Bilgisayarımda mavi ekran hatası

Bu konuyu okuyanlar

RecepGulten

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Bilgisayarım Windows 10 da yavaş çalıştığı için Windows 7 kurdum ama mavi ekran hatası alıyorum.Windows 10 da bu hatayı hiç almadım.Bu konuda yardım ederseniz sevinirim.
Minidump dosyası : 112120-7675-01.dmp

EFI Shell

shellx64.efi
Reaksiyon puanı
18,895
Teşekkür Ederim

"BAD_POOL_CALLER (c2)
The current thread is making a bad pool request. Typically this is at a bad IRQL level or double freeing the same allocation, etc."
Mavi ekranın adı buymuş. Buna sebep veren ise Google Chrome'muş. Birde ndis.sys kaynaklıymış. :)

..melihhunal..

Asistan
Reaksiyon puanı
232
benim de başka birisi minidump dosyama baktı dediklerini yaptım geçti gibi oldu ama bir sonraki gün yine mavi ekran verdi

mehmetharis

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
17
Bilgisayarım Windows 10 da yavaş çalıştığı için Windows 7 kurdum ama mavi ekran hatası alıyorum.Windows 10 da bu hatayı hiç almadım.Bu konuda yardım ederseniz sevinirim.
bence su yüz den bilgisiyarda ki dmp virüslü olabilir ! ben virüslü bir dmp yüzünde memz wannacry ya yakalndım! dmp yi değiştirin.

..melihhunal..

Asistan
Reaksiyon puanı
232
@efishell benim bilgisayarım da mavi ekran veriyor bakar mısın lütfen

mini dump :

darkstar

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,481

Hataya sebep olan "vwififlt.sys" dosyası açık adı "Virtual WiFi Filter Driver" bu dosya windowsun kendi içindeki sürücü dosyalarından biridir. Maalesef windowsu güncellemeden kurtulmanız zor.

Muhtemelen donanımınız Windows 7 için yenidir ve Windows 7 onu tam olarak desteklemiyordur.

Tavsiyem windows 10 kullanmanız illa 7 kullanacaksanız farklı isolardan kurulum yapın mümkünse en son güncellemeleri içeren bir sürüm olsun.

1606037447393.png

darkstar

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,481
@efishell benim bilgisayarım da mavi ekran veriyor bakar mısın lütfen

mini dump :
Windwosunuz sanırım oldukça eski, "ntoskrnl.exe" hata veriyor muhtemelen sistem dosyaları zarar görümüş olabilir.
Çözüm için Bios güncellemesi + temiz bir windows 10 kurulumu tavsiye ederim.
BIOS güncellemesi yapmasanız bile windowsu yeniden kurmanız gerekir.

1606038214923.png

RecepGulten

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Hataya sebep olan "vwififlt.sys" dosyası açık adı "Virtual WiFi Filter Driver" bu dosya windowsun kendi içindeki sürücü dosyalarından biridir. Maalesef windowsu güncellemeden kurtulmanız zor.

Muhtemelen donanımınız Windows 7 için yenidir ve Windows 7 onu tam olarak desteklemiyordur.

Tavsiyem windows 10 kullanmanız illa 7 kullanacaksanız farklı isolardan kurulum yapın mümkünse en son güncellemeleri içeren bir sürüm olsun.

Ekli dosyayı görüntüle 125256
Sürücüyü kaldırıp kendi wifi driver dosyasını kursam olur mu?
Mesaj otomatik birleştirildi:

bende diyorum ki iso bul onlar zaten düzgün çalışır ben sana linki vereyim. al sana iso dosyası

ben bilirim 10 yıldır bilgisiyar kullanıyorum ben dene olursa tamam
Denedim sistemim eski olduğu için sistem stabil çalışmıyor?

bunu yapacak sın işletim sistemine dir ?

hem sen nden dmp indirdin iso dmg indir olmaz mı ?
Tam anlayamadım kusuruma bakmayın?

darkstar

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,481
Sürücüyü kaldırıp kendi wifi driver dosyasını kursam olur mu?
O wifi sürücüsü değil ilk mesajda da yazdım windowsun iç dosyalarından biri kaldırmanız mümkün değil çünkü sistem bileşeni. Sadece windowsu güncelleyerek veya yeniden kurarak kurtulabilirsiniz. Kullandığınız donanımlar ile kurduğunuz windows 7 tam uyumlu değil.

Aşağıdaki dosyayı indirip kurun belki probleminizi çözebilir.

RecepGulten

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
O wifi sürücüsü değil ilk mesajda da yazdım windowsun iç dosyalarından biri kaldırmanız mümkün değil çünkü sistem bileşeni. Sadece windowsu güncelleyerek veya yeniden kurarak kurtulabilirsiniz. Kullandığınız donanımlar ile kurduğunuz windows 7 tam uyumlu değil.
ilk mesajımı tekrar okuyun lütfen.
Kusuruma bakmayın bu işlerden pek anladığım söylenemez.Ama laptop windows 7 ile çıkmış bir sistem bu hatayı vermesi niye pek anlayamadım.Acaba sonradan donanım olarak wifi kartı değişmiş olabilir mi?

darkstar

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,481
Kusuruma bakmayın bu işlerden pek anladığım söylenemez.Ama laptop windows 7 ile çıkmış bir sistem bu hatayı vermesi niye pek anlayamadım.Acaba sonradan donanım olarak wifi kartı değişmiş olabilir mi?
Windowsun bu tarz abuk subuk hatalar vermesi windowsta yaşanan bir durum.
Başka bir iso dosyasından temiz kurulum tavsiye ederim mümkünse en son en güncel windows 7 sürümü olsun.

RecepGulten

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Başka bir iso dosyasından temiz kurulum tavsiye ederim mümkünse en son en güncel windows 7 sürümü olsun.
Nereden bulabilirim?

Elimdeki bütün isoları denedim.Kullandığım isolar kurduğum diğer bilgisayarlarda stabil çalışıyor hiçbir sıkıntı çıkarmıyor.

..melihhunal..

Asistan
Reaksiyon puanı
232
Windwosunuz sanırım oldukça eski, "ntoskrnl.exe" hata veriyor muhtemelen sistem dosyaları zarar görümüş olabilir.
Çözüm için Bios güncellemesi + temiz bir windows 10 kurulumu tavsiye ederim.
BIOS güncellemesi yapmasanız bile windowsu yeniden kurmanız gerekir.

Ekli dosyayı görüntüle 125259
biosu geçen ay güncelledim şu anda en son sürümde windowsum windows 8.1 32 bitti 64 e yükselticektim windows 10 64 bit mi yüklemeliyim

darkstar

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,481
biosu geçen ay güncelledim şu anda en son sürümde windowsum windows 8.1 32 bitti 64 e yükselticektim windows 10 64 bit mi yüklemeliyim
Temiz bir kurulum olsun önemli olan o
64 bit Windows 10 iyi olur, 64 bit 8.1 de yüleyebilirsiniz.

Nereden bulabilirim?

Elimdeki bütün isoları denedim.Kullandığım isolar kurduğum diğer bilgisayarlarda stabil çalışıyor hiçbir sıkıntı çıkarmıyor.
Link vermem doğru olmaz google da aratın bulursunuz.
google da " windows 7 güncel modifiye " diye aratın bir sürü kaynak bulursunuz.