Redmi Note 8 MIUI 12 deneyimi (Hiç bir şey beklemeyin, çöp)

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
6,381
Aşırı şaşırdım. Bir marka ne kadar kötü bir yazılım üretebilir ki güncelleme ile daha çok hatalı, daha kullanışsız bir 2.1 GB harcatabilirin cevabı bu.

Yav hiç bir şey yok. Daha kötü. Isınma sorunu en son güvenlik güncellemesi ile çok arttığı için güncelleyeyim dedim, güncellemez olaydım. Dediğim gibi, güncelleme optimize çalışmıyor.

Bundan sonra diyeceğim şey yazılımı kaliteli olsun diyorsanız Xiaomi asla almayın olacaktır. İçi bomboş, daha kötü çalışan, artık google'da kasan bir telefon var. Kullanışlılık özellikle de kamerada yoktu, şimdi adı bile yok. Simgeler sözde farklı ama eskisi bence daha güzeldi.

Ve çok saçma bir şey yaşadım. Cihaz açıldı, simgeler falan çok daha güzeldi ama cihaz deli gibi kasıyordu. Sonra kendinden geçti ve kendi kendine kapandı. Sonra endi kendine açıldı, ve işte bu berbat, çöp hale geldi. Simgelerin tamamı eski haline döndü. Simgeleri falan geçtim, çünkü %97 aynıydı bir kaç tanesi farklıydı, kontrol paneli daha çok kasıyor, tamam görüntüsü daha güzel ama kasıyor. Güncelleme yapmamışım da 5 yıl kullanmışım bu hale gelmiş gibi.

Güncellemesem ısınıyor, güncellesem çöp. Vereceğiniz güncellemeye...

Diyorlar ya "Çin malı", belki donanım gücü olarak kötü değildir amiral gemisi ama yazılım olarak inanılmaz kötü. Yazılım falan yok. Şimdi Xiaomi almayın diyeceğim ama neyse, daha amiral gemisini deneyimlemedim.

Ramazan Özkaya

Asistan
Reaksiyon puanı
97
hocam güncelleme sonrası biraz beklemek lazım hataların yama lar ile düzelmesi ve Telin zamanla iyileşmesi söz konusu oluyor genelde

Cvnmrt

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,942
MIUI 12'den sonra sıfırladın mı?

Reaksiyon puanı
6,381

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968
Miui 12den sıfırlamak çözüm olabiliyor bir deneyin.

erenalisen

Doçent
Reaksiyon puanı
526
Aşırı şaşırdım. Bir marka ne kadar kötü bir yazılım üretebilir ki güncelleme ile daha çok hatalı, daha kullanışsız bir 2.1 GB harcatabilirin cevabı bu.

Yav hiç bir şey yok. Daha kötü. Isınma sorunu en son güvenlik güncellemesi ile çok arttığı için güncelleyeyim dedim, güncellemez olaydım. Dediğim gibi, güncelleme optimize çalışmıyor.

Bundan sonra diyeceğim şey yazılımı kaliteli olsun diyorsanız Xiaomi asla almayın olacaktır. İçi bomboş, daha kötü çalışan, artık google'da kasan bir telefon var. Kullanışlılık özellikle de kamerada yoktu, şimdi adı bile yok. Simgeler sözde farklı ama eskisi bence daha güzeldi.

Ve çok saçma bir şey yaşadım. Cihaz açıldı, simgeler falan çok daha güzeldi ama cihaz deli gibi kasıyordu. Sonra kendinden geçti ve kendi kendine kapandı. Sonra endi kendine açıldı, ve işte bu berbat, çöp hale geldi. Simgelerin tamamı eski haline döndü. Simgeleri falan geçtim, çünkü %97 aynıydı bir kaç tanesi farklıydı, kontrol paneli daha çok kasıyor, tamam görüntüsü daha güzel ama kasıyor. Güncelleme yapmamışım da 5 yıl kullanmışım bu hale gelmiş gibi.

Güncellemesem ısınıyor, güncellesem çöp. Vereceğiniz güncellemeye...

Diyorlar ya "Çin malı", belki donanım gücü olarak kötü değildir amiral gemisi ama yazılım olarak inanılmaz kötü. Yazılım falan yok. Şimdi Xiaomi almayın diyeceğim ama neyse, daha amiral gemisini deneyimlemedim.
Yalnız şuan verilen stabil sürüm değil beta sürümü stable beta sürümü asıl tüm özellikleri ile gelecek olan 12.02 sürümü 01 şuan insanlar daha fazla beklemesin diye verildi hala adam akıllı yapılmaya çalışılıyor yani şu sürüme bakarak olmamış demek ne kadar doğru bilemem asıl sürüm değil çünkü

bilexsamet

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,419
Evet, yavaşladı telefon. Ama daha yeni güncellediğim için çok tecrübe edemedim.

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,983
Stabil sürüm değil,daha güncelleştirmeler olacaktır.

alpotter

Profesör
Reaksiyon puanı
4,115
Bilgilendirme için teşekkürler. Arkadaşlarım da benzer sorunları yaşadı güncellemeyle. Umarım düzelir.

Reaksiyon puanı
6,381
Yalnız şuan verilen stabil sürüm değil beta sürümü stable beta sürümü asıl tüm özellikleri ile gelecek olan 12.02 sürümü 01 şuan insanlar daha fazla beklemesin diye verildi hala adam akıllı yapılmaya çalışılıyor yani şu sürüme bakarak olmamış demek ne kadar doğru bilemem asıl sürüm değil çünkü
Yav, beta sürümü olsa da hiç bir zaman google'da kasmaz.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bilgilendirme için teşekkürler. Arkadaşlarım da benzer sorunları yaşadı güncellemeyle. Umarım düzelir.
Stabil sürüm gelince direk güncelleyeceğim, n olursa olsun. Beta dedim, ama google'da kasmazsın be.

Cvnmrt

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,942
Bu güncelleme OTA'ya mı geldi stabil olmayan sürüm nasıl geliyor?

Reaksiyon puanı
6,381
Bu güncelleme OTA'ya mı geldi stabil olmayan sürüm nasıl geliyor?
Kısaca ilk sürüm işte, ne bir düzgünlüğü var ne bir yeniliği. 12.0.2 asıl stabil sürüm. Bu @seneren dediği gibi insanlar çok istediği için gelen bir sürüm.

Son düzenleme:

erenalisen

Doçent
Reaksiyon puanı
526
Yav, beta sürümü olsa da hiç bir zaman google'da kasmaz.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Stabil sürüm gelince direk güncelleyeceğim, n olursa olsun. Beta dedim, ama google'da kasmazsın be.
Kasar kanka çünkü daha hazır değil optimizasyonlarin çoğu yapılmadı yapılıyor şuan insanlar çok istedi diye verdiler

Reaksiyon puanı
6,381
Kasar kanka çünkü daha hazır değil optimizasyonlarin çoğu yapılmadı yapılıyor şuan insanlar çok istedi diye verdiler
İşte ben de o yüzden konuda Çinliler yazılım konusunda yok dedim.

Güncellemeleri insanlar çok istemese vermeyecekler. Hem geç veriyorlar, hem de insanlar sussun diye optimize çalışmayan bir güncelleme dağıtıyorlar.

En azından telefonu çöp yapan MIUI, Android olsa daha fazla Android sürüm güncellemesi vermedikleri için çok kötü olacak.

Son mesajlar