Ağdaki bilgisayarlar..

Bu konuyu okuyanlar

byuCk

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Selamlar...
Ben ağımdaki bilgisayarların interneti ne kadar kullandıklarını öğrenmek istiyorum. Hangi bilgisayar ne kadar download-upload ediyor?
Bunun için bir yazılım tavsiyeniz var mıdır? Teşekkürler şimdiden...

NymO

Doçent
Reaksiyon puanı
1
BitMeter 3.5.7 - İnternet veri kontrol yazılımı
BitMeter 3.5.7 - Free - 113 MBBitMeter internetten aldığınız ve gönderdiğiniz verileri kontrol etmeniz için hazırlanmış bir programdır. Program profesyonelce hazırladığı grafikler ve bilgileri ayrı bir dosyaya kopyalar. Böylelikle internet trafiğinizi kontrol altına alabilirsiniz. Download sınırı koyabilirsiniz gün içinde belli bir yüklemeyi aştığınızda program sizi uyarır. ADSL hizmetini kotalı kullanın internet kullanıcıları için oldukça yararlı ve tamamen ücretsiz bir program olan BitMeter ile artık bilgisayarınızdaki internet trafiğini kontrol altına alabileceksiniz. Her daim masaüstünüzün bir tarafında duran küçük grafiksel download/upload ekranı ile de size anlık olarak ne kadar indirme veya karşıya yükleme işlemi yaptığınız gösterebilmektedir. Ayrıca günlük sınırlar koyarak bu günlük download veya upload işlemlerinizi de sınırlayabilirsiniz.Sahip olduğu kolay kullanışlı arayüzü ile kullanıcılar programı çok kolay bir şekilde kullanabilecektir. Yeni versiyonda hata onarımları ve güncellemeleri mevcuttur.
TrafMeter
Bu program ile gelen ve giden (download ve upload) verilerinizi ayrıntılı olarak görebilirsiniz. Aylık kota miktarınızı bu programa girebilirsiniz. Bu program ile ağ ve normal bağlantı trafiğinizi ayrı ayrı görebilirsiniz. Kotalı adsl kullananların kullanabilecekleri bir program. Programda sınırlama olarak sadece 3 adet filtre kullanımı yer alıyor, başka bir sınırlama yer almıyor.
Umarım işine yarar bunlar...
Skandal! Bilişime hakaret!
Bir dahada öyle site kurallarına aykırı hareketler çekme!!!

byuCk

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Teşekkürler; ama bunlarla kendi bilgisayarımın trafiğini takip ediyorum sanırım, değil mi?
Ben ağdaki bilgisayarlar için sormuştum?

NymO

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Network Traffic Monitor
Programın özellikleri: MAC adresini, IP adresini bulur. Ağdaki O anda gönderilen ve alınan veri miktarını gösterir. Network adaptörünüz hakkında bilgi verir. Bağlantı hızınızı gösterir.
Buna bak.

byuCk

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Bi bakayım, sağolun.

byuCk

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Bu istediğime bayağı yaklaştı doğrusu. Ama tam olarak istediğim bu değil. Mesela Aralık ayında 192.168.2.3 ip numaralı bilgisayar ne kadar download etmiş? Şu anki durum nedir? Şu an gelen gideni nedir? gibi. Var mıdır acaba? Olması lazım. Ben bayağı aradım; ama iyi arayamadım sanırım.

NymO

Doçent
Reaksiyon puanı
1
arkadasım sen tam amacını soylesene bana cafedemısın evdemısın neyın agını olcecen nıye olcecen tam acıklama yapki bişiler önerelim

byuCk

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Cafe değil ben evdeyim. 5 arkadaş ortak kullanıyoruz bağlantıyı. Hepsi benden alıyor.
Aradığım özellikler şunlar:
Mesela Aralık ayında 192.168.2.3 ip numaralı bilgisayar ne kadar download etmiş? Şu anki durum nedir? Şu an gelen gideni nedir? gibi. Var mıdır acaba? Olması lazım. Ben bayağı aradım; ama iyi arayamadım sanırım.

NymO

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Netlimeter 2 beta
programın amacı, bilgisayardaki download trafiğini yönetmek. yani ne kadar DL ne kadar UL yaptığını görebiliyorsun. ayrıca ağ üzerinden ne kadar veri alıp verdiğine bile bakabiliyorsun.
+bütün portları ve herhangi bir porta bağlanan arkada çalışan bi program varsa onu görebiliyoruz. ayrıca bu programın ne kadar dl ve ul yaptığını da kayıt altına alıyor.
+her hangi bi programın çıkışını yani portunu kapatabiliyoruz. öreneğin bir makinede msn çalışmasın iexplorer çalışsın diyorsanız bunu ayarlıyabiliyorsunuz.
+p2p gibi programları kullanıyorsak ve bu programlarım UL kotaları 1'den fazlaysa, netlimeter sayesinde çıkışını 1kb yapabiliyoruz. (ama lütfen 0kb yapmayalım )
+ programın client özelliği ile arkada çalışmasını sağlıyabiliyoruz. ve kullanıcı bu programı göremiyor. yani kurduğumuz her makinenin DL ve UL'sini isteğimize göre ayarlıyabiliriz.
+hernekadar parola özelliği olsa da windows'daki veya etki alanınızdaki (Local network) gruplara veya kullanıcılara göre yetkinlik veya kısıtlamalar verebiliyorsunuz.

eksileri;

-programda herhangi bir şifreleme yok. yani kullanıcı bu programı farkederse rahatlıkla kapatabilir.
-kaydettiği bilgileri yüklü olduğu makineye girerek görebiliyorsunuz. yani ağ üzerinden (uzak bağlantı dışında) veya bilgileri bir mail adresine yollama suretiyle göremiyorsunuz. yani bir server yöneticisi için pratik bir yöntem diil.
-kurulan program hem client hem de server özelliği ile çalışıyor. yani kullanıcı programı farkederse ayarlarını kendi isteğine göre değiştirebiliyor.

byuCk

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Bakıyorum, tşkler...

by_erdal21

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Neyin peşindesin :).Rahat bırak çocukları istedikleri kadar download etsinler.Telekom bile adamı bu kadar sıkmaz :)

X_Codesia

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
kaspersky internet securityu de aradıgın her özellik var
ağ izleme konusunda baya yol almıslar

ağ mönitörü sayesinde

encoder

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Mesela Aralık ayında 192.168.2.3 ip numaralı bilgisayar ne kadar download etmiş? o tarihte program kurulu değilse kayıt altına almıyorsa nasıl öğreniceksin çok merak ettim :D

honline

Müdavim
Reaksiyon puanı
296
5 kişi kullanıyoruz demişsin sanırım modem 4 portlu birinizde wireless ten etti 5

bu durumda ne kadarda senden kullansalar,Modem tarafından balkınca sende onlar gibi bir kullanıcısın yani adamlar direk modemden bağlanıyor internete senin bilgisayardan bağlanmadıkları için herkezin ayrı ayrı trafiklerini göremezsin diye tahmin ediyorum tabiki sadece tahmin

antilove

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
arkadaş ortak kullanım kurbanı
benim evde apartmanda olsaydı ben de ortak kullanırdım

byuCk

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Yok bre kurban felan değilim de; yani bağlantı sorunum felan yok. Ttnet den baktığımda aylık toplam download 40gb ye kadar çıkabiliyor. Bağlantıda yavaşlama da olmuyr fazla. 1mb sınırsız bizimkisi. Benim için sorun değil yani. Merak ettim kim ne kadar kullanıyor diye.
Bunu görebileceğim düzgün bir pro. bulamadım.

boikot

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Bu mümkün değil çünkü her program sadece kurulu olduğu bilgisayarın aldığı datayı ölçer.

kingandfox

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Bu mümkün değil çünkü her program sadece kurulu olduğu bilgisayarın aldığı datayı ölçer.

aynen oyle, tüm internet trafigini kendi bilgisyarin üzerinden yönlendirirsen ancak kontrol altina alabilirsin.

o programlar sadece senin bilgisayarindaki trafigi kontrol eder, diğer bilgisayarları kontrol etmesi mumkun degildir, cunku senin bilgisayarin ile bağımsız bir sekilde direk router (burada modem oldugunu varsayalim) uzerinden bağlaniyorlar.

ilteris07

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar ben okul yöneticisi olarak, okuldaki bütün bilgisayarlarda kim ne yapıyor görmek istiyorum.Bununla ilgili prg .var mı?

boikot

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Neden ki eğer kötü sitelere girmesini istemiyorsanız kurarsın telekomun bir programı var çok güzel aile koruma şifresi diye kimse kötü sitelere giremez. Ama durduk yere bütün bilgisayarların masaüstlerinde nerelere tıklanmış ne yazmışlar görmeye ne gerek var.

boikot

Asistan
Reaksiyon puanı
1
o zaman programlara şifre koyan bir program var adını hatırlamıyorum araştırısanız bulursunuz ama çözüm değil bir çok site var msn e bağlanmak için hepsini engellemeniz mümkün değil.

kingandfox

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar ben okul yöneticisi olarak, okuldaki bütün bilgisayarlarda kim ne yapıyor görmek istiyorum.Bununla ilgili prg .var mı?

Yanliz burada dikkatimi çeken
okuldaki bütün bilgisayarlarda kim ne yapıyor görmek istiyorum

demşisiniz? hepsini görmeniz bence cok ta mantikli olmaz, sizin yapacaginiz şey her bir bilgisyara radmin veya real Vnc yükleyeceksinz, realvnc'de var mi bilmiyorum ama radminde vardi sanirim programi sağ tuş + exit yapmasınlar diye şifrede verdiyordun, öğrenci veya artik kimse o kullanıcı onu kapatamiyordu,

bu arada her bir kullanıcı hesabini sınırlı kullanıcı yapmanız lazim yoksa ctrl+alt+delete yaparak programi görev yöneticisinden görevi sonlandir diyerek kapatabilirler.

sonra zaten bilgisyarlarin ip adresleri ve isimleri sizin elinizde mevcuttur, sonra bakmak istediginiz pc'ye (sadece view-only-mode) ile bağlanirsiniz, bu durumda sizin erişim hakkınız kısıtlandigindan mouse hareketleriniz falan da karşıya gitmez, sadece izlersiniz.

3l_pant0ss

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
kendı agımdakı kısının ne yaptıgını gorebılırmıyım kı programı varmıdır kı ama ınt ben ondan alıyrum modem onda

besiktask1903

Asistan
Reaksiyon puanı
0
ders işlemek yerine chat yapıyorlar

Sende onları kime ne yazdığını görmek istiyosun sanırım :) chat programlarını engelleyen programlar var onu denemen daha yararlı olur.Çünkü arkadaşının bilgisayarda ne yaptığını görmenin sana 1+ sı varsa arkadaşına en az 30- si var :) ve çok legal olduğunu sanmıyorum böyle birşeyin.Disiplin suçu bile alabilirsin :D:icon_:

besiktask1903

Asistan
Reaksiyon puanı
0
kendı agımdakı kısının ne yaptıgını gorebılırmıyım kı programı varmıdır kı ama ınt ben ondan alıyrum modem onda

O ağı yöneten kişiysen elbette var hatta ekranını bile görebiliyorsun :)
Kaynak için beşiktaştaki cafelerden 1-2 tanesine sorabilirsin ama ben program ismi vermem :D

craftingMaterial

Müdavim
Reaksiyon puanı
188
eğer bir domain'e bağlıysanız ve domain admin yetkisine sahipseniz DameWare programı ile ağdaki herhangi bir pc ye client kurmadan bağlanabilir sanki o pc'yi kullanıyormuşcasına yönetebilir, disklerine format atabilir servislerini açıp kapatabilir, komut sistemini kurcalayabilir ve daha bir çok şey yapabilirsiniz. çok detaylı ve kurcalanması gereken bir program...