Laptop Nasıl Alabilirim?

Bu konuyu okuyanlar

rumyyy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Merhabalar hayırlı akşamlar .Ben Grafik Tasarım öğrencisiyim ve laptop almam gerek.Sorunum şu bana düzgün laptop lazım aldığımda 5 ay sonra programı açar açmaz kasacak bir şey değil. E öğrenciyim burslarla alabilirim çalıştığım günlük işler ancak harçlık oluyor .Kredi kartı gerekiyormuş oda bende yok alamıyoruzda.Ben napıcam :(? Ve ne alıcam ( ikinci el önermisiniz güvenilir yerler var mı)

Son düzenleme:

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
Merhabalar hayırlı akşamlar .Ben Grafik Tasarım öğrencisiyim ve laptop almam gerek.Sorunum şu bana düzgün laptop lazım aldığımda 5 ay sonra programı açar açmaz kasacak bir şey değil. E öğrenciyim burslarla alabilirim çalıştığım günlük işler ancak harçlık oluyor .Kredi kartı gerekiyormuş oda bende yok alamıyoruzda.Ben napıcam :(? Ve ne alıcam
Bütçe? Kredi kartı yoksa mecburen mağazadan almanız lazım.

rumyyy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Bütcem çıkarsa kyk olacak 550 aylık hangi mağazalar var ki? Ve ne alabilirim?

rumyyy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
İpad de tasarım yapılmıyormuş ki hem o kişiye mi yazayım?

daily.Chavo

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,494
Logo yapmayı web sitesi yapmayı biliyormusun

rumyyy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Hayır öğrenciyim öğrenmek içinde laptoba ihtiyacım var
Mesaj otomatik birleştirildi:

Görünce buraya yazar. Bütçeyi tam olarak belirtmeniz lazım. 550 ama kaç ay?
Kyk okuduğumuz süre boyunca yatıyor diye biliyorum 2 yıl 24 ay yani

rumyyy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
İşte yapabilmek için bilmem gerek bilmem için laptop gerek sürekli aynı çemberde tur atıyorum?

rumyyy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Ailem zengin değil

rumyyy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Kredi kartı olmadığını olamayacağını belirtmiştim yukarıda

daily.Chavo

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,494
Ülkenin %43ünün asgari ücretle çalıştığı, alınan maaşlarla zor geçinilen, düzgün bir laptobun 3 asgari maaştan başladığı bu ülkede bu soru biraz komik geldi bana. Maalesef bir pc almak çoğu aile için lüks hale geldi.
O anlamda demedim 12 ay taksitle falan anlamında demiştim

rumyyy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Ülkenin %43ünün asgari ücretle çalıştığı, alınan maaşlarla zor geçinilen, düzgün bir laptobun 3 asgari maaştan başladığı bu ülkede bu soru biraz komik geldi bana. Maalesef bir pc almak çoğu aile için lüks hale geldi.
Çok güzel açıklamışsınız durumumu ailem yapabilse buraya yazmam zaten ilk aklıma gelen siteye yazayım olmadı bir çok yol denedim ?

O anlamda demedim 12 ay taksitle falan anlamında demiştim
Asgari ücretlilere kredi kartı verilmiyor

daily.Chavo

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,494

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
Hayır öğrenciyim öğrenmek içinde laptoba ihtiyacım var

Kyk okuduğumuz süre boyunca yatıyor diye biliyorum 2 yıl 24 ay yani
O zaman 24 ayda 550 tl den 13000 küsür tl ediyor. Ama aceleniz olduğunu varsayarak bekleme süresini geçiyorum.
O zaman taksitte yaptıramazsınız eğer her gün 250 tl biriktirebilirsen 24 günde alırsın.Hiç bir akrabanız kredi kartı kullanmıyormu

Bilmiyordum pardon.
Akrabalarının birinden sipariş verdirirseniz olabilir aslında. Para işini çözmek lazım önce. 1 aylık 550 yi çıkarırsak bir 4000-4500 tl daha lazım.
Nasıl olacak bilemedim.

daily.Chavo

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,494
O zaman 24 ayda 550 tl den 13000 küsür tl ediyor. Ama aceleniz olduğunu varsayarak bekleme süresini geçiyorum.

Akrabalarının birinden sipariş verdirirseniz olabilir aslında. Para işini çözmek lazım önce. 1 aylık 550 yi çıkarırsak bir 4000-4500 tl daha lazım.
Nasıl olacak bilemedim.
Hocam aylık bursu varmış eğer 24 ay taksit yaparlarsa 6000 tllik bir laptop için ayda 250 tl yetiyor

Mr.Scout

Asistan
Reaksiyon puanı
238
Peşin fiyatına taksit yapan Vatan'ı biliyorum ama orada da ikinci el ürün yok. Hem ikinci el olup hemde peşin fiyata taksit yapan neresi var ki acaba?
Vatan bilgisayar'daki bilgisayarlara baktınız mı?

iProduct

Öğrenci
Reaksiyon puanı
18
O zaman taksitte yaptıramazsınız eğer her gün 250 tl biriktirebilirsen 24 günde alırsın.Hiç bir akrabanız kredi kartı kullanmıyormu

Bilmiyordum pardon.
İlk defa duyuyorum asgari ücretliye kredi kartı verilmediğini o kadar kredi kullanan insanların hepsi memur vs. mi yani ?

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Bu iş epey sıkıntı. Evkur falan senet ile taksit yapıyor ama laptopun fiyatını ikiye katlıyor. Burada sizin işinize yarayacak en kazançlı yol bir yakınınızın kredi kartı ile laptopu size alıp, sizin ona taksit ile ödemeniz olacaktır. Öğrenci olduğunuz için kredi kartı alsanız dahi limiti az olacaktır. Bende KYK'dan kredi aldığım kart haricinde Enpara var, 500 TL limit vermişlerdi.

rumyyy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
İlk defa duyuyorum asgari ücretliye kredi kartı verilmediğini o kadar kredi kullanan insanların hepsi memur vs. mi yani ?
1.000 tl lik 2.000 tl lik kredi kartı veriliyor en fazla oda sicil temiz olacak vs onunlada laptop değil ancak çantasını alabilirim .İlahi ne komiksiniz?böyle şeyleri duymamanız ilginç

madSlowly

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,760
Öğrenci isen paraya kıyıp mac alabilirsin fakat ipad de de tasarım yapılıyor adobe fresco kullanıyorum ben ama ipad de diğer kısmı şişiyor boyut olarak

iProduct

Öğrenci
Reaksiyon puanı
18
1.000 tl lik 2.000 tl lik kredi kartı veriliyor en fazla oda sicil temiz olacak vs onunlada laptop değil ancak çantasını alabilirim .İlahi ne komiksiniz?böyle şeyleri duymamanız ilginç
Duymadım olamaz mı yani ?

rumyyy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Öğrenci isen paraya kıyıp mac alabilirsin fakat ipad de de tasarım yapılıyor adobe fresco kullanıyorum ben ama ipad de diğer kısmı şişiyor boyut olarak
Hangi paraya? Okumadan mı yazıyorsunuz?

epsilon06

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,077
Kyk ziraate yatıyordu o karta taksit yapamıyor musunuz? Yani banka kartı kredi kartı olarak kullanılmıyor mu? Teknoloji hala bu kadar gelişmediyse üzücü:)

Araştırınca bunu buldum.Bende bu karttan var sizinki bundan değilse çıkarabilirsiniz.Bende çalışmıyorum direk veriyorlar şartı yok yani kazanç gibi. Bankkart

Taksit yaptırabilrisinz bundan belki.

rumyyy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Kyk ziraate yatıyordu o karta taksit yapamıyor musunuz? Yani banka kartı kredi kartı olarak kullanılmıyor mu? Teknoloji hala bu kadar gelişmediyse üzücü:)

Araştırınca bunu buldum.Bende bu karttan var sizinki bundan değilse çıkarabilirsiniz.Bende çalışmıyorum direk veriyorlar şartı yok yani kazanç gibi. Bankkart

Taksit yaptırabilrisinz bundan belki.
Zaten olay normal bi markayı alamadığım için başka bir yol aramam üstüne paraya kıyıp mac almaktan bahsetmişsiniz sabır çekerek açıklayayım.Üniversite hayatım boyunca alacağım toplam para 1 macbook parası etmiyor hadi diyelim ki etti karnımızı doyurduk bana bin tl limit veriyorlar hadi iş geçmişi sigortası olana 3 en fazla 4 binlik limit versinler 20 ve ya 15 binlik laptobu kimin kredi kartıyla alıcam sabancının mı?