PS4 vs PC

Bu konuyu okuyanlar

Yasuobilal2007

Müdavim
Reaksiyon puanı
954
Selamlar, 3700 lira bütçem var, PS4 almayı düşünüyorum ama PC alsam daha mı mantıklı diye düşündüm, baştan uyarayım, sadece oyun için alacağım. Lütfen PC'de başka işlerini de yaparsın diye önermeyin PC'yi oyun olarak karşılaştıralım. Öncelikle PS4 şu an 3700, PS5 çıkacak alınmaz diyen arkadaşlar bütçe problemi olduğu için alacak bir şey yok, PC'de ise bütçem 4000-5000 TL civarı, açıkçası İtopya'dan örnek bir PC topladığımda 1050 Ti toplayabildim ve 6 bini geçti. Örneğin Cyberpunk, AC: Valhalla PS4'te 30 FPS olsa bile çalışıyor, ama benim alacağım PC'de açmıyor bile, ve genel olarak önümüzdeki 2 seneye kadar çıkan oyunları oynayayım bana yeter, çünkü lise 2 öğrencisiyim, sınava hazırlanacağım 2 sene bütün oyunları kaldırması yeterli, PS4'de 2 sene daha oyun gelecek onayı verilmiş, PC'den hiç umudum yok yine de içimde kalmasın diye açtım bu konuyu, yeni nesil oyunlarda oynayacağım bu yüzden toplayacağım bütçedeki PC'nin bu oyunları kaldırabileceğini düşünmüyorum, karşılaştırırken lütfen oyun kaldırmasını ve kaç FPS olduğuna göre karşılaştırın, şimdiden çok teşekkür ederim iyi forumlar dilerim.

Not: Donanım hakkında bilgim olmadığı için şüphem var bunu göz önüne alırsanız sevinirim.
xbox one s almanız daha mantıklı hocam

Arctech

Asistan
Reaksiyon puanı
84
xbox one s almanız daha mantıklı hocam
Neden peki dostum, ps4 daha iyi değilmi? Performans açısından . (Çıkışmadım bu arada gerçekten soruyorum.)Şuan hangisi daha iyi performans veriyorsa, ve daha güzel oyunlar vadediyorsa onu alırım.

sberkbayram

Asistan
Reaksiyon puanı
109
bazı parçaları ikinci al alarak bilgisayar alman daha iyi olur çünkü ps4 alsan bile oyunlara gereksiz fazla para vereceksin bilgisayar alsan daha faydalı olur

Yasuobilal2007

Müdavim
Reaksiyon puanı
954
Neden peki dostum, ps4 daha iyi değilmi? Performans açısından . (Çıkışmadım bu arada gerçekten soruyorum.)Şuan hangisi daha iyi performans veriyorsa, ve daha güzel oyunlar vadediyorsa onu alırım.
xbox one s ps4 daha güçlü ve gamepass sistemi var ps4 de oyunlar çok pahali

Arctech

Asistan
Reaksiyon puanı
84
bazı parçaları ikinci al alarak bilgisayar alman daha iyi olur çünkü ps4 alsan bile oyunlara gereksiz fazla para vereceksin bilgisayar alsan daha faydalı olur
Dostum bu yazıyı yazdıktan birkaç hafta sonra maddi durumum biraz daha kötüleşti. Ps4'ü de ikinci el alacağım. Tavsiyen için teşekkür ederim. O zamanki bütçem olsaydı düşünürdüm ama şuan max 2000 ve 2000'e 4gb ramli bir pc bile zor toplanıyor :D
Mesaj otomatik birleştirildi:

xbox one s ps4 daha güçlü ve gamepass sistemi var ps4 de oyunlar çok pahali
Xbox one s nasıl daha güçlü? Kaynağınızı atabilir misiniz?

sberkbayram

Asistan
Reaksiyon puanı
109
Dostum bu yazıyı yazdıktan birkaç hafta sonra maddi durumum biraz daha kötüleşti. Ps4'ü de ikinci el alacağım. Tavsiyen için teşekkür ederim. O zamanki bütçem olsaydı düşünürdüm ama şuan max 2000 ve 2000'e 4gb ramli bir pc bile zor toplanıyor :D

bende de xbox one s 1tb versiyonu var oyunlara 300 400 lira hatta 500 lira veremem diyorsan xbox almanı tercih ederim gamepass ile birsürü oyunu oynayabilirsin.

SelimAkoguz

Asistan
Reaksiyon puanı
267
PS4 alın ama CUH modeline dikkat edin ama PlayStation 4 almayın PlayStation 4 Slim alınız.

Benim de bildiğim gibi daha güçlü ama kaynak veremem :D (Bendede xbox one s var yeni aldım)

Ucuzluk arıyorsan Xbox One S alırsın ama PS nin özel oyunları MÜKEMMEL tek kelimeyle. God Of War mı dersin Spiderman mi dersin hepsi çok iyi. Ama fiyatları aşırı pahalı bence. Oyunları o parayı verebileceğini düşünüyorsan ps öneririm ama ben veremiyeceğim için Xbox one s aldım gamepass servisi ea access servisi falan gayet iyi

Arctech

Asistan
Reaksiyon puanı
84
bende de xbox one s 1tb versiyonu var oyunlara 300 400 lira hatta 500 lira veremem diyorsan xbox almanı tercih ederim gamepass ile birsürü oyunu oynayabilirsin.

PS4 alın ama CUH modeline dikkat edin ama PlayStation 4 almayın PlayStation 4 Slim alınız.

Benim de bildiğim gibi daha güçlü ama kaynak veremem :D (Bendede xbox one s var yeni aldım)

Ucuzluk arıyorsan Xbox One S alırsın ama PS nin özel oyunları MÜKEMMEL tek kelimeyle. God Of War mı dersin Spiderman mi dersin hepsi çok iyi. Ama fiyatları aşırı pahalı bence. Oyunları o parayı verebileceğini düşünüyorsan ps öneririm ama ben veremiyeceğim için Xbox one s aldım gamepass servisi ea access servisi falan gayet iyi
Açıkçası bu durumu önceden araştırdım, söyledikleriniz hakkında haklısınız,bir şey hariç, xboxta oyunlar ucuz değil, istediğim 30 oyun var, bu oyunları gamepass gibi sistemler olmadan hepsini satın almış gibi kabul ettim, büyük bütçeli oyunlar genel olarak ve pc 4 bin civarı, PS 5 bin ve xbox'ta 6 bin civarı tuttu. Gamepass güzel eyvallah ama sadece 3 AC oyunu oynamak istiyorum Valhalla,Odyssey ve origins hepsi 300 TL'den pahalı. Nasıl daha ucuz oluyor anlamıyorum. Bir de şuan oyun fiyatlarını önemsememeye çalışacağım şuan tek önemsediğim hangisi dah güçlü, daha güzel grafikli oyun oynatır, ve daha iyi fps verir. Ve son bir soru daha xbox one s alıcak olsam ondada cuh gibi bir şey varmı yada direk alıp gidebilirmiyim ?

Herneyse dostlar yeni bir konu açıyorum ordan devam edeceğim çünkü şuan pc alamam o yüzden xbox one s mi ps4 slim mi diye bir konu açacağım.

Son düzenleme: