C disk ve d disk

Bu konuyu okuyanlar

Federal58

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Selamlar shiftdelete'in saygı değer kullanıcıları ;
Benim bir sorum var , ben bir bilgisayar aldım ve çift hardiske sahip , biri 240 gb ssd diğeri 1 tb hdd . Ben sadece windows surumumun ssd de diğer steam oyunlarımın , programlarımın hdd de olmasını istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim bana anlatabilecek bir baba yiğit varsa ellerinden öper saygılar dilerim efendim :)

Efi Avni x64

Doçent
Reaksiyon puanı
378
Anladığım kadarıyla cevap vereyim Windowsu ssd ye kurun oyun yüklerkende steamden yeni kütüphane klasörünü d diskine kurun. Soru varsa sorabilirsiniz

Federal58

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Steami de D: ye kurmam gerekiyor mu ?

Jarvisit

Tech is my home
Admin
SDN
Reaksiyon puanı
2,840
Steam'i indirip kurarken kuracağın alanı D olarak seçersen, indireceğin oyunlar da otomatik olarak D klasörüne yüklenir. Programlar için de aynı şekilde.

Ancak bazı programlar D'ye kurulamayabilir çünkü bazıları Windows'un kurulu olduğu diskte olmak zorunda olabiliyor.

Efi Avni x64

Doçent
Reaksiyon puanı
378
Steami c diskine kuracaksın oyunu yüklerken d diskine kütüphane klasörü oluşturacaksın ufak tefek programları ssd ye kur büyük programları harddiske kurarsın

Federal58

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Steam'i indirip kurarken kuracağın alanı D olarak seçersen, indireceğin oyunlar da otomatik olarak D klasörüne yüklenir. Programlar için de aynı şekilde.

Ancak bazı programlar D'ye kurulamayabilir çünkü bazıları Windows'un kurulu olduğu diskte olmak zorunda olabiliyor.
Mesela ben visual studio yu d ye kurabilir miyim acaba ?

Efi Avni x64

Doçent
Reaksiyon puanı
378
Kurulum yaparken d diskini seçebilirsin mesela ben d diskinde programlar diye bi klasör açtım unreal engine unity vs programların hepsi topluca orada kurulu. Yapman gereken şey sadece kurulum yaparken d diskini seçmek

Federal58

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Kurulum yaparken d diskini seçebilirsin mesela ben d diskinde programlar diye bi klasör açtım unreal engine unity vs programların hepsi topluca orada kurulu. Yapman gereken şey sadece kurulum yaparken d diskini seçmek
Teşekür ederim yorum ve yardımlarınız için :)