PS4 vs PC

Bu konuyu okuyanlar

Arctech

Asistan
Reaksiyon puanı
84
Selamlar, 3700 lira bütçem var, PS4 almayı düşünüyorum ama PC alsam daha mı mantıklı diye düşündüm, baştan uyarayım, sadece oyun için alacağım. Lütfen PC'de başka işlerini de yaparsın diye önermeyin PC'yi oyun olarak karşılaştıralım. Öncelikle PS4 şu an 3700, PS5 çıkacak alınmaz diyen arkadaşlar bütçe problemi olduğu için alacak bir şey yok, PC'de ise bütçem 4000-5000 TL civarı, açıkçası İtopya'dan örnek bir PC topladığımda 1050 Ti toplayabildim ve 6 bini geçti. Örneğin Cyberpunk, AC: Valhalla PS4'te 30 FPS olsa bile çalışıyor, ama benim alacağım PC'de açmıyor bile, ve genel olarak önümüzdeki 2 seneye kadar çıkan oyunları oynayayım bana yeter, çünkü lise 2 öğrencisiyim, sınava hazırlanacağım 2 sene bütün oyunları kaldırması yeterli, PS4'de 2 sene daha oyun gelecek onayı verilmiş, PC'den hiç umudum yok yine de içimde kalmasın diye açtım bu konuyu, yeni nesil oyunlarda oynayacağım bu yüzden toplayacağım bütçedeki PC'nin bu oyunları kaldırabileceğini düşünmüyorum, karşılaştırırken lütfen oyun kaldırmasını ve kaç FPS olduğuna göre karşılaştırın, şimdiden çok teşekkür ederim iyi forumlar dilerim.

Not: Donanım hakkında bilgim olmadığı için şüphem var bunu göz önüne alırsanız sevinirim.

EmreGndmr

Doçent
Reaksiyon puanı
686
Selamlar, 3700 lira bütçem var, PS4 almayı düşünüyorum ama PC alsam daha mı mantıklı diye düşündüm, baştan uyarayım, sadece oyun için alacağım. Lütfen PC'de başka işlerini de yaparsın diye önermeyin PC'yi oyun olarak karşılaştıralım. Öncelikle PS4 şu an 3700, PS5 çıkacak alınmaz diyen arkadaşlar bütçe problemi olduğu için alacak bir şey yok, PC'de ise bütçem 4000-5000 TL civarı, açıkçası İtopya'dan örnek bir PC topladığımda 1050 Ti toplayabildim ve 6 bini geçti. Örneğin Cyberpunk, AC: Valhalla PS4'te 30 FPS olsa bile çalışıyor, ama benim alacağım PC'de açmıyor bile, ve genel olarak önümüzdeki 2 seneye kadar çıkan oyunları oynayayım bana yeter, çünkü lise 2 öğrencisiyim, sınava hazırlanacağım 2 sene bütün oyunları kaldırması yeterli, PS4'de 2 sene daha oyun gelecek onayı verilmiş, PC'den hiç umudum yok yine de içimde kalmasın diye açtım bu konuyu, yeni nesil oyunlarda oynayacağım bu yüzden toplayacağım bütçedeki PC'nin bu oyunları kaldırabileceğini düşünmüyorum, karşılaştırırken lütfen oyun kaldırmasını ve kaç FPS olduğuna göre karşılaştırın, şimdiden çok teşekkür ederim iyi forumlar dilerim.

Not: Donanım hakkında bilgim olmadığı için şüphem var bunu göz önüne alırsanız sevinirim.
3700 gibi bir bütçe varsa Konsol en iyi seçim olacaktır çünkü ne 3700'e ne 4000'e ne de 5000'e adam akıllı Laptop yok.Belki zorlayarak 5000'e PC toplayabilirsin ancak oyunlarda konsol kadar tatmin etmez diye düşünüyorum.

Bunların yanında konsol tarafında oyun fiyatları malum.Buna da hazır ol bence.Ben olsam seçimim konsol tarafında olurdu...

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075

İyi PC'ler 5000'den başlıyor. 4500 civarına güzel sistem olabilir. 0'dansa PS4 2.el temiz kutulu öneririm.

Yıldırım E.

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,681
i5 ve GTX 1650'li bir sistem 5300TL'ye toplanabiliyor.
IMG_20201022_160148.jpg

404 Error

Dekan
Reaksiyon puanı
12,510
Evet o bütçeye en fazla aşağıdaki gibi bir sistem toplayabilirsin.Ama istersen de hazır bilgisayarlara da bakabilirsin.

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,743
Şöyle düşünün konsol sadece oyun odaklı üretilen bir cihaz. Siz de oyun oynayacaksanız ve bütçe kısıtınız var ise ps4 en iyi çözüm

Arctech

Asistan
Reaksiyon puanı
84
Arkadaşlar 5 bini zor veririm aralık verdim sadece, ama yinede teşekkürler hala düşüneceğim biraz daha, başka arkadaşlar da yorum yaparsa onlarında görüşünü düşüneceğim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

PS4 oyunlarını 2.el bulabilirim diye düşünüyorum, ama tam karar veremedim hala, oyunlar pahalı biliyorum ama PC alırsam sürekli FPS sorunu yaşacakmışım gibi geliyor, çünkü şu an 5 bine bir PC topladığımızda AC valhalla bile kaldırmıyor, ve 5bini zor veririm

Son düzenleme:

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,855
Benim fikrime göre bu ülke şartlarında ps 4 almak mantıksız. Ps 5 en mantıksızı. PC aldığınızda hem oyun oynarsınız hemde bütün parçalar değişebiliyor yükseltme yapılabiliyor. Başlangıçta Anakart, işlemci, power temel parçalar iyi alırsınız sonrasında sağlam bir ekran kartı alırsınız. İdare etmelik bir ekran kartı düşünebilirsiniz. Yeni çıkan bir oyuna 500 tl, 300 tl vermek istiyorsanız ps alın. Ya da steam, origin, ubisoft özellikle epic games ki her hafta bedava oyun dağıtıyor. Buralardan takip edip uygun fiyatta oyun alabilirsiniz. Key satan siteler de var. Bu da artısı.

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
Arkadaşlar 5 bini zor veririm aralık verdim sadece, ama yinede teşekkürler hala düşüneceğim biraz daha, başka arkadaşlar da yorum yaparsa onlarında görüşünü düşüneceğim.

PS4 oyunlarını 2.el bulabilirim diye düşünüyorum, ama tam karar veremedim hala, oyunlar pahalı biliyorum ama PC alırsam sürekli FPS sorunu yaşacakmışım gibi geliyor, çünkü şu an 5 bine bir PC topladığımızda AC valhalla bile kaldırmıyor, ve 5bini zor veririm
PS 4 için attığım mesajı dikkate alabilirsin.
PS4 düşünürsen ben satıyorum size verebilirim.

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299

PS 4 almanı tavsiye ederim.

Arctech

Asistan
Reaksiyon puanı
84
Cyberpunk, AC valhalla gibi oyunları 4-5K bütçe arasında oynamak çok zor, oyun fiyatları ne kadar fazla olsa da indirime girince alabilirim diye düşünüyorum.
Tam karar veremedim hala, ama PS4 bana daha mantıklı geliyor dostlar, PC'de 5 bine çok sıkıntı gibi gözüküyor, PS4'te oyun fiyatları her ne kadar pahalı olsa da 2.el alabilirim cdli olarak veya indirim kovalarım.

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
Cyberpunk, AC valhalla gibi oyunları 4-5K bütçe arasında oynamak çok zor, oyun fiyatları ne kadar fazla olsa da indirime girince alabilirim diye düşünüyorum.
Tam karar veremedim hala, ama PS4 bana daha mantıklı geliyor dostlar, PC'de 5 bine çok sıkıntı gibi gözüküyor, PS4'te oyun fiyatları her ne kadar pahalı olsa da 2.el alabilirim cdli olarak veya indirim kovalarım.
2. el CD'li satıyorum. Almak istersen forumdan birine vermek benim için iyi olur. Yabancıya gitmez güzelim ps4.

Arctech

Asistan
Reaksiyon puanı
84
Çünkü PS4 tam bana göre üniversiteye hazırlanırken aklımda kalan oyun kalmasın istiyorum, yani önümüzdeki 2 sene boyunca oyun kaldırsın yeter, ve ps4 bunu onayladı, 2 sene daha oyun kaldıracakmış, ama alacağım pc şuanki oyunları bile zor açıyor.

2. el CD'li satıyorum. Almak istersen forumdan birine vermek benim için iyi olur. Yabancıya gitmez güzelim ps4.
2.el almayacağım teşekkür ederim.

Arctech

Asistan
Reaksiyon puanı
84
%90 PS4 alacağım. Yardımcı olanlara teşekkürler, konuyu yeni gören arkadaşlar yorum yapmaktan çekinmesinler belki fikrim değişebilir.

PS4 düşünürsen ben satıyorum size verebilirim.
discordun varsa detayları konuşabilirmiyiz ? 2. el alma ihtimalim de var.

Arkadaşlar oyun fiyatları konusunda istediğim 30 oyunu karşılaştırdım, hepsinin fiyatını toplayıp buldum, bu 30 oyun PC'de 5.055 TL'ye alınabiliyor. Ps'de ise 6.266. şimdi konuya kökten bakarsak, PC alırsam istediğim oyunların çoğunu oynayamayacağım yani bu durumda PC oyunlarının ucuz olmasının anlamı kalmıyor, PS4'te 30 FPS olsa bile oynatabiliyor. Bir çok kişiye aradaki fark çok gelebilir ama senelerdir istediğiniz oyunları oynamamak mı? Yoksa 100 lira daha verip oynamak mı?

Son düzenleme:

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
%90 PS4 alacağım. Yardımcı olanlara teşekkürler, konuyu yeni gören arkadaşlar yorum yapmaktan çekinmesinler belki fikrim değişebilir.

discordun varsa detayları konuşabilirmiyiz ? 2. el alma ihtimalim de var.

Arkadaşlar oyun fiyatları konusunda istediğim 30 oyunu karşılaştırdım, hepsinin fiyatını toplayıp buldum, bu 30 oyun PC'de 5.055 TL'ye alınabiliyor. Ps'de ise 6.266. şimdi konuya kökten bakarsak, PC alırsam istediğim oyunların çoğunu oynayamayacağım yani bu durumda PC oyunlarının ucuz olmasının anlamı kalmıyor, PS4'te 30 FPS olsa bile oynatabiliyor. Bir çok kişiye aradaki fark çok gelebilir ama senelerdir istediğiniz oyunları oynamamak mı? Yoksa 100 lira daha verip oynamak mı?
Discordum var. Sizinkini verirseniz geleyim.

Arctech

Asistan
Reaksiyon puanı
84