Temiz Kurulum Nasıl Yapılır?

Bu konuyu okuyanlar

Meşru Müdafaa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Arkadaşlar iyi akşamlar.. Bilgisayarıma windows 7 yüklüyorum ancak C diski temizlenmiyor. Formatı atıp kurulum yaptıktan sonra 180 GB kullanılıyor olarak gözüküyor. Bu diski biçimlendirmenin yolu yok mu?

NickChicken

Profesör
Reaksiyon puanı
2,596
Kurulum yaparken diskleri ayarlama kısmı geldiğin diski seçip sil dediğinde silinecektir.

Meşru Müdafaa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Malesef öyle bir bölüm çıkmıyor karşıma.. rufles programıyla hazırladığım iso dosyasının içindeki setup dosyasıyla yapıyorum kurulumu

AlperShal

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,554
Malesef öyle bir bölüm çıkmıyor karşıma.. rufles programıyla hazırladığım iso dosyasının içindeki setup dosyasıyla yapıyorum kurulumu
Bunun yerine USB'ye bootlayıp "temiz kurulum" yapmanız daha iyi olacaktır. Ayrıca modlu bir sürüm indirdiyseniz kurulumda değişiklik yapmış olabilirler.

Hidro Dinamik

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,560
Flashi boot ettikten sonra
Nasil bir yukleme yapmak istiyorsun? Sorusuna özel: yalnizca windowsu yükle (gelismis) yi sececeksin.
Sonrasinda bolum 0 1 2 diye disklerin gozukecek bu kısımda kurtarma msr ve windowsun kurulu oldugu diski secip sil diyeceksin. (Windowsun kurulu oldugu diski boyutundan anlaman gerek. Or 200gb olan.)
Sildikten sonra ayrilmamis alan olarak bir disk gozukur buna tiklayip yeni butonuna basip biraz bekle msr ve kurtarmayi yeniden olusturacak.
Sonrasinda ileri ileri diyerek kuruluma devam edeceksin.