Efendimiz SAV ne yerdi

Bu konuyu okuyanlar

Murataltug

Dekan
Reaksiyon puanı
3,096
Enes b. Mâlik kabak yiyor ve şöyle diyordu: "Ey kabak! Hz. Peygamber`in sana olan sevgisinden dolayı sen, bana ne kadar sevimlisin!"

Mesaj otomatik birleştirildi:

Kur`an`da "...Ve üzerinde (gölge yapması için) kabak türünden bir ağaç bitirdik. Saffat suresi
âyetinde zikri geçer.

Son düzenleme:

Murataltug

Dekan
Reaksiyon puanı
3,096
Hz. Peygamber sav bir yemeğe davet edilir Ev sahibi Hz Resule arpa ekmeği ile içinde kabak ve kurutulmuş et bulunan bir çorba takdim eder

Enes (r.a.) nın rivayet eddiğine göre Hz. Peygamber sav Kabağı çok yerlermiş.

Son düzenleme:

KaTaRaN

Profesör
Reaksiyon puanı
2,517
Şu sayfada bulunan hiçbir yazının benim için anlamı yok desem. Neden diyeceksiniz?
Hiçbirisinde kaynak yok.
Kaynak belirtilmediği sürece boş muhabbet bence.

BMW_M4

Doçent
Reaksiyon puanı
1,161
Arap yarımadasında kabak nasıl yetişiyor?

Fakehero

366. Gün
Emektar
Reaksiyon puanı
5,387
Şu sayfada bulunan hiçbir yazının benim için anlamı yok desem. Neden diyeceksiniz?
Hiçbirisinde kaynak yok.

Bir link vereyim kaynak kabul etmezsen etmezsin sorun olmaz.

ozciceky

Profesör
Reaksiyon puanı
2,747
ne yerdi bilmiyorum ama ne yemediğini biliyorum.
Haram yemezdi.

Fakehero

366. Gün
Emektar
Reaksiyon puanı
5,387
Evet. Ana sayfaya sadece teknoloji konularının düşmesinin herkes için daha yararlı olacağını düşünüyorum açıkçası. Fikrimi söylememem canınızı mı sıktı?
Hayır canımı niye sıksın. Ama forumun amacı yardım istemek, konu açmak, görüş ve fikirleri paylaşmak. Forumun konu başlıkları ve anasayfasını buna göre düzenlediklerini düşünüyorum. Bu önerinizi bir konu açarak paylaşmanız daha iyi olabilir bence.

Castaft

Doçent
Reaksiyon puanı
900
Hayır canımı niye sıksın. Ama forumun amacı yardım istemek, konu açmak, görüş ve fikirleri paylaşmak. Forumun konu başlıkları ve anasayfasını buna göre düzenlediklerini düşünüyorum. Bu önerinizi bir konu açarak paylaşmanız daha iyi olabilir bence.
Elbette sadece teknoloji konuşulsun demiyorum ama 8 tane başlık bulunan ana sayfama düşen başlıkların 3 tanesi din 2 tanesi konu dışı olunca pek hoş olmuyor açıkçası.

wpa_supplicant

Profesör
Reaksiyon puanı
6,544
Evet. Ana sayfaya sadece teknoloji konularının düşmesinin herkes için daha yararlı olacağını düşünüyorum açıkçası. Fikrimi söylememem canınızı mı sıktı?
Burası xda developers veya TürkDevs değil ki. Ayrıca bu boş değil bilgilendirici bir konu, bu değil pederden gizli nasıl oyun oynarım konularına demelisin bunu. (bu da benim fikrim)

Castaft

Doçent
Reaksiyon puanı
900
Burası xda developers veya TürkDevs değil ki. Ayrıca bu boş değil bilgilendirici bir konu, bu değil pederden gizli nasıl oyun oynarım konularına demelisin bunu. (bu da benim fikrim)
Genel olarak tüm konu dışı konulardan bahsettim zaten. O tür bir konu ile bu konu arasında pek bir fark yok bence.

Murataltug

Dekan
Reaksiyon puanı
3,096
Hiçbirisinde kaynak yok.
Evet misal benim içinde senin gibi insanların bir manası yok ama takdiri ilahi ne yaparsın cenabı Allah yaratmış sual olunmaz kaynak tıbbi nebevi de okudum paylaştım peki başka ne gibi bir kaynak istersiniz beyfendi hazretleri öncelikle bir şey isterken edeb öğren hakaret etmeden insanları küçük görmeden emir vermeden saygılı bir şekilde istemek lazım bu sayfada yazılanların bir değeri yokmuş beyfendi için aman ne büyük bir kayıp çok üzüldüm vah ne yazıkkk

yuu otosaka

Asistan
Reaksiyon puanı
453
Genel olarak tüm konu dışı konulardan bahsettim zaten. O tür bir konu ile bu konu arasında pek bir fark yok bence.
fark yok mu ? kanka bu konuda hiç olmazsa birkaç bir şey öğreniyorsun. Adam gidiyor "pederden gizli nasıl pc oynayabilirim" , "fare zehri içtim ölür müyüm ?" gibi konular açıyor bu konulardan bir şey öğreniyorsan söyle

Hiçbirisinde kaynak yok.
girme kanka rahatsız oluyorsan

Castaft

Doçent
Reaksiyon puanı
900
fark yok mu ? kanka bu konuda hiç olmazsa birkaç bir şey öğreniyorsun. Adam gidiyor "pederden gizli nasıl pc oynayabilirim" , "fare zehri içtim ölür müyüm ?" gibi konular açıyor bu konulardan bir şey öğreniyorsan söyle
Bu konudan öğrendiklerim benim için önemsiz şahsen. Bu konuya hiç girmiyorum dediğim gibi teknoloji forumunda teknoloji konuşulmasını isterim. Bu nedenle fikrimi belirttim uzatacak bir şey yok.

yuu otosaka

Asistan
Reaksiyon puanı
453
Bu konudan öğrendiklerim benim için önemsiz şahsen. Bu konuya hiç girmiyorum dediğim gibi teknoloji forumunda teknoloji konuşulmasını isterim. Bu nedenle fikrimi belirttim uzatacak bir şey yok.
e ama konu dışı diye bir şey var gereksiz buluyorsan o flairli konulara girme kanka

wpa_supplicant

Profesör
Reaksiyon puanı
6,544
Dedim ya sen xda veya TürkDevs e falan git orada 7/24 teknoloji konuşuluyor