Msi Mortar MAX b450 (mATX) için kasa önerisi ?

Bu konuyu okuyanlar

TeknoDeli59

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Merhaba arkadaşlar nasılsınız? iyisiniz umarım yeni bir sistem topluyorum bazı parçalar alındı yanlız bir kasa seçemedik PSU lu bir kasa istiyoruz dağa uygun oldukları için bir kaç aydır bir kasa var aklımda ama nası iyimi sıvı soğutma geçersem ileride bir sorun cıkarırmı bu hava sirkülasyonu nedir? bana bir yardımcı olur musunuz ben sistemimi aşşağıda yazacağım istediğim kasa da linkini bırakırım kullanan bilen varsa yorum yaparsa çok sevinirim ayrıca başka önerisi olan arkadaşlar biraz bilgi vererek tavisyeye açığım. Önerilerinizdeki kasalar RGB olsun mümkünse iyi günler dilerim.

Anakart: MSİ Mortar MAX B450(mATX)
İşlemci: Ryzen5 2600
Ram: Adata XPG DDr4 16GB 3000mhz
Ekran Kartı: Saphire Arex 590 Nitro+

İstediğim Kasa:

FRISBY FC-8890G COAX 650W 80+ Psu

Ekli dosyalar

• frisby-fc-8890g-coax-650w-usb-30-rgb-fanli-pe-10177265-458326-s1.jpg
    frisby-fc-8890g-coax-650w-usb-30-rgb-fanli-pe-10177265-458326-s1.jpg
    68.5 KB · Görüntüleme: 362

yusufozkan58

Profesör
Reaksiyon puanı
1,393
Frisby psu sıkıntı biraz . Gampower rgb kasa ve ayrı psu ya yönelin .

yusufozkan58

Profesör
Reaksiyon puanı
1,393

utkuversus

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
13,188
Ben psu önermiyorum . Kasayı öneriyorum .
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kasada da markacı olmaya hiç gerek yok .
Aksine markacı olunması gereken en önemli bileşen kasa. İç yapısı, hava sirkülasyonu önemsenmeden sadece dış tasarımına abanıp kasa tasarlıyorlar. Sonra "Sistem 100 derecede çalışıyor neden?" diye sorular geliyor.

yusufozkan58

Profesör
Reaksiyon puanı
1,393
Aksine markacı olunması gereken en önemli bileşen kasa. İç yapısı, hava sirkülasyonu önemsenmeden sadece dış tasarımına abanıp kasa tasarlıyorlar. Sonra "Sistem 100 derecede çalışıyor neden?" diye sorular geliyor.
Kasaların hava sirkülasyonu zaten fanlarla sağlanıyor . Önemli olan bunları sağlayacak fanların sayısı , toz filtresi gibi detaylar . Kasaların içi aynı hepsinin . Gamepower markası zaten kalitelidir bilen bikir . Gamepower ne lan denilen monitöründe samsung panel fln kullanır . Bilen bilir gamepowerı .

TeknoDeli59

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Bütçeniz nedir? Firsby önermeyip GamePower önermek de bir ironidir umarım.
700TL bilemedin 750 kadar iterim bütçemi sanırım

Frisby psu sıkıntı biraz . Gampower rgb kasa ve ayrı psu ya yönelin .
hmm demek öyle diyosunuz

Not: Arkadaşlar bi arkadaş bu kasayı kullanıyomuş bence hiç bulaşma diyo işlemcisi cok ısınıyomus görüntü olarak cok iyi ama sirkülasyon berbat dio oda ön camına müdale edecek kesecekmiş

Logithx

Profesör
Reaksiyon puanı
2,104
Kasada tabiki marka önemli cooler master markasının bir kasasıyla game power veya frisby gibi bir kasaya aynı sistemi koyup sıcaklık değerlerine bakın bakalım önemlimi değilmi ayrıca burda bazı ürünlerinde tedarikçi olarak büyük markalardan parçalar alabilir müşteri hizmetleri iyi olmadıkça isterse çok iyi olsun bir faydası olmuyor arkadaşım senin beğendiğin kasa hava sirkülasyonu olarak kötü değil bir süre kullandım ama corsair marka bir kasa öneririm..

Son düzenleme:

TeknoDeli59

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Kasada tabiki marka önemli cooler master markasının bir kasasıyla game power veya frisby gibi bir kasaya aynı sistemi koyup sıcaklık değerlerine bakın bakalım önemlimi değilmi ayrıca burda bazı ürünlerinde tedarikçi olarak büyük markalardan parçalar alabilir müşteri hizmetleri iyi olmadıkça isterse çok iyi olsun bir faydası olmuyor arkadaşım senin beğendiğin kasa hava sirkülasyonu olarak kötü değil bir süre kullandım ama corsair marka bir kasa öneririm..
benim kasayı 10 kişiden 7 si sürkülasyon berbat diyolar 1 arkadaş da kullanıyormus cok ısınoyor önermem bende ön cam kısmı kanal acıcam diyodu cocuk ön taraf ızgaralı olsun diyolar

Logithx

Profesör
Reaksiyon puanı
2,104
benim kasayı 10 kişiden 7 si sürkülasyon berbat diyolar 1 arkadaş da kullanıyormus cok ısınoyor önermem bende ön cam kısmı kanal acıcam diyodu cocuk ön taraf ızgaralı olsun diyolar
Olabilir dikkate almak lazım ben sorun yaşamadığım için söyledim ama corsair carbide spec delta hava sirkülasyonu iyi diyorlar bir incele derim..

Son düzenleme: