iPhone se vs xr

Bu konuyu okuyanlar

Klaous

Öğrenci
Reaksiyon puanı
27
arkadaşlar şu ekran süresi olayına bir açıklık getirmek istiyorum ben telefonumu yüzde 80 şarj ediyordum genelde onun için yanlışlık olmuş sanırım benimde aklımdan çıkmış şimdi en son yüzde yüz şarj ettim (cuma öğleden sonra 1 de ve hala yuzde 33 sarjim var). onun kullanımını atarım size isterseniz ancak şarjımı tek bir gün içinde bitiremediğim için bunun da bir analiz için yanlış olduğunu söyledi bu konuda sağolsun @hadsizkek arkadaşımız beni uyardı .

Son düzenleme:

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Evet Seninde Görüşün Bir Noktada Aslında Doğru Olabilir Güncellemeler Geldikçe Sistem Yenilendikçe Özellikler Arttıkça SE 2020 Daha Çok Batarya İçicek Ve Bataryası Buna Dayanamıycak Bak Bu İlerde Olabilicek Bir Şey Olabilir Hmm [emoji848]
Apple güncellemeleri batarya performansını düşürüyor ama bu bitiş sürümünde fazla etkilemiyor.Ben bugün Se 2020 aldım.Cihazım 5,5 saat ekran süresi veriyor diyelim.Ben ios 14 ün son sürümünü güncellersem (Ağustos ayındaki bitiş sürümü) bataryaya negatif fazla bir etkisi yok.Apple da her güncellemeyi alacaksın diye bir kural yada kanun yok.İos sürümü Mayıs ayıyla beraber oturmaya başlıyor.Ağustos ta Apple son sürümü verip sistemi sorunsuz hale getiriyor.Bir kullanıcı sadece Ağustos'taki son sürümü güncellerse batarya sorunu yaşamaz diye düşünüyorum.

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
Apple güncellemeleri batarya performansını düşürüyor ama bu bitiş sürümünde fazla etkilemiyor.Ben bugün Se 2020 aldım.Cihazım 5,5 saat ekran süresi veriyor diyelim.Ben ios 14 ün son sürümünü güncellersem (Ağustos ayındaki bitiş sürümü) bataryaya negatif fazla bir etkisi yok.Apple da her güncellemeyi alacaksın diye bir kural yada kanun yok.İos sürümü Mayıs ayıyla beraber oturmaya başlıyor.Ağustos ta Apple son sürümü verip sistemi sorunsuz hale getiriyor.Bir kullanıcı sadece Ağustos'taki son sürümü güncellerse batarya sorunu yaşamaz diye düşünüyorum.
Hayırlı olsun.

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,839
Arkadaşım se2020 yi ilk aldığı zamanlar bana bir ss atmıştı 8 saat whatsapp hiç şarj etmiş mi diye bakmıştım etmemişti ve bu da beni baya etkiledi
İlk zamanlar anlayamazsınız zaten. Sonradan belli eder.

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,839
Ben de o yüzden ilk zamanlar yazdım. Bilmenizi istedim ilk zamanlar üzmez ama bir yıl sonra sıkıntılar başlar (temiz kullanılmazsa)
Temizlikle ilgisi yok bataryanın. Batarya illaki belli bir ömrü var. Bir süre sonra değişmesi gerekiyor. Bakım olayı ayrı stabilite için yapılır genelde.

Ekto02

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,326
Benim Bahsettiğim Aslında İOS 15,İOS 16 Böyle Tam Sürüm Güncellemeleri Aslında Genel Olarak İOS Ve Apple Deneyimde Bir Numara Olsalarda Her Alınan Tam Sürüm Güncellemesi Bataryayı Acayip Kötü Etkiliyor SE 2020 Cihazınında 1800 Mah Civarinda Bataryasi Oldugunu Dusunursek İlerleyen 3-4 Senelik Süreçte Kullaniciyi Çok Etkileyebilir Bu Durum Aslında Bu Düşündürüyor Cidden Çünkü Ben S10+ Cihazina Geçmeden Önce Kullandığım İphone 6 Vardı İOS 10 Sürümünde Bataryam Muhteşemdi İOS 12 Sürümüne Geldiğimde Pilimi Değiştirmiştim Ve İşin Garip Tarafı Tahminlerime Göre Yani Kaba Taslak Hesap Yaptığımda İOS 10 Sürümünde Fazladan 1 Saat Kullanım Alabildiğimi Rahatça Söyleyebilirim O Yüzden Biraz Düşündürdü Hocam Beni

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Benim Bahsettiğim Aslında İOS 15,İOS 16 Böyle Tam Sürüm Güncellemeleri Aslında Genel Olarak İOS Ve Apple Deneyimde Bir Numara Olsalarda Her Alınan Tam Sürüm Güncellemesi Bataryayı Acayip Kötü Etkiliyor SE 2020 Cihazınında 1800 Mah Civarinda Bataryasi Oldugunu Dusunursek İlerleyen 3-4 Senelik Süreçte Kullaniciyi Çok Etkileyebilir Bu Durum Aslında Bu Düşündürüyor Cidden Çünkü Ben S10+ Cihazina Geçmeden Önce Kullandığım İphone 6 Vardı İOS 10 Sürümünde Bataryam Muhteşemdi İOS 12 Sürümüne Geldiğimde Pilimi Değiştirmiştim Ve İşin Garip Tarafı Tahminlerime Göre Yani Kaba Taslak Hesap Yaptığımda İOS 10 Sürümünde Fazladan 1 Saat Kullanım Alabildiğimi Rahatça Söyleyebilirim O Yüzden Biraz Düşündürdü Hocam Beni
İos 15 inde 16 ında bitiş sürümü var.Apple da en iyi sürüm bitiş sürümüdür.İphone unu Ağustosa kadar güncellemeyeceksin.Ağustosta 15 in son sürümü geldiğinde İtunesdan temiz kurulum yaparak güncelleyip keyfine bakacaksın.O zaman bataryada ciddi bir kayıp yaşamazsın.

Little Cat

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,458
Dediğiniz şeylerden rahatsızsanız alın.

xDalterx

Asistan
Reaksiyon puanı
104
İkiside boyut olarak, görüntü olarak aynı.11 in ultra geniş açı lens ve 20 dk batarya avantajı var.Bu avantajlar dışında iki cihaz arasında bir fark yok.
Gece modu , kameralarda iyileştirme , daha güçlü bir işlemci , 1 yıl daha fazla güncelleme ama gerçekten çok ağır ve kalın bir cihaz. Ama ben yine de alırdım :)

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Gece modu , kameralarda iyileştirme , daha güçlü bir işlemci , 1 yıl daha fazla güncelleme ama gerçekten çok ağır ve kalın bir cihaz. Ama ben yine de alırdım :)
Gece modu için Neurulcam uygulaması var.Yükleyip 11 le aynı kalitede çekersin.1 yıl güncelleme olayı emin ol çoğu kişinin üzerinde durduğu bir unsur değil.Günümüzde insanlar 2-3 yılda bir telefon değiştiriyor.Bir İphone u 5-6 yıl kullananların sayısı az.İşlemci konusunda A13 ile A12 arasında gündelik kullanımda bir fark göremezsin.

hadsizkek

Asistan
Reaksiyon puanı
98
Xr zaten dikkat çekiyor ve büyük 11 de büyük benim için uygun değil ki