Modemime izinsiz bağlanıldığını düşünüyorum.

Bu konuyu okuyanlar

darkstar

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,481
Merhabalar, bundan daha öncelerinde modem arayüzünde komşunun cihazlarını yakalamıştım, ve şifreyi 62 haneli yapmıştım bir daha modem arayüzünde göremedim fakat modem arayüzünde internete bağlı olduğu halde LAN da kendilerini gizleme şansı var mıdır çünkü ben modemi kapattığımda uzaklaştıklarını da şahsen gördüm.
Modemi güvene almak istiyorsanız, aşağıdakileri yapmanız yeterli.
Bunları yaparsanız 62 haneli şifreye ihtiyacınız olmaz 6 haneli bir şifreyi bile kıramazlar.

1- Wifi ağ adını değiştirin ve gizleyin.
2- Güvenlik anahtarı olarak sadece WPA2/WPA3 açık bırakın.
3- Chipher olarak sadece CCMP ( AES ) seçin.
4- Client isolation'ı aktifleştirin.
5- WPS'i kapatın.
6- MAC Adress filtresinde sadece sizin cihazlarınıza izin verin diğerlerinin tamamını engelleyin.

jnsMavx105eFX

Öğrenci
Reaksiyon puanı
54
Modemi güvene almak istiyorsanız, aşağıdakileri yapmanız yeterli.
Bunları yaparsanız 62 haneli şifreye ihtiyacınız olmaz 6 haneli bir şifreyi bile kıramazlar.

1- Wifi ağ adını değiştirin ve gizleyin.
2- Güvenlik anahtarı olarak sadece WPA2/WPA3 açık bırakın.
3- Chipher olarak sadece CCMP ( AES ) seçin.
4- Client isolation'ı aktifleştirin.
5- WPS'i kapatın.
6- MAC Adress filtresinde sadece sizin cihazlarınıza izin verin diğerlerinin tamamını engelleyin.
Ben tilgin modem kullanıyorum Wifi ağ adı gizleme ve WPS kapatma dışında diğerlerini yapamadım ve MAC adreslerinde şu an sadece kendi cihazlarımız gözüküyor. CCMP, Client isolation, ve ben de WPA seçenekleri olarak WPA2 WPA2/WPA WPA var hangisini seçmeliyim?

darkstar

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,481
Ben tilgin modem kullanıyorum Wifi ağ adı gizleme ve WPS kapatma dışında diğerlerini yapamadım ve MAC adreslerinde şu an sadece kendi cihazlarımız gözüküyor. CCMP, Client isolation, ve ben de WPA seçenekleri olarak WPA2 WPA2/WPA WPA var hangisini seçmeliyim?
WPA2 yi seçmelisiniz, CCMP ve client isolation da varsa güvenlik için yeterli olur.