[Kullanıcı yorumu] Note 8 Pro

Bu konuyu okuyanlar

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968
Konu hakkında ne düşünüyorsun? Fikrinizi merak ettim. Eksik var mı?
Biraz okudum, herkes bir telefonu beğenmek zorunda değil fakat kullanmadan da aşırı kötülemenin mantığı yok. Ereni xiaomi konularında çok görüyorum ve hepsinde bir linç yorumu var kendi kullandığı telefonu da merak ediyorum açıkçası.

S

SDN Anonim 645270

SDN Okuru
Biraz okudum, herkes bir telefonu beğenmek zorunda değil fakat kullanmadan da aşırı kötülemenin mantığı yok. Ereni xiaomi konularında çok görüyorum ve hepsinde bir linç yorumu var kendi kullandığı telefonu da merak ediyorum açıkçası.
Mate 10 Pro kullanıyor. Neyin kafası, ben de anlamadım. Ayrıca konu mesajında bile belirttim :)

1607119754266.png

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Mate 10 pro kullanıyorum.Bu forumda defalarca Xiaomi önerdim.Son dönemlerde şikayetlerin artması,arayüz ve kameradaki saçmalıklardan dolayı önermeme kararı aldım.Biri sana Xiaominin amiral gemisi Samsungun orta seviye cihazından fotoğraf ve video tarafında hdr da Tokat yiyor dese gülersin dimi.Normalde benimde gülmem lazım ama gülemiyorum.Bu maalesef doğru.865 li cihaz fotoğraf ve video tarafında M51 den Tokat yiyor.Bunu söyleyip eleştirdiğimiz için Xiaomi düşmanı oluyoruz.

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968
Senin kullandığın cihaz ne? Ben de kabul ettim zaten yazılım sorununu.
Redmi Note 9 Pro kullanıyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Mate 10 pro kullanıyorum.Bu forumda defalarca Xiaomi önerdim.Son dönemlerde şikayetlerin artması,arayüz ve kameradaki saçmalıklardan dolayı önermeme kararı aldım.Biri sana Xiaominin amiral gemisi Samsungun orta seviye cihazından fotoğraf ve video tarafında hdr da Tokat yiyor dese gülersin dimi.Normalde benimde gülmem lazım ama gülemiyorum.Bu maalesef doğru.865 li cihaz fotoğraf ve video tarafında M51 den Tokat yiyor.Bunu söyleyip eleştirdiğimiz için Xiaomi düşmanı oluyoruz.
Bazı yerlerde haklı olabilirsin fakat söyleyiş tarzın çok farklı olduğu için genelleme yapıp bütün xiaomi telefonlarını linçliyorsun, bu durumda da önerenler/kullanlar doğal olarak sana karşı çıkıyor.

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Bir konu sahibi olarak konunuza mesaj yazan insana bu tarz bir üslup ile cevap vermeniz hiç hoş değil. Rahatsız oluyorsanız raporlayın icabına bakalım.

Konuyu da kilitliyorum bu gecelik bu kadar yeter. İyi geceler dilerim.

benefe

8/6 Numara Oyuncusu
Discord Yetkilisi
Reaksiyon puanı
1,613
Yaklaşık 1 haftadır kullanıyorum. Yazılımsal sorun var mı, kamerası, hoparlör, ekran&ağırlık, pil gibi konulara değineceğim. Realme 7 ile karşılaştırma tablosu da hazırladım.

Depolama: 128 GBDepolama: 64 GB
İşlemci: MediaTek Helio G90Tİşlemci: MediaTek Helio G95
Çözünürlük: 1080x2340 (FHD+) PikselÇözünürlük: 1080x2400 (FHD+) Piksel
Batarya Kapasitesi: 4500 mAhBatarya Kapasitesi: 5000 mAh
Ekran Teknolojisi: IPS LCDEkran Teknolojisi: IPS LCD
Ekran Yenileme Hızı: 60 HzEkran Yenileme Hızı: 90 Hz
Hızlı Şarj: 18WHızlı Şarj: 30W
Grafik İşlemcisi&frekans: Mali-G76 MC4 (800 MHz)Grafik İşlemcisi&frekans: Mali-G76 MC4 (900 MHz)
Kullanıcı Arayüz Versiyonu: MIUI 10Kullanıcı Arayüz Versiyonu: UI 1.0
Suya ve toza dayanıklılık: VarSuya ve toza dayanıklılık: Yok

Yazılım: Xiaomi yazılımını çoğu kişi gömüyor. Fakat, telefon sadece yazılım değildir. iPhone da yazılım olarak kusursuz fakat donanım ve fiyat konusunda zayıf. Son sürüm olarak MIUI 12.0.5.0 var. Telefonunuza güncelleme gelirse hemen güncelleyin. Stabil olduğunu düşünüp bekledim ve menü tuşuna bastığımda arka plan uygulamaları gözükmedi. Kamerada pro modunda resim çektiğim halde galeriye gelmedi. Güncellediğimde 2 sorun da çözüldü :) Yazılım olarak çeşitlilik sunuyor. Abartıldığı kadar, beni süründüren yazılım sorunu olmadı. Tabi parmak okuyucu dışında. Parmak izimi kaydettim. Ekran kilidini açmaya çalıştığımda ya algılamıyor, ya da çok geç algılıyordu. O yüzden parmak okuyucu kullanmıyorum. Bu dediklerim, Note 8 Pro için geçerlidir. "Sen Xiaomi fanboyusun, sen yazılım sorunu yok diyorsun" gibi cümleler kurmazsanız sevinirim. Bazı özellikler:

• Game Turbo: Oyun içinde kaç FPS aldığınızı görebiliyorsunuz, ekran kaydedebiliyorsunuz ve ekran görüntüsü alabiliyorsunuz.
    [*]İkinci alan: Her telefonda olmasını istediğim harika ötesi bir özellik. Telefonu ilk kez kullanıyormuşsunuz gibi uygulama dizilimleri, uygulama kilitleri, kamera ve genel ayarları en baştan ayarlamanız gerekiyor. Bunun için keşke "1.alan ayarlarıyla eşleştir" gibi bir ayar olsaydı da uğraşmasaydık. Aynı şekilde uygulama ve oyunları da baştan yüklemeniz gerekiyor. Sesler ve parlaklık, hangi alanda nasıl bıraktıysanız öyle kaydediliyor. Saklamak istediğiniz uygulama, oyun ve resim/videoları bu alanda saklayabiliyorsunuz. Alan şifresi belirleyin. Telefonu kapattıktan sonra ayarlarla uğraşmak yerine 2.alan şifresini girmeniz yeterli :)
    [*]Basit mod: Uygulama, oyun resimlerini ve yazı boyutunu büyültür.
Hoparlör: Ses kalitesini yeterli buldum. Önceden kulaklık olmadan ses duymak çok zordu. Mono hoparlör bulunuyor.

Ekran&ağırlık: Orta bir ağırlığa sahip. Ekran olarak IPS LCD kullanıyor.

Batarya: PUBG testinde %100 sistem parlaklığı, oyun içi %150 parlaklık ve full ayarlarda yaklaşık 2.30 saat dayandı. 1 saat 50 dakikada doluyor. Tabi benim cihaz 6 aylık ve oyun oynandığı için biraz geç doluyor. 18W adaptörle birlikte geliyor. PUBG testi:

Grafik:Stil:Kare hızı:Sistem parlaklığı:Oyun içi parlaklık:Uçaktan atlarken:Ölürken:Şarj:Saat:
HDRGerçekçiAşırı yüksek
%100​
%150​
38 FPS (1.maç)40 FPS (1.maç)%8514:00-14:25
HDRGerçekçiAşırı yüksek
%100​
%150​
37 FPS (2.maç)40 FPS (2.maç)%7814:25-14:35
HDRGerçekçiAşırı yüksek
%100​
%150​
Eğlence parkıEğlence parkı%6314:35-15:00
HDRGerçekçiAşırı yüksek
%100​
%150​
35 FPS (4.maç)41 FPS (4.maç)%5415:00-15:15
HDRGerçekçiAşırı yüksek
%100​
%150​
39 FPS (5.maç)39 FPS (1.maç)%3315:20-15:50
HDRGerçekçiAşırı yüksek
%100​
%150​
21 FPS (6.maç)39 FPS (1.maç)%2315:54-16:05
HDRGerçekçiAşırı yüksek
%100​
%150​
29 FPS (ambar&7.maç)29 FPS (ambar&7.maç)%1916:08-16:13
HDRGerçekçiAşırı yüksek
%100​
%150​
42 FPS (ambar&8.maç)21 FPS (ambar&8.maç)%1516:15-16:19
HDRGerçekçiAşırı yüksek
%100​
%150​
37 FPS (ambar&9.maç)39 FPS (ambar&9.maç)%1116:21-16:26
HDRGerçekçiAşırı yüksek
%100​
%150​
37 FPS (ambar&10.maç)39 FPS (ambar&10.maç)%716:27-16:34

Not: Veriler bana aittir, "kağıt üzerindeki" veriler değildir. Resimler 7x zoom ve kırpma yapıldığı için görüntü kalitesi kötü gibi gözükebilir. Yakın-normal çekimde yeterli buldum. Pro modunda efekt olarak film, kızartma ve çocukluk tavsiye ediyorum. S ve ISO parlaklık ayarlarıdır. S ayarını kademe kademe, ISO ayarını akşam/gece çekiminde 1600 ve üstüne almanızı öneririm. Güneş ışığı vuruyorsa ISO ayarını 400'e alın. Fotoğraf modunda HDR ve AI açın, efekt olarak kızartma tavsiye ederim.

Video:
Geniş:

Ultra geniş:

Düşük ışık:

Gece modu:

Makro:

Kendi resimlerim:
Ekli dosyayı görüntüle 127200
Ekli dosyayı görüntüle 127201

elinize sağlık