Bu konuyu okuyanlar

basit

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,528
Mesela diyeceğim biliyorum genel itibariyle ama düşünceni merak ediyorum faklı bir düşünce var mıdır diye açabilir misin biraz?
@Umut Çelik,
Özelleştirilme imkanı çok. Bir çok başlatıcı, tema, simge yükleyebilirsiniz.
Dosyalarınıza en iyi şekilde erişme imkanı veriyor.
Çapraz platformlarda ki uyumluluğu inanılmaz güzel.

Cvnmrt

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,942
Nedense sadece kullananlar öneriyor. Biz bir hata yaptık siz de yapın tarzlarında.
1 yıldan da uzun süredir Mi 9T kullandığımı biliyorsundur bir şu forumda söylenenlere bakıyorum bir de kullandığım cihaza bak yalan söylemiyorum söylenenlerle alakası yok. Ya ben Xiaomi kullanmıyorum ama bundan haberim yok ya da bu yazılım hakkında söylenenler abartılıyor çünkü geriye başka seçenek kalmıyor.

Amello

Doçent
Reaksiyon puanı
596
Xiaomi ucuz ve performanslı diye düşünüyorum. Xiaomi gördüğüm kadarıyla gayet güzel bir telefon. ( Iphone kullanıcısıyım bu arada )

mesutyavuzx

Asistan
Reaksiyon puanı
93
Ben de tam tersini düşünüyorum bu aralar. Xiaomi stabil bir telefon değil; performans olarak güzel, tasarım olarak hoş lakin uygulamalar bazen saçma sapan davranıyor, en-boy sorunları oluyor, ekrandan gitmeyen bildirimler oluyor, kendi kendine yaptığı ayarlar oluyor.. kararlı değil yani ne kadar stabil yazsalar da ben bayağıdır Mi 8 Lite kullanıyorum ve bu sorunlardan gına geldi benimde Iphone SE hoşuma gitti belki ona geçerim :)

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,846
6 plustan xiaomi note 10 pro geçmiştim. iPhone iyi güçlü, güzel ,hızlı lakin kapalı kutu. Yapacaklarınız sınırlı. Android de bilgisayar gibi kullanıyorsunuz resmen. Muhteşem fotoğraflar çekebiliyorsunuz. Ben memnun kaldım. Bayadır kullanıyorum.

KaTaRaN

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,517
Hacım sen bir telefonu kaç sene kullanıyon onu de hele ?
3 sene ve altı ise Xiaomi al 3 sene ve üzeri ise Apple al. Veya vazgeçtim kafana göre takıl. Birisinde güncelleme kesilecek diğerinde yeni gelen güncelleme bataryayı öldürüyor diye forumlara yazacan. Performans konusunda ikisi de üzmez. Öyle sosyal medya fenomenliği veya çok iyi fotoğraf çekecem demiyorsan kamera da fark etmez. Amoled ekran bence her zaman iyidir. De 144 hz ekran saçma geliyor. Gereksiz yani. Yanımızda yakında akü taşıtır bunlar. Neyse al birisini. Pişman olmazsın. Ben oyumu kullanmıyorum. Hep oy kullanmaktan sıkıldım. Benimde kafam karışık.?

berat güven

Doçent
Reaksiyon puanı
422
Hacım sen bir telefonu kaç sene kullanıyon onu de hele ?
3 sene ve altı ise Xiaomi al 3 sene ve üzeri ise Apple al. Veya vazgeçtim kafana göre takıl. Birisinde güncelleme kesilecek diğerinde yeni gelen güncelleme bataryayı öldürüyor diye forumlara yazacan. Performans konusunda ikisi de üzmez. Öyle sosyal medya fenomenliği veya çok iyi fotoğraf çekecem demiyorsan kamera da fark etmez. Amoled ekran bence her zaman iyidir. De 144 hz ekran saçma geliyor. Gereksiz yani. Yanımızda yakında akü taşıtır bunlar. Neyse al birisini. Pişman olmazsın. Ben oyumu kullanmıyorum. Hep oy kullanmaktan sıkıldım. Benimde kafam karışık.?
144 hz o kadar degilde 90 hz yenileme ve 120 hz dokunma hassasiyeti bir başka denesen bırkamazsın

KaTaRaN

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,517
144 hz o kadar degilde 90 hz yenileme ve 120 hz dokunma hassasiyeti bir başka denesen bırkamazsın
Bilmem. Gözüm pek yükseklerde değil sanırım. Bana kasmasın akıcı olsun. Gece de güzel foto çeksin yeterli. Pil günü kurtarsa yeterli. Değişik fanteziler aramıyorum nedense. Yaşlı dedeler gibi oldummmmm
Facebook a girsin yetee???

berat güven

Doçent
Reaksiyon puanı
422
Bilmem. Gözüm pek yükseklerde değil sanırım. Bana kasmasın akıcı olsun. Gece de güzel foto çeksin yeterli. Pil günü kurtarsa yeterli. Değişik fanteziler aramıyorum nedense. Yaşlı dedeler gibi oldummmmm
Facebook a girsin yetee???
İŞTE OLMASI GEREKEN SİZİN GİBİLER tebrik ederim benimde pil ve fotodan başka ihtiyacım yok aslında

KaTaRaN

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,517
İŞTE OLMASI GEREKEN SİZİN GİBİLER tebrik ederim benimde pil ve fotodan başka ihtiyacım yok aslında
Ne yapıyoruz ki başka ? Bazen şu telefonlara çok anlam yüklüyoruz gibi geliyor. Seneye yenisi çıkacak ve onu isteyeceğiz. Mesela çok değil 1.5 ay önceye kadar millet iphone 11 diyordu şimdi 12. Seneye 13...hee ben s serisi kullanıyorum şuan ama bundan önce note kullanmıştım. S serisinin oval yapısı hoşuma gitmemeye başladı. Note deki o köşeli tasarımı özlüyorum ama bundan da gayet memnunum. 1 sene önce sorsan o telefon bu telefon diye araştırma yapıyordum ama şimdi bir şeyler değişmiş sanırım bende

berat güven

Doçent
Reaksiyon puanı
422
Ne yapıyoruz ki başka ? Bazen şu telefonlara çok anlam yüklüyoruz gibi geliyor. Seneye yenisi çıkacak ve onu isteyeceğiz. Mesela çok değil 1.5 ay önceye kadar millet iphone 11 diyordu şimdi 12. Seneye 13...hee ben s serisi kullanıyorum şuan ama bundan önce note kullanmıştım. S serisinin oval yapısı hoşuma gitmemeye başladı. Note deki o köşeli tasarımı özlüyorum ama bundan da gayet memnunum. 1 sene önce sorsan o telefon bu telefon diye araştırma yapıyordum ama şimdi bir şeyler değişmiş sanırım bende
doğrudur benim tek istedigim iyi batarya kamera ekran bende s6 edge kullanıyordum 2600 mah olmasına ragmen iyi gidiyordu lakin birazcık ısınıyordu 5 sene oldu şuan istediğim aslında s serisi telefonların içi baya dolu dolu aslında

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
İphone kullanıcı olarak farkındayım bir şeylerin ama mi 10t pro çok övüldü kafam birazda o yüzden karıştı.
Oyun oynuyorum 90fps diyor adam
Kamera 108 mp yazılımla titreme engellendi videolar akıcı diyor. Zoom yok ama 108 çek yakınlaş kes diyor.
kapasitif ekran bir de 144 hz. diyor buda her alanda yenilik diyor.
İphone tarafı biraz heyecansız bırakıyor insanları sanki tutarlılığını biraz da verilere aktarmalı amoled ekran gibi batarya ömrü gibi kapasitif ekran gibi diyeceksin git iphone 12 pro max al servet değerinde 4 tane android telefon alabiliyorum yani 4 defa android güncel f/p ürünü telefon alabilirim demek bu.
pro görüyorsun koy 4-5 bin
Max mi oo 4-5 bin daha koy bu çok itici bir durum değermi diyor insan. Para bu ya sırf telefona o parayı vereceğıne bilgisayar+telefon playstation+telefon ne biliyim elektrikli motor+telefon alırsın iphone insanları sadece yazılımda değil yüksek bütçeyle kısıtlı donanıma da mahkum ediyor. En büyük sorunu bence batarya ve ekran sizce de öyle değil mi?
Buna pazarlama deniyor. Merak etmeyin ekranı kör etmiyor. Bataryası da 2 gün gidiyor.
@Umut Çelik,
Özelleştirilme imkanı çok. Bir çok başlatıcı, tema, simge yükleyebilirsiniz.
Dosyalarınıza en iyi şekilde erişme imkanı veriyor.
Çapraz platformlarda ki uyumluluğu inanılmaz güzel.
onun yerine MIUI koyalım
1 yıldan da uzun süredir Mi 9T kullandığımı biliyorsundur bir şu forumda söylenenlere bakıyorum bir de kullandığım cihaza bak yalan söylemiyorum söylenenlerle alakası yok. Ya ben Xiaomi kullanmıyorum ama bundan haberim yok ya da bu yazılım hakkında söylenenler abartılıyor çünkü geriye başka seçenek kalmıyor.
Tamam. İphone 11 den iyi mi yani mi10t pro?
Miui arayüzü ile iOS'u kıyaslamak saçmalıktır. Miui her yönüyle üstün ve güzel.
Haha ?????
Ben beğendim gayet güzel.
Mükemmel.
@Erenist2020 gelin hocam biraz da siz gülün.

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Bizler Xiaomi hakkında yorum yaparken genele bakıyoruz.Senin cihazında sorun olmayabilir ama sorun yaşayan bir sürü insan var.Bu forumdada başka forumlarda da ciddi şikayetler var ve Mi 10t nin YouTube da Fotoğraf ve video testleri var.Bu işlerden biraz anlayan bir insan Xiaominin kamera yazılımının iyi olmadığını farkeder.Duygusal bakmaktan vazgeçmeni tavsiye ederim.İyi forumlar.

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Miui arayüzünün üstün olduğunu nereden anladın? ?? Bunu dışarda birine söylesen sana birtarafları ile güler.??
Mesaj otomatik birleştirildi:

Merhabalar, bir değerlendirmeye ihtiyacım var.

şuanda iphone 6s kullanıcısıyım telefon almak istiyorum iki seçeneğim var aklımda.

İphone o kadar para vermek beni düşündürmüştür hep (hakediyor mu? Sorusu) Android telefonların da çabuk eskitilmesi tedirginlik yaratıyor (her gün yeni model ve bir seneyi geçince güncelleme yok gibi gelgitler içindeyim) bu yüzden Kullanıcıların her ikisini de deneyimlemiş olması benim için önemli.

Çok sık olmamakla birlikte oyun oynar, sosyal medyaya takılırım, orta yoğunlukta bir kullanıcıyım yani.

Xiaomi Mi 10T pro

ve

Apple İphone 11

biliyorum donanım olarak 10t pro üstün ancak değerlendirirken lütfen uzun vade kullanımı değerlendirelim.

farklı önerilere açığım.

Bütçe yukarıdaki telefonlar çerçevesinde değerlendirilebilir. 7500 ü geçmeyecek düzeyde yani.
İkisi arasında tercih yapacaksan kesinlikle İphone11.Senin yerinde olsam o bütçede Oneplus 8 Pro alırdım.

Madem mevcutta iphone kullanıcısısın iosu da sıkıcı bulmuyorsan 11 ile devam et, yenilik istiyorum dersen 5500 bandında mi10t ve mi10t pro dan başka android cihaz bakmana gerek yok.
5500 bandında en iyi Android cihaz kesinlikle Oneplus 8t.Oneplus 8t varken mi 10t alan adam teknoloji bilgisini sorgulasın derim

Taz_07

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Sanırım android in serbestliğini miui ile değerlendirdin.
Apple tarafının telefon tablet ve bilgisayar kısmında ilk övgü alan şeyi yazılımdır.
ios un üstüne çıkan bir yazılım yok şu piyasada.
örnek vereyim oynadığınız oyunlar ve kullandığınız uygulamalar ilk ios tabanında çıkar android kendisine uyarlar.
ios sadece iphone göre çıkartılır ancak android bütün telefonlara arayüz eklentisi ile çakılır en büyük sıkıntı da bu zaten işletim sistemi + arayüz ikisi bir araya gelince telefonda ciddi ramlere ihtiyaç duyar sömürür resmen.
demek istediğim android kullanıcıysan özgürsün ama donarsın kapanırsın takılırsın.
ios kullanıcısıysan kapalı kutudasın ama donmazsın kapanmazsın.
6s kullanıyorum iki yıldır ne bi reset attım telefona ne bir temizleme androide bunu yapmazsan şişer kasar telefon elinde ölü gibi olur.
o yüzden iphone kullanıcılarının övdüğü kısım iostur başta en çok yerdikleri de fiyat.
11 den 12 ye geçecek olan kişi servet ödemeliki bir devrime ayak uydurabilsin gibi yaklaşır apple.
oysa 12 5s e benzer kasanın büyümüş şeklidir ilk bakışta seneler önce neden tercih edilmedi en sağlam kasa diye biz müşteriler olarak onayladık zaten. Cam çıkardı fiyatı dengelemeye çalıştı. Baktıki tasarım tarafında müşteri memnun değil hepsi oval alüminyum yada cam kasa bir de köşeli çıkarayım dedi. Büyük değişim sanki.

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,144
1 telefon alıp 5 6 sene kullanacağıma orta halli android alır 1 2 sene de değiştirşrim

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Sanırım android in serbestliğini miui ile değerlendirdin.
Apple tarafının telefon tablet ve bilgisayar kısmında ilk övgü alan şeyi yazılımdır.
ios un üstüne çıkan bir yazılım yok şu piyasada.
örnek vereyim oynadığınız oyunlar ve kullandığınız uygulamalar ilk ios tabanında çıkar android kendisine uyarlar.
ios sadece iphone göre çıkartılır ancak android bütün telefonlara arayüz eklentisi ile çakılır en büyük sıkıntı da bu zaten işletim sistemi + arayüz ikisi bir araya gelince telefonda ciddi ramlere ihtiyaç duyar sömürür resmen.
demek istediğim android kullanıcıysan özgürsün ama donarsın kapanırsın takılırsın.
ios kullanıcısıysan kapalı kutudasın ama donmazsın kapanmazsın.
6s kullanıyorum iki yıldır ne bi reset attım telefona ne bir temizleme androide bunu yapmazsan şişer kasar telefon elinde ölü gibi olur.
o yüzden iphone kullanıcılarının övdüğü kısım iostur başta en çok yerdikleri de fiyat.
11 den 12 ye geçecek olan kişi servet ödemeliki bir devrime ayak uydurabilsin gibi yaklaşır apple.
oysa 12 5s e benzer kasanın büyümüş şeklidir ilk bakışta seneler önce neden tercih edilmedi en sağlam kasa diye biz müşteriler olarak onayladık zaten. Cam çıkardı fiyatı dengelemeye çalıştı. Baktıki tasarım tarafında müşteri memnun değil hepsi oval alüminyum yada cam kasa bir de köşeli çıkarayım dedi. Büyük değişim sanki.
Yazdığın yorumlarda katılmadığım nokta: android şişer,kasar,donar bu doğru değil.Android sadece Xiaomiden yada orta seviye Samsung dan ibaret değil.Sen Xiaomi bir cihaz yada orta seviye bir cihaz alırsan dediğin gibi şişme,kasma ,donma olur ama Samsung amiral gemisi, Oneplus, Oppo amiral gemisi aldığın zaman o kasma donma olayları olmaz.Kardeşim 3,5 yıl S7 kullandı.Ne bir kasma ne bir donma yada şişme olmadı.Şu anda P30 kullanıyor.Alalı 1 yıl oldu.Bir kere kasmadı,bir kere donmadı,bir kere takılmadı.İosun akıcılığını bende kabul ediyorum ama bugünkü Android'de akıcılık konusunda iosdan aşağı değil.

Taz_07

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Miui arayüzünün üstün olduğunu nereden anladın? ?? Bunu dışarda birine söylesen sana birtarafları ile güler.??

İkisi arasında tercih yapacaksan kesinlikle İphone11.Senin yerinde olsam o bütçede Oneplus 8 Pro alırdım.

5500 bandında en iyi Android cihaz kesinlikle Oneplus 8t.Oneplus 8t varken mi 10t alan adam teknoloji bilgisini sorgulasın derim
Çok pahalı 5500 bandında değilki ya da ben göremedim.

ömerim55

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,328
Andridin şişme işi andoid 7'den sonra nerede ise bitti. Dosya sistemi değiştiği için artık android eskisi gibi şişmiyor. Şu anda ucuz telefonlardan biri olan gm 20 pro'nun bile günlük kullanımda gayet akıcı ve pürüssüz bir deneyim sunduğunu görüyoruz. İphone'nin ne kamera ne tasarım ne de akıcılık ne pil alanında rakipleriyle ya eşit ya da daha aşağıda olduğu bir tablo var karşımızda.

techip4132

Asistan
Reaksiyon puanı
46

şuanda iphone 6s kullanıcısıyım telefon almak istiyorum iki seçeneğim var aklımda.

İphone o kadar para vermek beni düşündürmüştür hep (hakediyor mu? Sorusu) Android telefonların da çabuk eskitilmesi tedirginlik yaratıyor (her gün yeni model ve bir seneyi geçince güncelleme yok gibi gelgitler içindeyim) bu yüzden Kullanıcıların her ikisini de deneyimlemiş olması benim için önemli.

Çok sık olmamakla birlikte oyun oynar, sosyal medyaya takılırım, orta yoğunlukta bir kullanıcıyım yani.

Xiaomi Mi 10T pro

ve

Apple İphone 11

biliyorum donanım olarak 10t pro üstün ancak değerlendirirken lütfen uzun vade kullanımı değerlendirelim.

farklı önerilere açığım.

Bütçe yukarıdaki telefonlar çerçevesinde değerlendirilebilir. 7500 ü geçmeyecek düzeyde yani.
ixomi kullanıyorum yazılım berbat çok saçma şeyler yaşıyorum önerim iphonedur iphone SE alabilirsiniz 11 yerine tuşlu seviyosanız

Yıldırım E.

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,681
Bende, Xiaomi'nin Redmi Note 8 cihazı var tek kelime ile ÇÖP aklınız varsa iPhone 11 alın tabi HD ekran sizi rahatsız etmeyecekse. 11'in ekranı 720p.

Taz_07

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Bende, Xiaomi'nin Redmi Note 8 cihazı var tek kelime ile ÇÖP aklınız varsa iPhone 11 alın tabi HD ekran sizi rahatsız etmeyecekse. 11'in ekranı 720p.
Valla alternatif arıyorum ama oneplus 8t diyorlar o fiyatı vereceğime 11 pro alırım diyorum bir telefona o parlarda fazla bence iphone 11 indirimde 6999 tl ye düşüyor 64 gb olanı onu değerlendireceğim açıkcası.
xiaomi kullanıcıları pek olumlu yorumlar yapmıyor. Ve başka kullanıcalarda aynı fikirde.

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Valla alternatif arıyorum ama oneplus 8t diyorlar o fiyatı vereceğime 11 pro alırım diyorum bir telefona o parlarda fazla bence iphone 11 indirimde 6999 tl ye düşüyor 64 gb olanı onu değerlendireceğim açıkcası.
xiaomi kullanıcıları pek olumlu yorumlar yapmıyor. Ve başka kullanıcalarda aynı fikirde.
Oneplus 8t Turan Gsm de 5700 ile 6100 TL arasında satılıyor.11 pro dediğin cihaz 11000-12000 TL arasında satılıyor.5700 nerde 11000 nerde.11 e 7000 TL vereceğim diyorsun aynı fiyatta Oneplus 8 pro gibi mükemmel bir cihaz var.Oneplus 8 pro varken 11 e 7000 TL vermezdim.

Reaksiyon puanı
7,999

Xiaomi Mi 10T pro

ve

Apple İphone 11

farklı önerilere açığım.

11 kesinlikle. Xiaomi önce MIUI'da ki hataları çözsün.

Antutu'da Xiaomi'nin önde olmasına bakmayın. Zaten listeye bakarsanız çinli markalarin üst sıraları doldurduğunu görürsünüz. Antutu hangi ülkeden çıktı , çin. Aaa ne tesadüf değil mi çin uygulamasında çin telefonlarının üst sırada olması :D

Sentetik testlere inanmanızı pek tavsiye etmem. Huawei testlerde turbo gibi bir şey açıp sonuçları katlıyordu resmen bu tarz şeyler yaşanıyor. İlla test etmek isterim derseniz Geekbench güzel bir programdır.

Son düzenleme:

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
11 kesinlikle. Xiaomi önce MIUI'da ki hataları çözsün.

Antutu'da Xiaomi'nin önde olmasına bakmayın. Zaten listeye bakarsanız çinli markalarin üst sıraları doldurduğunu görürsünüz. Antutu hangi ülkeden çıktı , çin. Aaa ne tesadüf değil mi çin uygulamasında çin telefonlarının üst sırada olması :D

Sentetik testlere inanmanızı pek tavsiye etmem. Huawei testlerde turbo gibi bir şey açıp sonuçları katlıyordu resmen bu tarz şeyler yaşanıyor. İlla test etmek isterim derseniz Geekbench güzel bir programdır.
Xiaomi testlerde önde olsa ne olucak? O kadar kötü bir arayüzü ve berbat bir yazılımı var ki kullanılan teknolojiler,kullanılan işlemci bu berbat arayüz ve yazılımdan dolayı anlam ifade etmiyor.Bugün Snapdragon 865 li Mi 10t pro nun videoda M51 den Tokat yemesi Xiaominin yazılımının ne kadar sıkıntılı olduğunu bizlere kanıtlıyor.

molero

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Aslında insanlar değerlere bakarak konuşuyor ancak iPhone'larda hem yapay zeka, hem işlemcinin gücü ve verimliliği hem de iOS'un çok fazla güç tüketmemesi var. Dediğim gibi evet, kağıt üzerinde Mi 10T Pro daha iyi fakat iPhone 11 performans bakımından kat kat daha üstün. Fiyat konusuna gelince maalesef haklısınız. Fiyat politikaları kesinlikle eleştirilebilir ama Mi 10T Pro'ya 6K gibi bir fiyat vereceğinize iPhone 11'e 7K verip daha uzun süre kullanıp daha uzun verim alabilirsiniz.
Uzun yıllar androidden sonra 11 e geçiş yaptım. Güç konusuna katılmıyorum oyun oynamadığım halde önceki telefonlarla aynı gidiyor pili. Güç tüketim konusu şehir efsanesi bence

Son mesajlar