2 günlük note 8 pro deneyimi

Bu konuyu okuyanlar

KaTaRaN

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,517
Herkese merhabalar.
Bir telefonu anlamak için daha uzun bir süre geçmeli tabi ki ama size deneyimlerimi anlatmak isterim.
Öncelikle kendi s9+ dan sonra bunu kullanmaya başladım. Kıyaslamam s9+ a göre olacaktır. S9+ geçmiş senelerin premium cihazı olduğu için orta segment ile karşılaştırmak saçma fakat 2.el fiyatları yakındır. O yüzden yazma gereği duydum. Güncel s9+ 3000 civarında redmi note 8 pro 2000 civarında. O zaman başlayalım.

Ekran olarak amoledden ips ekrana geçtim. Zevk meselesi tabi ki ama gerçekten siyahlar siyah değilmiş. Fakat yeşil tarzı renkler daha gerçekçi ve deniz mavisi renkleri amoled e göre sanki mercanlarda hissi veriyor.

Hoparlör olarak stereo dan monoya geçtim. Fark var ve ses seviyesi bu cihazda daha düşük geldi.

Arayüz olarak Samsung dan sonra hem değişik hemde çok güzel geldi. Miui gerçekten güzel bir arayüzmüş. Kasması donması cacığı vs yok. Fakat bazı sistem uygulamasında miui tarayıcı gibi içinde reklam çıkıyor 3.parti tarayıcı reklamları gibi o saçma geldi.

Kamera olarak sabit tutup ışık güzel ayarlarınırsa gayet güzel fotoğraflar çıkabilir. Fakat ois ve s9+ daki 1.5 diyaframı aratıyor.

Batarya olarak saat testi yapmadım fakat kullanım alışkanlıklarıma göre bu cihaz daha fazla ekran süresini bariz sunuyor. 4500 mah bataryayı hissediyorsun.

Performans konusuna gelirsek. Pubg mobile oynarım söz meclisten dışarı biraz da iyi oynarım. S9+ da sabit 60 fps almak için çok uğraştım fakat bootcamp gibi yerlerde sabit 60 fps hiç alamadım. Erangelde normal bir şekilde oynarken alıyordum sadece. Note8 pro da ise oyunu yükledim. GameTurbo ile oyuna girdim. Grafik kalitesi yazıların keskinliği bariz note8 pro da daha iyi. Cihaz hiçbir ayar yapmadan 60 fps veriyor ve s9+ daki gibi dalgalanma hiç yaşanmıyor. Isınmayı dün gece çok ayarını kurcaladım o zaman yaptı fakat kendisini kısıtlamadı. Bugün ayarları eski haline getirdim ısınma yok. Şahsen bu kadar iyi performans beklemiyordum.

Sonuca gelirsek. Ben telefonu bir paket olarak görürüm. Sadece işlemci değil kamera hoparlör arayüz hepsi önemlidir. Almak isteyen arkadaşlar oyun odaklı olacaklar ise bence note 8 pro alsınlar. Oyun dışında s9 plus her türlü özellikleri ile baskınlığını belli ediyor.
Kendi tercihime gelirsek, babama aldığımız bu telefonu el koymuş bulunmaktayım. Ben oyuna önem veriyorum. S9+ babama verdim. O daha güzel bir YouTube ve Facebook deneyimi yaşar iken bende oyun deneyimi yaşıyorum. Okuduğunuz için teşekkür ederim...

ember_moon7

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,177
Herkese merhabalar.
Bir telefonu anlamak için daha uzun bir süre geçmeli tabi ki ama size deneyimlerimi anlatmak isterim.
Öncelikle kendi s9+ dan sonra bunu kullanmaya başladım. Kıyaslamam s9+ a göre olacaktır. S9+ geçmiş senelerin premium cihazı olduğu için orta segment ile karşılaştırmak saçma fakat 2.el fiyatları yakındır. O yüzden yazma gereği duydum. Güncel s9+ 3000 civarında redmi note 8 pro 2000 civarında. O zaman başlayalım.

Ekran olarak amoledden ips ekrana geçtim. Zevk meselesi tabi ki ama gerçekten siyahlar siyah değilmiş. Fakat yeşil tarzı renkler daha gerçekçi ve deniz mavisi renkleri amoled e göre sanki mercanlarda hissi veriyor.

Hoparlör olarak stereo dan monoya geçtim. Fark var ve ses seviyesi bu cihazda daha düşük geldi.

Arayüz olarak Samsung dan sonra hem değişik hemde çok güzel geldi. Miui gerçekten güzel bir arayüzmüş. Kasması donması cacığı vs yok. Fakat bazı sistem uygulamasında miui tarayıcı gibi içinde reklam çıkıyor 3.parti tarayıcı reklamları gibi o saçma geldi.

Kamera olarak sabit tutup ışık güzel ayarlarınırsa gayet güzel fotoğraflar çıkabilir. Fakat ois ve s9+ daki 1.5 diyaframı aratıyor.

Batarya olarak saat testi yapmadım fakat kullanım alışkanlıklarıma göre bu cihaz daha fazla ekran süresini bariz sunuyor. 4500 mah bataryayı hissediyorsun.

Performans konusuna gelirsek. Pubg mobile oynarım söz meclisten dışarı biraz da iyi oynarım. S9+ da sabit 60 fps almak için çok uğraştım fakat bootcamp gibi yerlerde sabit 60 fps hiç alamadım. Erangelde normal bir şekilde oynarken alıyordum sadece. Note8 pro da ise oyunu yükledim. GameTurbo ile oyuna girdim. Grafik kalitesi yazıların keskinliği bariz note8 pro da daha iyi. Cihaz hiçbir ayar yapmadan 60 fps veriyor ve s9+ daki gibi dalgalanma hiç yaşanmıyor. Isınmayı dün gece çok ayarını kurcaladım o zaman yaptı fakat kendisini kısıtlamadı. Bugün ayarları eski haline getirdim ısınma yok. Şahsen bu kadar iyi performans beklemiyordum.

Sonuca gelirsek. Ben telefonu bir paket olarak görürüm. Sadece işlemci değil kamera hoparlör arayüz hepsi önemlidir. Almak isteyen arkadaşlar oyun odaklı olacaklar ise bence note 8 pro alsınlar. Oyun dışında s9 plus her türlü özellikleri ile baskınlığını belli ediyor.
Kendi tercihime gelirsek, babama aldığımız bu telefonu el koymuş bulunmaktayım. Ben oyuna önem veriyorum. S9+ babama verdim. O daha güzel bir YouTube ve Facebook deneyimi yaşar iken bende oyun deneyimi yaşıyorum. Okuduğunuz için teşekkür ederim...
Güzel rehber olmuş eline sağlık :)

S

SDN Anonim 645270

SDN Okuru
Güzel rehber olmuş eline sağlık :)
Rehber değil de kullanıcı yorumu desek daha doğru olur. Onun dışında konu için eline, emeğine sağlık. ?

Sayısal veriler ve kamera performansına bakmak istiyorsanız:

KaTaRaN

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,517
Rehber değil de kullanıcı yorumu desek daha doğru olur. Onun dışında konu için eline, emeğine sağlık. ?

Sayısal veriler ve kamera performansına bakmak istiyorsanız:
S9 plusa göre ufak da bir rehber gibi kanka???
Güzel bir telefon.

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Herkese merhabalar.

Kanka hayırlı olsun.Bu arada oyunda 60fps iyiymiş.Bu cihaz zamanında çok satmıştı.Niye çok sattığını şimdi daha iyi anlıyorum.

Cvnmrt

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,942
Hayırlı olsun.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Fakat bazı sistem uygulamasında miui tarayıcı gibi içinde reklam çıkıyor 3.parti tarayıcı reklamları gibi o saçma geldi.
Ayarlar/şifreler ve güvenlik/yetkilendirme ve geri alma bölümünden msa'yı kapatıp reklam çıkan uygulamaların ayarlarında tavsiyeleri veya reklamı göster seçeneğini kapatırsanız reklam çıkmayacaktır.

KaTaRaN

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,517
Eline emeğine sağlık hocam. Uzun süreli kullanımda herhangi bir sorun olursa konuyu hortlatıver sana zahmet bilgimiz olsun
Dün akşam bu konuyu yazarken, gboard ın kelime önerilerinin olduğu üst barda sol tarafta ok var. Telefonda karanlık modda idi. Ok beyaz olduğu için hayalet ekran yapmıştı. Geçer diye düşündüm. Şuan yok. Hayalet ekrana müsait bir ekranı olabilir bu cihazın veya benim aldığım model böyle de olabilir

Kanka hayırlı olsun.Bu arada oyunda 60fps iyiymiş.Bu cihaz zamanında çok satmıştı.Niye çok sattığını şimdi daha iyi anlıyorum.
Ben oyun oynucam geri kalan her şey idaree etsin cihazı kesinlikle ve çok güzel...

basit

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,526
Note 8 gibi bir sahane telefon kullanidigin icin, cok sanslisin.

KaTaRaN

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,517
Parmak izi okuyucusu geç algılıyor mu? Arayüzde donma, kasma var mı?
Parmak izi okuyucusunda bir problem göremedim. Arayüzde donma kasma yok ama tam ekran hareketlerinde sanırım kılıftan dolayı hareketleri tam algılatamıyorum. Navigasyon barı kullanıyorum o yüzden. Şuan kılıfı çıkarıp denedim. Arka planda gördüğüm uygulamaların ekranını biraz yavaş açıyor. Navigasyon barı ile kullanmak daha mantıklı geldi bana.

İnternet paylaşımında oyuna ping giriyor. Birde oyunda kulaklık ile ses kasımı s9 plus a göre bariz daha iyi. S9+ da Dolby vision vardı sanırım onun etkisi vardı. Note 8 pro ile oyunda daha güzel ses kasılıyor

Son düzenleme:

KaTaRaN

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,517
Bir güncelleme daha. Pil bekleme modunda sanırım jiç gitmiyor. 2 saat önce %50 de iken bıraktım. Hala %50 seviyesinde. Verimliliği iyi sanırım

KaTaRaN

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,517
Hocam elinize sağlık. S9+'dan neden bu telefona geçtiniz?
Babama almıştık. Pubg de s9+ dan daha iyi oynattığı için. Bootcamp da s9+ fps dalgalanması yaşıyordu. Bu cihazda yaşamıyorum.

Redmi Note 8 çok satılıyor geçen sene kimsede telefon yoktu şimdi baktığım zaman herkeste Note 8 bari başka versiyonunu alın. ??
Aslında kendime almamıştım. Ailemden birisine alındı note 3 artık cacık olduğu için. Ben biraz oyundan dolayı el koydum

KaTaRaN

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,517
Evet dostlar veriler ile geri geldim.
Cpu thottle testi sonuçlarına göre s9+ 80-90 bin gips alıyor. Thottle olunca bu 55 bin e düşüyor. Ortam sıcak ise 10.dakikada thottle oluyor. Değilse bu puan aralığında devam ediyor
Note 8 pro bu testten 130-140 bin gips alıyor. Sıcaklığı artınca 110 bin puana düşüyor.