaomi Mi 10T pro

ve

Apple İphone 11

biliyorum donanım olarak 10t pro üstün ancak değerlendirirken lütfen uzun vade kullanımı değerlendirelim.

farklı önerilere açığım.

Bütçe yukarıdaki telefonlar çerçevesinde değerlendirilebilir. 7500 ü geçmeyecek düzeyde yani.
Ben de aynen senin gibi 6S kullanıcısıyım 5 yıldır ve ikilemde kaldım benim bütçe o kadar yüksek değil ama sıfır mi10T ile 2. el easycepten mükemmel ıphone x arasında gidip geliyorum. Bana da yardım edinnn

Ceylan0742

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben de aynen senin gibi 6S kullanıcısıyım 5 yıldır ve ikilemde kaldım benim bütçe o kadar yüksek değil ama sıfır mi10T ile 2. el easycepten mükemmel ıphone x arasında gidip geliyorum. Bana da yardım edinnn
Hiç tavsiye etmem ikinci el özellikle hiç. 10 nm ve 6 çekirdek eski teknoloji bir cihaza o para değmez . Ben oneplus 8 e geçtim ve şiddetle tavsiye ederim. Xaomi bandında poco F2 pro da tavsiyemdir. 8gb ram ve 128gb hafıza snapdragon 865 öncekileriniz olsun

Ceylan0742

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hiç tavsiye etmem ikinci el özellikle hiç. 10 nm ve 6 çekirdek eski teknoloji bir cihaza o para değmez . Ben oneplus 8 e geçtim ve şiddetle tavsiye ederim. Xaomi bandında poco F2 pro da tavsiyemdir. 8gb ram ve 128gb hafıza snapdragon 865 öncekileriniz olsun
Şuan 5nm son teknoloji ve en düşük 8200tl. Hız istiyorsanız bu da çok önemli

TeknoLocks

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
332
iphone seviyor ama bütçeden dolayı xıaomıye yöneliyor ülke .

turkiye-de-yasamak-hic-stresli-degil_1942501_m.jpg

quentin61

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
İOS bildiğim kadarıyla androide göre çok stabil çalılıyor. Alacağım android cihazı f2 pro mi10 t kaç yıl kullanabileceğim

naberlax

Öğrenci
Reaksiyon puanı
25

Xiaomi Mi 10T pro

ve

Apple İphone 11

farklı önerilere açığım.

Android tarafına tabi ki geçilebilir fakat model olarak Xiaomi Mi 10T Pro konusunda emin değilim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Miui arayüzü ile iOS'u kıyaslamak saçmalıktır. Miui her yönüyle üstün ve güzel.
o kadarda değil bee tamam android iyi felan da yani.
Mesaj otomatik birleştirildi:

12 varken neden 11? :)
Para.

Son düzenleme:
Reaksiyon puanı
3,027
Ben iPhone 11 almaktansa Mi 10T Pro alırdım. Kağıt üzerinde iki cihazın kamerası çok farklı boyutlarda gibi görünse de öyle değil, Apple yazılımdan kurtarıyor aslında. Yazılım konusuna gelirsek, MIUI'ı da kullanıyorum iOS'u da. Eğer lisans gerektiren şeylere para ödeyen, bir saat alacağın zaman tercihini Apple ekosisteminden yana yapacak biri ise iOS çok güzel. Ama ekosistem kuramadıktan sonra pek güzelliği yok aksine zorluğu var.

Donanım konusunda Mi 10T Pro daha iyi. Yine de tercih senin. Zira buradaki ayrım donanım değil, işletim sistemleri ve ekosistemler.

teknoman007

Doçent
Reaksiyon puanı
312
android alacaksanız xiaomi almayın. çevremde xiaomi alanların çoğu telefonu değiştirmek istiyor. android alacaksanız 5.800 liraya samsung galaxy s10 lite öneririm snapdragon 855 kullanıyor. başka bir android cihaz önermem. yada beklerim derseniz samsung galaxy a82 korede yeni tanıtıldı orada ismi quantum 2 olarak geçiyor. fakat s10 lite modeline göre özellikleri biraz daha iyi. 120 hz ekran stereo hoparlör 5g ve snapdragon 855 plus kullanıyor. android düşünmem derseniz iphone 11 alıp keyfinize bakın

Avicebron

Asistan
Reaksiyon puanı
96
Seçim sana kalmış iPhone 11 kullanıcı deneyimim:

Pil 1,2 yılın sonunda %95 sağlıkta şuan. Günlük işlerimi çıkartıyor.
Performans konusuna girmeme pek gerek yok. Piyasadaki oyunları ve uygulamaların doğal olarak altından kalkıyor.
Ekran konusu biraz çetrefilli tercih meselesi ama AMOLED değil fakat kendim için diyorum amoled ekranla yan yana görmediğim sürece gözüme batmadı.
Portre fotoğraf çekmekten hoşlanıyorsan hem çektiğin kişi hem telefon pozlamasına dikkat etmen gerekiyor. %99 bas çek çok düzgün çalışıyor fakat çok ince açıda kişinin bedenine 45 derece sağdan çekerken bazen kolunu daha ön plana atabiliyor (kendi toplam 70 portre fotoğrafımda 2 tanesinde yaşanmış bu durum)
Tasarımını kaba bulanlar var. Bence değil ama XS ve X ile kıyaslandığında ucuz durduğunu iddia edenler olmuştu. Elime aldığımda XS'i aman aman fark görmedim (ekran hariç).
Face ID gayet başarılı (maske takana kadar).
İlk iPhone'um bu. Android'den buraya geçtiğimde alarm önerileri, otomatik arabamı park ettiğim yeri kaydetmesi gibi ufak oyunlarla iOS beni çok cezbetti.

Tek handikapı kutudan 5w şarj aleti ile geliyor pil sağlığı daha bozulsun hızlı şarj adaptörü alacağım muhtemelen bu yazın sonu gibi.

Son mesajlar