Ağdaki bilgisayarlar..

byuCk

Doçent
Selamlar...
Ben ağımdaki bilgisayarların interneti ne kadar kullandıklarını öğrenmek istiyorum. Hangi bilgisayar ne kadar download-upload ediyor?
Bunun için bir yazılım tavsiyeniz var mıdır? Teşekkürler şimdiden...
 

NymO

Doçent
BitMeter 3.5.7 - İnternet veri kontrol yazılımı
BitMeter 3.5.7 - Free - 113 MBBitMeter internetten aldığınız ve gönderdiğiniz verileri kontrol etmeniz için hazırlanmış bir programdır. Program profesyonelce hazırladığı grafikler ve bilgileri ayrı bir dosyaya kopyalar. Böylelikle internet trafiğinizi kontrol altına alabilirsiniz. Download sınırı koyabilirsiniz gün içinde belli bir yüklemeyi aştığınızda program sizi uyarır. ADSL hizmetini kotalı kullanın internet kullanıcıları için oldukça yararlı ve tamamen ücretsiz bir program olan BitMeter ile artık bilgisayarınızdaki internet trafiğini kontrol altına alabileceksiniz. Her daim masaüstünüzün bir tarafında duran küçük grafiksel download/upload ekranı ile de size anlık olarak ne kadar indirme veya karşıya yükleme işlemi yaptığınız gösterebilmektedir. Ayrıca günlük sınırlar koyarak bu günlük download veya upload işlemlerinizi de sınırlayabilirsiniz.Sahip olduğu kolay kullanışlı arayüzü ile kullanıcılar programı çok kolay bir şekilde kullanabilecektir. Yeni versiyonda hata onarımları ve güncellemeleri mevcuttur.
TrafMeter
Bu program ile gelen ve giden (download ve upload) verilerinizi ayrıntılı olarak görebilirsiniz. Aylık kota miktarınızı bu programa girebilirsiniz. Bu program ile ağ ve normal bağlantı trafiğinizi ayrı ayrı görebilirsiniz. Kotalı adsl kullananların kullanabilecekleri bir program. Programda sınırlama olarak sadece 3 adet filtre kullanımı yer alıyor, başka bir sınırlama yer almıyor.
Umarım işine yarar bunlar...
Skandal! Bilişime hakaret!
Bir dahada öyle site kurallarına aykırı hareketler çekme!!!
 

byuCk

Doçent
Teşekkürler; ama bunlarla kendi bilgisayarımın trafiğini takip ediyorum sanırım, değil mi?
Ben ağdaki bilgisayarlar için sormuştum?
 

NymO

Doçent
Network Traffic Monitor
Programın özellikleri: MAC adresini, IP adresini bulur. Ağdaki O anda gönderilen ve alınan veri miktarını gösterir. Network adaptörünüz hakkında bilgi verir. Bağlantı hızınızı gösterir.
Buna bak.
 

byuCk

Doçent
Bu istediğime bayağı yaklaştı doğrusu. Ama tam olarak istediğim bu değil. Mesela Aralık ayında 192.168.2.3 ip numaralı bilgisayar ne kadar download etmiş? Şu anki durum nedir? Şu an gelen gideni nedir? gibi. Var mıdır acaba? Olması lazım. Ben bayağı aradım; ama iyi arayamadım sanırım.
 

NymO

Doçent
arkadasım sen tam amacını soylesene bana cafedemısın evdemısın neyın agını olcecen nıye olcecen tam acıklama yapki bişiler önerelim
 

byuCk

Doçent
Cafe değil ben evdeyim. 5 arkadaş ortak kullanıyoruz bağlantıyı. Hepsi benden alıyor.
Aradığım özellikler şunlar:
Mesela Aralık ayında 192.168.2.3 ip numaralı bilgisayar ne kadar download etmiş? Şu anki durum nedir? Şu an gelen gideni nedir? gibi. Var mıdır acaba? Olması lazım. Ben bayağı aradım; ama iyi arayamadım sanırım.
 

NymO

Doçent
Netlimeter 2 beta
programın amacı, bilgisayardaki download trafiğini yönetmek. yani ne kadar DL ne kadar UL yaptığını görebiliyorsun. ayrıca ağ üzerinden ne kadar veri alıp verdiğine bile bakabiliyorsun.
+bütün portları ve herhangi bir porta bağlanan arkada çalışan bi program varsa onu görebiliyoruz. ayrıca bu programın ne kadar dl ve ul yaptığını da kayıt altına alıyor.
+her hangi bi programın çıkışını yani portunu kapatabiliyoruz. öreneğin bir makinede msn çalışmasın iexplorer çalışsın diyorsanız bunu ayarlıyabiliyorsunuz.
+p2p gibi programları kullanıyorsak ve bu programlarım UL kotaları 1'den fazlaysa, netlimeter sayesinde çıkışını 1kb yapabiliyoruz. (ama lütfen 0kb yapmayalım )
+ programın client özelliği ile arkada çalışmasını sağlıyabiliyoruz. ve kullanıcı bu programı göremiyor. yani kurduğumuz her makinenin DL ve UL'sini isteğimize göre ayarlıyabiliriz.
+hernekadar parola özelliği olsa da windows'daki veya etki alanınızdaki (Local network) gruplara veya kullanıcılara göre yetkinlik veya kısıtlamalar verebiliyorsunuz.

eksileri;

-programda herhangi bir şifreleme yok. yani kullanıcı bu programı farkederse rahatlıkla kapatabilir.
-kaydettiği bilgileri yüklü olduğu makineye girerek görebiliyorsunuz. yani ağ üzerinden (uzak bağlantı dışında) veya bilgileri bir mail adresine yollama suretiyle göremiyorsunuz. yani bir server yöneticisi için pratik bir yöntem diil.
-kurulan program hem client hem de server özelliği ile çalışıyor. yani kullanıcı programı farkederse ayarlarını kendi isteğine göre değiştirebiliyor.
 

by_erdal21

Asistan
Neyin peşindesin :).Rahat bırak çocukları istedikleri kadar download etsinler.Telekom bile adamı bu kadar sıkmaz :)
 

X_Codesia

Profesör
kaspersky internet securityu de aradıgın her özellik var
ağ izleme konusunda baya yol almıslar

ağ mönitörü sayesinde
 

encoder

Üyecik
Mesela Aralık ayında 192.168.2.3 ip numaralı bilgisayar ne kadar download etmiş? o tarihte program kurulu değilse kayıt altına almıyorsa nasıl öğreniceksin çok merak ettim :D
 

honline

Profesör
5 kişi kullanıyoruz demişsin sanırım modem 4 portlu birinizde wireless ten etti 5

bu durumda ne kadarda senden kullansalar,Modem tarafından balkınca sende onlar gibi bir kullanıcısın yani adamlar direk modemden bağlanıyor internete senin bilgisayardan bağlanmadıkları için herkezin ayrı ayrı trafiklerini göremezsin diye tahmin ediyorum tabiki sadece tahmin
 

byuCk

Doçent
Yok bre kurban felan değilim de; yani bağlantı sorunum felan yok. Ttnet den baktığımda aylık toplam download 40gb ye kadar çıkabiliyor. Bağlantıda yavaşlama da olmuyr fazla. 1mb sınırsız bizimkisi. Benim için sorun değil yani. Merak ettim kim ne kadar kullanıyor diye.
Bunu görebileceğim düzgün bir pro. bulamadım.
 

boikot

Asistan
Bu mümkün değil çünkü her program sadece kurulu olduğu bilgisayarın aldığı datayı ölçer.
 

kingandfox

Asistan
Bu mümkün değil çünkü her program sadece kurulu olduğu bilgisayarın aldığı datayı ölçer.

aynen oyle, tüm internet trafigini kendi bilgisyarin üzerinden yönlendirirsen ancak kontrol altina alabilirsin.

o programlar sadece senin bilgisayarindaki trafigi kontrol eder, diğer bilgisayarları kontrol etmesi mumkun degildir, cunku senin bilgisayarin ile bağımsız bir sekilde direk router (burada modem oldugunu varsayalim) uzerinden bağlaniyorlar.
 

ilteris07

Asistan
Arkadaşlar ben okul yöneticisi olarak, okuldaki bütün bilgisayarlarda kim ne yapıyor görmek istiyorum.Bununla ilgili prg .var mı?
 
Üst