Dışardan yemek sipariş eden var mı cidden?

636405

Doçent
Reaksiyon puanı
495
Hocam hiç bulaşmayın. Sipariş etmeye başladıktan sonra bağımlılık yapıyor. Birkaç ayda 2000TL para harcadım yemek sepetine. Son zamanlarda azalttım. Toplam 2000TL harcadığımı görünce şok geçirmiştim.
Param yok zaten dert etme.

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,711
Ulan sokağa bakıyorum zırt pırt motor geçiyor, millet pizza, hamburger falan söylüyor. Bizim fast-food anlayışımız babamın ayda yılda bir aşağı sokaktaki pideciden kır pidesi almasından ibaret.

Millet hayatı ne farklı yaşıyor. Böyle şeyler bana ilginç geliyor baya.

-------------------------------------------------------------------
Dipnot

"Ev yemeği yersin işte ne güzel" goy goyuna girmeyin hiç. Bizim evdeki beslenme şartıyla yaşamak istemezsiniz.
Ev yemekleri daha sağlıklı. İçinde ne olduğunu biliyorsun. Fastfood obezitenin birinci dercede sebebi. Çok şanslısın aslında.

Reaksiyon puanı
8,023
Vay arkadaş nasıl erişiyorsunuz bu kafaya? Saydıklarının hiç biri bilmem nerdeyse. Kokoreç yemiştim bi kere. O da taa 2013'te falan, onu da ben almamıştım.
Kafaya erişmek ne alaka? 2020 bitmek üzere artık internet çağındayız. Yiyecek-İçecek dahil her şeyi evden çıkmadan halledebiliyoruz. Dışarıdan yemek söylemek kadar doğal bir şey yok. Çok abartıyorsunuz gibi geldi bana.

636405

Doçent
Reaksiyon puanı
495
Kafaya erişmek ne alaka? 2020 bitmek üzere artık internet çağındayız. Yiyecek-İçecek dahil her şeyi evden çıkmadan halledebiliyoruz. Dışarıdan yemek söylemek kadar doğal bir şey yok. Çok abartıyorsunuz gibi geldi bana.
Bana lüks geliyor böyle şeyler. Anlayamazsınız!
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ev yemekleri daha sağlıklı. İçinde ne olduğunu biliyorsun. Fastfood obezitenin birinci dercede sebebi. Çok şanslısın aslında.
Dipnot yazdım o kadar hala aynı laf. Ev yemeği ayda yılda bir oluyor, makarna bile anca yapılıyor. Sen olsan dışarda yemeyi tercih edersin.

Reaksiyon puanı
8,023
Bana lüks geliyor böyle şeyler. Anlayamazsınız!
Yorum bile yazmayacaktım fakat tepkilerinizi görünce sinirlendim. Tercih etmiyor olabilirsiniz fakat tercih edenlere saygınız olması gerektiğini düşünüyorum. "Bu kafaya nasıl ulaştınız" gibi ifadeler bana abartılı geliyor.

636405

Doçent
Reaksiyon puanı
495
Yorum bile yazmayacaktım fakat tepkilerinizi görünce sinirlendim. Tercih etmiyor olabilirsiniz fakat tercih edenlere saygınız olması gerektiğini düşünüyorum. "Bu kafaya nasıl ulaştınız" gibi ifadeler bana abartılı geliyor.
Küfür etmedim onu derken. *Neden öyle dedin?" dersin en fazla. Sende şimdi bana burnundan kıl aldırmayan, sinirli, huysuz birisi gibi geldin mutlu musun?

Reaksiyon puanı
8,023
Küfür etmedim onu derken. *Neden öyle dedin?" dersin en fazla. Sende şimdi bana burnundan kıl aldırmayan, sinirli, huysuz birisi gibi geldin mutlu musun?
Öyle biri değilim fakat benim hakkımda ne düşündüğün pek umrumda değil. Sadece yanlış kelime kullandığınızı belirttim önyargınız fazla gibi. 1 yorumdan çok şey çıkartmışsınız.

wittroc

44
Emektar
Reaksiyon puanı
11,152
Az önce baktım, son 30 günde 17 kez sipariş vermişim.

Reaksiyon puanı
16,118
Motorcular her yerde zaten, gözetlemeye gerek yok.

Benden zenginler yine. Pizzacıda 1 hafta çalıştığım için pizza yemişliğim var, yoksa hamburgerle birlikle ne olduğunu bilmezdim. 1 tane büyük yiyordum anca doyuyordum. 2 tane alsak çok para, çok para!

Babamın değil annemin öyle. Reklamları görünce bile "para var sanki" deyip sinirleniyor. Şimdi elalem gibi öyle yapmaya kalksak küfür eder. Babam bazen marketten gofret, bisküvi falan alıyor sinirleniyor.

O bahsettiklerinin sadece logosunu biliyorum.

Enteresan valla, kendimi mağarada hissediyorum.

Telefon Samsung Galaxy J2, kamerası daha yeni döküldü. Telefon dökülüyor yavaş yavaş.

Bilgisayar yılların toplama bilgisayarıydı, şimdi o da bozuldu.

Ayda ortalama 100₺ ödediğimiz bi internet var, o da olmasa kafayı yersin. Dışarda gezsem tozsam daha çok masraf çıkar, bi internet mi lüks geldi ?

Bunları yapacak malzeme ve fırın mı var sanki.
yuh nerde yaşıyon? ofiste mi? evde un,yumurta olmaz mı? un,yumurta biraz süt azıcık tuz karıştır olur sana erişte 100gram una bir yumurta sert hamur olması gerek...

JawBone

Doçent
Reaksiyon puanı
612
evde tekken ve hazılicak bişeler yoksa babam para atıyo pide falan söylüyorum, dominos var ama pideden pahalıya geliyo diye amıyorum. 1 pizza 30tl (orta) onun yerine 20tl 2 tane tost ya da 14tl 2 tane cantık (küçük pide) söylerim daha doyurucu ve ekonomik. (Yaşadığımız yerde burger king falan yok, hep yerel esnaf var. Mustafakemalpaşa, Bursa)

636405

Doçent
Reaksiyon puanı
495
yuh nerde yaşıyon? ofiste mi? evde un,yumurta olmaz mı? un,yumurta biraz süt azıcık tuz karıştır olur sana erişte 100gram una bir yumurta sert hamur olması gerek...
Yav evde fırın yok, fırını bırak buz dolabı yok. Biz sucuğu, peyniri bulsak ekmeğin arasına kor yeriz zaten. Unu açayım da evdekiler ebemi tokatlasın.

erenalisen

Doçent
Reaksiyon puanı
526
Yav evde fırın yok, fırını bırak buz dolabı yok. Biz sucuğu, peyniri bulsak ekmeğin arasına kor yeriz zaten. Unu açayım da evdekiler ebemi tokatlasın.
Sen abartıyorsun bence o zaman aylık 100 TL nete vereceğinize evinize biseyler alın sallama bu kadar

636405

Doçent
Reaksiyon puanı
495
evde tekken ve hazılicak bişeler yoksa babam para atıyo pide falan söylüyorum, dominos var ama pideden pahalıya geliyo diye amıyorum. 1 pizza 30tl (orta) onun yerine 20tl 2 tane tost ya da 14tl 2 tane cantık (küçük pide) söylerim daha doyurucu ve ekonomik. (Yaşadığımız yerde burger king falan yok, hep yerel esnaf var. Mustafakemalpaşa, Bursa)
Millette para var pizza falan söylüyor. Bizimkiler dışardan sadece kır pidesi alır, o da 3-4 kişiyi doyurur baya. Eskiden döner falan da alırdık ama fiyatı 2,5₺ falandı, şimdi lüks oldu o da.

lordare

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
1,810
Dışarıdan sipariş normal bir şeydi de şu son bir yıldır ben de garip karşılıyorum korona var arkadaşlar dışarıya nasıl güvenebiliyorsunuz

erenalisen

Doçent
Reaksiyon puanı
526
Dışarıdan sipariş normal bir şeydi de şu son bir yıldır ben de garip karşılıyorum korona var arkadaşlar dışarıya nasıl güvenebiliyorsunuz
Emin ol en güvenilir dışarısı söylenen yemek zaten çok sıcakta pişiyor virüs falan kalmaz yediğinize güvenin onda sorun yok sadece paket geldiği gibi bir kişi alsın herşeyi çıkarsın açsın elini yıkasın biter gider

MrtAltg

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
12,074
Kişisel tartışıp argo kullanmayalım arkadaşlar mesajlar silindi

636405

Doçent
Reaksiyon puanı
495
Ailecek uzman yardımı almanız lazım.
Buzdolabı bozuldu (20 yıllık), şimdi yeni taşındığımız için ev yerleşince alırlar heralde. Zaten buzdolabının içi genelde boş olduğu için varlığı yokluğu pek etkilemiyor. Bi ara tatlı vardı, o bozuldu. Onu unutmuşum ?

Overclocked

Profesör
Reaksiyon puanı
4,580
Buzdolabı bozuldu (20 yıllık), şimdi yeni taşındığımız için ev yerleşince alırlar heralde. Zaten buzdolabının içi genelde boş olduğu için varlığı yokluğu pek etkilemiyor. Bi ara tatlı vardı, o bozuldu. Onu unutmuşum ?
Abartıyorsunuz. Söylediklerin öyle anlaşılıyor ki, sanki evinizde hiç buzdolabı olmamış. Üstelik 100TL internete verip, buzdolabının boş olması değişik bir durum.

Hem 20 yaşına gelmişsiniz madem, durumunuz da kötü, çalışın. Durumu bu kadar kötü olan ailelerde daha çocuk yaşta çalışmaya başlanır.

Yazdıklarınız tamamen yalan demiyorum fakat abarttığınızı düşünüyorum.

Harnapazade

Profesör
Reaksiyon puanı
1,442
Olmaz mı? Restoranlar, lokantalar vs. kapansa aç kalırım o derece her gün sipariş ettiğim için :)

636405

Doçent
Reaksiyon puanı
495
Abartıyorsunuz. Söylediklerin öyle anlaşılıyor ki, sanki evinizde hiç buzdolabı olmamış. Üstelik 100TL internete verip, buzdolabının boş olması değişik bir durum.

Hem 20 yaşına gelmişsiniz madem, durumunuz da kötü, çalışın. Durumu bu kadar kötü olan ailelerde daha çocuk yaşta çalışmaya başlanır.

Yazdıklarınız tamamen yalan demiyorum fakat abarttığınızı düşünüyorum.

Çalışırım çalışmam, sanki iş kaynıyor.

Et döner aldım daha 2 gün önce ?
Fiyatı kaç? Eskiden tombik döner 5₺ falan bir şeydi.

636405

Doçent
Reaksiyon puanı
495
komşularda iş yok komşusu aç umurlarında değil...
O kırolar Covid-19 olup ailecek gitse üzülmem. Hiç sevmiyorum varoş tipleri. Bunların çocukları da sanki aynı fabrikadan çıkmış birbirine benziyor. Eski komşunun veledinin çığlığıyla aynı tonda çınlıyor.