Sistem Önerisi ?

Bu konuyu okuyanlar

quwake

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

Bu hazır sistemi bütçeme uygun gördüm bir kaç değişiklik yaptım İşlemciyi ryzen 3500x ve Anakartı MSI B450M PRO-M2 MAX yaptım, Ekran kartı da üzerinde MSI GeForce GTX 1660 Gaming X 6GB ekran kartı var bunu MSI Radeon RX 5500 XT 8GB'lık ekran kartı ile değiştirsem fiyatta 290 TL'lik bir azalma oluyor fakat performansta sıkıntı yaşayacaksam değiştirmicem. Başka önerisi olan yazabilirsem çok sevinirim. Bütçe 5000-5600 klavye,mouse dahil değil. Monitörlü sistemlerde önerebilirsiniz bakarım uygun gelirse bütçemi zorlayabilirim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Öğrenciyim ve paramı akıllıca harcayıp güzel bir sistemim olsun güncel oyunları rahatça oynayabileyim istiyorum. Oynadığım oyunlarda League of Legends, CS Go, Valorant, Pubg, Belki GTA5 o da çok yüksek ayarlarda olmaz birde simülasyon oyunları Farming Simülatör, Euro Truck gibi 1-2 sene rahatça sorun yaşamadan aldığım bilgisayar işimi görürse sonrasında zaten sitemde gerekli yükseltmeleri yaparım üstüne koyarım sadece ilk etapta bu bütçe ile olabilecek ihtiyacımı karşılayabilecek bir sistem istiyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Son düzenleme:

Rootsyl

Müdavim
Reaksiyon puanı
514
16gb ram yoksa almayın direk. Ve 3060ti bekleyin.

quwake

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
16gb ram yoksa almayın direk.
16GB ram’e yükseltip bir şeylerden düşmem gerekiyor sistem toplayıp veya üzerinde değişimler yapıp yardımcı olur musunuz?

GeForce GTX 1650 ye düşürebilirsiniz
Oyunlarda sorun yaşar mıyım ?

16gb ram yoksa almayın direk. Ve 3060ti bekleyin.
3060 Ti beklesem fiyatı yüksek olur ki bütçemi zorlar

Rootsyl

Müdavim
Reaksiyon puanı
514
16GB ram’e yükseltip bir şeylerden düşmem gerekiyor sistem toplayıp veya üzerinde değişimler yapıp yardımcı olur musunuz?

Oyunlarda sorun yaşar mıyım ?

3060 Ti beklesem fiyatı yüksek olur ki bütçemi zorlar
Hocam 3060ti alamasanız bile ocak-subat arasında 3050 çıkıcak. Onu bekleyin.

quwake

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Benimde korkum Yıl başından sonra kur nasıl olacak fiyatlar nasıl olacak bilmediğim için yani şu an 5600’lük sistemi ocak şubatta 7-8 binlere toplarsam benim için iyi olmaz

Şu an kısa vadede işimi görecek bir pc istiyorum yani oyun oynayabileceğim bir pc yok şu an güncel oyunları rahat bir şekilde oynayayım sonrasında sistemde yükseltme yapabilirim 3060ti veya 3050 o zaman alırım

Reaksiyon puanı
4,113

Bu hazır sistemi bütçeme uygun gördüm bir kaç değişiklik yaptım İşlemciyi ryzen 3500x ve Anakartı MSI B450M PRO-M2 MAX yaptım, Ekran kartı da üzerinde MSI GeForce GTX 1660 Gaming X 6GB ekran kartı var bunu MSI Radeon RX 5500 XT 8GB'lık ekran kartı ile değiştirsem fiyatta 290 TL'lik bir azalma oluyor fakat performansta sıkıntı yaşayacaksam değiştirmicem. Başka önerisi olan yazabilirsem çok sevinirim. Bütçe 5000-5600 klavye,mouse dahil değil. Monitörlü sistemlerde önerebilirsiniz bakarım uygun gelirse bütçemi zorlayabilirim.

Öğrenciyim ve paramı akıllıca harcayıp güzel bir sistemim olsun güncel oyunları rahatça oynayabileyim istiyorum. Oynadığım oyunlarda League of Legends, CS Go, Valorant, Pubg, Belki GTA5 o da çok yüksek ayarlarda olmaz birde simülasyon oyunları Farming Simülatör, Euro Truck gibi 1-2 sene rahatça sorun yaşamadan aldığım bilgisayar işimi görürse sonrasında zaten sitemde gerekli yükseltmeleri yaparım üstüne koyarım sadece ilk etapta bu bütçe ile olabilecek ihtiyacımı karşılayabilecek bir sistem istiyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

attığım sistem gelece yönelik ilerde 3060 ti takabilirsiniz darboğaz olmaz

quwake

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

attığım sistem gelece yönelik ilerde 3060 ti takabilirsiniz darboğaz olmaz
Gerçekten baktımda attığınız sistem yani başka bir sitede toplamaya kalktığımda çok pahalı oluyor burda uygun anlamadım ama çok iyi ?

Reaksiyon puanı
4,113
Gerçekten baktımda attığınız sistem yani başka bir sitede toplamaya kalktığımda çok pahalı oluyor burda uygun anlamadım ama çok iyi ?
yeni bir site indrim yapıyor 2 3 ay sonra pahalılaşabilir sponsor olduklarından bazı firmalar biraz daha az para ile gönderiyolar firmaya