iPhone se vs xr

Bu konuyu okuyanlar

hadsizkek

Asistan
Reaksiyon puanı
98
iPhone 6s kullanıyodum xr a geçtim ama cok büyük geldi ve biraz gereksiz geldi yani devlette okuyorum, otobüs minibüse biniyorum dikkat çeken bir cihaz. Anneme xr ı verip se mi alayım ? Telefonla genelde foto çeker sosyal medya kullanırım. Performansla pek işim yok uzun ömürlülük önemli.

Ekto02

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,326
iPhone 6s kullanıyodum xr a geçtim ama cok büyük geldi ve biraz gereksiz geldi yani devlette okuyorum, otobüs minibüse biniyorum dikkat çeken bir cihaz. Anneme xr ı verip se mi alayım ? Telefonla genelde foto çeker sosyal medya kullanırım. Performansla pek işim yok uzun ömürlülük önemli.
Yapabirsiniz Ama Şunu Unutmamanız Lazım SE 2020 Geçince İki Noktadan Zarar İki Noktadan Kar Ediceksiniz Altta Sıralayacağım Ona Göre Siz Karar Verin

Batarya + Büyük Ekran = Zarar.
Güçlü A13 Çip + İnce Tasarım = Kar.

Bu Etkenlere Göre Hangisi Sizin İçin Daha Önemli İse Öyle Devam Edin XR Cihazının SE 2020 Cihazına Göre Ufak Dez Avantajları Var SE 2020 Cihazınında XR Cihazına Göre Ufak Dezavantajları Var Burda Önemli Olan Hangi Dezavantaj Sizi Daha Az Etkiliyorsa Onu Bulup Doğru Karar Verip Geçmek İyi Forumlar Dilerim

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Se 2020 A13 bionic işlemcisi ve mükemmel yazılımı ile uzun yıllar sizi memnun edecek bir cihaz.Cebinizde kibar bir cihaz taşımak, mükemmel Fotoğraf ve videolar çekip sosyal medyada paylaşmak istiyorsanız Se 2020 almanızı tavsiye ederim.İyi forumlar.

hadsizkek

Asistan
Reaksiyon puanı
98
Yapabirsiniz Ama Şunu Unutmamanız Lazım SE 2020 Geçince İki Noktadan Zarar İki Noktadan Kar Ediceksiniz Altta Sıralayacağım Ona Göre Siz Karar Verin

Batarya + Büyük Ekran = Zarar.
Güçlü A13 Çip + İnce Tasarım = Kar.

Bu Etkenlere Göre Hangisi Sizin İçin Daha Önemli İse Öyle Devam Edin XR Cihazının SE 2020 Cihazına Göre Ufak Dez Avantajları Var SE 2020 Cihazınında XR Cihazına Göre Ufak Dezavantajları Var Burda Önemli Olan Hangi Dezavantaj Sizi Daha Az Etkiliyorsa Onu Bulup Doğru Karar Verip Geçmek İyi Forumlar Dilerim
Benim için tek zarar batarya olacak ki o da günde 4-5 saat performans verdikten sonra çok öneml değil

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
SE2020 nin ömrü daha uzun. Performans beklentin yoksa xr kullanmaya devam edebilirsin.
Ama kamera ve uzun ömürlülük tarafında ileriye gitmek istersen se2020 olabilir.
Şunları da unutma : Ekran çok küçük ve tasarım eski.
Tabii dışarıdan görünüşte SE çok ilgi çekmez.

hadsizkek

Asistan
Reaksiyon puanı
98
SE2020 nin ömrü daha uzun. Performans beklentin yoksa xr kullanmaya devam edebilirsin.
Ama kamera ve uzun ömürlülük tarafında ileriye gitmek istersen se2020 olabilir.
Şunları da unutma : Ekran çok küçük ve tasarım eski.
Tabii dışarıdan görünüşte SE çok ilgi çekmez.
Zaten dediğim gibi 6s ten xr geçtim çok büyük bu cihaz bide öğrenciyim cebimde de büyük duruyo
Mesaj otomatik birleştirildi:

Herkese çok tşkler.

Ekto02

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,326
Benim için tek zarar batarya olacak ki o da günde 4-5 saat performans verdikten sonra çok öneml değil
SE 2020 İle Yoğun Kullanımda 4-5 Saat Alabiliceğinizi Ben Şahsen Sanmıyorum Benim Bir Konum Vardı Orda Bir Arkadaş Saolsun Paylaştı SE 2020 Ekran Süresini Ortalama 2 Saat 30 Dakika Gibi Rakamlar Gözükmekteydi Yani Umarım Daha Fazla Alırsınız Ama Kağıt Üstünde 1800 Mah Civarlarinda Bir Değer Fazla Memnun Etmeyebilir Onuda Unutmamak Lazım Ve Bana Göre XR Daha İyi Bir Cihaz Sebebi Aslında Benimle Alaklı Şahsen Yeni Nesil İphone Görüntüsüme Sahip Orta Tuşu Olmayan Mükemmel Batarya Ömrüne Sahip Face ID Taşıyan 7 nm A12 Bionic Çipiyle Muhteşem Bir Canavar XR Ama Şu Bir Gerçek Cihazın Gerçekten Kaba Ve Hantal Durduğu Ve Kağıt Üzerinde 2018 Yılında Çıkmış Eski Bir Cihaz Olduğu Ve SE 2020 Cihazına Göre Güncelleme Ömrü Daha Az Olucağı Malesef Bir Gerçek Açıkcası İkiside Birbirinden Şahane Ve Güçlü Telefonlar Ama Mesele Kullanıcı Ve İnsan Kendinizi Nasıl Bir Kullanıcı Olarak Tanımlıyorsunuz? Orda Yatıyor Ona Göre Karar Verip Geçerseniz Acayip Memnun Olursunuz Zaten Son Modellerde Güncel Bir İphone Alıp Pişman Olan Kullanıcı Göremezsiniz Görseniz Bile Belli Başlı Sebeplerden Görürsünüz Ve Ufak Bi Azınlığın Ötesine Geçmez Genele Bakınca Tekrardan Doğru Kararı Vermeniz Dileğiyle İyi Forumlar.

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
SE 2020 İle Yoğun Kullanımda 4-5 Saat Alabiliceğinizi Ben Şahsen Sanmıyorum Benim Bir Konum Vardı Orda Bir Arkadaş Saolsun Paylaştı SE 2020 Ekran Süresini Ortalama 2 Saat 30 Dakika Gibi Rakamlar Gözükmekteydi Yani Umarım Daha Fazla Alırsınız Ama Kağıt Üstünde 1800 Mah Civarlarinda Bir Değer Fazla Memnun Etmeyebilir Onuda Unutmamak Lazım Ve Bana Göre XR Daha İyi Bir Cihaz Sebebi Aslında Benimle Alaklı Şahsen Yeni Nesil İphone Görüntüsüme Sahip Orta Tuşu Olmayan Mükemmel Batarya Ömrüne Sahip Face ID Taşıyan 7 nm A12 Bionic Çipiyle Muhteşem Bir Canavar XR Ama Şu Bir Gerçek Cihazın Gerçekten Kaba Ve Hantal Durduğu Ve Kağıt Üzerinde 2018 Yılında Çıkmış Eski Bir Cihaz Olduğu Ve SE 2020 Cihazına Göre Güncelleme Ömrü Daha Az Olucağı Malesef Bir Gerçek Açıkcası İkiside Birbirinden Şahane Ve Güçlü Telefonlar Ama Mesele Kullanıcı Ve İnsan Kendinizi Nasıl Bir Kullanıcı Olarak Tanımlıyorsunuz? Orda Yatıyor Ona Göre Karar Verip Geçerseniz Acayip Memnun Olursunuz Zaten Son Modellerde Güncel Bir İphone Alıp Pişman Olan Kullanıcı Göremezsiniz Görseniz Bile Belli Başlı Sebeplerden Görürsünüz Ve Ufak Bi Azınlığın Ötesine Geçmez Genele Bakınca Tekrardan Doğru Kararı Vermeniz Dileğiyle İyi Forumlar.
Tek katılmadığım nokta ekran süresi 2:30 saat mi? O zaman bayağı kötüdür. Ama ben 4:30-5 saat diye düşünmüştüm.

hadsizkek

Asistan
Reaksiyon puanı
98
Ben bozuk 6s ile 2-2.5 saat ekran süresi alıyorum sıfır aldığımda 5-6 saat alıyordum. Çok aktif bir kullanım değil benimkisi oyun oynamam pek bir şey yapmam zaten genelde online ders veya ders çalışıyorum. Günde 4-5 saat çıkarması benim için fazlasıyla yeterli olacaktır herhalde. Xr ı aktif kullanımda 1 bucuk günde bir şarj ediyorum ki se alırsam bu kadar aktif kullanmam herhalde. Şuan biraz heveslendiğimden çok kullandım. Se gibi bir cihazda 2.5 ekran süresi gerçekten anlamsız düşük geldi bana tüm gün pubg mi oynadınız ?

Telefonu kullandığım sürenin çoğu sosyal medya ve spotify diyebilirim.

Tek çekindiğim nokta 2-3 sene sonrası. Batarya performansım illa düşecektir ve ben bir daha batarya değişimiyle uğraşmak istemiyorum

Ekto02

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,326
Tek katılmadığım nokta ekran süresi 2:30 saat mi? O zaman bayağı kötüdür. Ama ben 4:30-5 saat diye düşünmüştüm.
Benim Konumda Bir Arkadaş Ekran Görüntüsü Olarak Paylaştı Hocam Ordan Gidip Bakabilirsin Benim Gördügüm O Yani Eğer Öyle Değilse Daha İyi Ama Yalan Değilse Daha Vahim Cidden Alta Konunun Linkini Bırakıyorum Gidip Son Mesajdaki Görüntüleri İnceleyip Dönerseniz Sevinirim İyi Forumlar

hadsizkek

Asistan
Reaksiyon puanı
98
Tabii bakayım ancak şunu söyleyeyim benim çevremde se kullananlar var 2.5 ekran süresi alsa kesinlikle kullanmazlar çok mantıksız geldi bana

Ekto02

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,326
Tabii bakayım ancak şunu söyleyeyim benim çevremde se kullananlar var 2.5 ekran süresi alsa kesinlikle kullanmazlar çok mantıksız geldi bana
Valla Hocam Banada Pek Mantikli Gelmiyor Dürüst Olmam Gerekirse Ama SE 2020 Kullanicisindan Gelen Ekran Görüntüleri Tam Tersini Söylüyor Konuya Bakarasaniz Kafanizda Fikir Oluşabilir Ben Şaşırdım Şahsen Görür Görmez

hadsizkek

Asistan
Reaksiyon puanı
98
Yalnız atladığınız bir yer var

Arkadaş cihazı hiç full şarj etmemiş ki

2 saatlik sse dikkatli bakın şarj %75 ten 27 ye düşmüş

Ekto02

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,326
Yalnız atladığınız bir yer var

Arkadaş cihazı hiç full şarj etmemiş ki
Ne Gibi Hocam Ben Bu Arada Bu Veriyi Benim Konuma Gelen Ekran Görüntülerine Karşı Söyledim Yani Tam Olarak Böyle Demiyorum Direk Gördüğümü Aktarıyorum Onuda Yanlış Bir Algı Oluşmaması İçin Söylemek İstedim [emoji28] Evet Hocam Nedir? [emoji3]

hadsizkek

Asistan
Reaksiyon puanı
98
Yani grafiği yanlış atmış size fulleyip sonuna kadar kullanması gerekir. 2 saatte Tükettiği miktar %50 si daha bataryanın.

Ekto02

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,326
Yani grafiği yanlış atmış size fulleyip sonuna kadar kullanması gerekir. 2 saatte Tükettiği miktar %50 si daha bataryanın.
Anladım Hocam Gayet Güzel Tespit Yakalamışsınız Ben Sadece Gördüğüm Sonuca Göre Kaba Taslak Yüzeysel Bir Yanıtta Bulundum Doğru Demedim Zaten Ama Dediğiniz Gibi İse Sanirım O Süreye 2 Saat Daha Ekleyip 4 İla 4 Saat 30 Dakika Dememiz Mümkün.

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,846
Bence hiç bulaşmayın derim. İşlemci çok güçlü batarya yetersiz bunun 4-5 yıl sonrasını düşünün. Evet güncelleme baya uzun süre alacak fakat işin başka boyutu var. Bir süre başlarda anlamazsınız ilerleyen zamanlarda o bataryayı içer diye düşünüyorum.

hadsizkek

Asistan
Reaksiyon puanı
98
Bi arkadaşım 4-5 saat çıkarıyo dedi garanti ama işte ilerde 3-4 saate düşerse sorun olabilir. Batarya işi çok karıştırdı kafamı

Ekto02

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,326
Bi arkadaşım 4-5 saat çıkarıyo dedi garanti ama işte ilerde 3-4 saate düşerse sorun olabilir. Batarya işi çok karıştırdı kafamı
Hocam XR Aslında Gayet İyi Cihaz Kağıt Üzerinde SE 2020 Cihazına Göre Pahalı Ve Daha Yenilikçi Gözüken Bir Cihaz Aynı Zamanda Yani Buna Rağmen SE 2020 Geçiş Sebebiniz Nedir Tam Olarak Hocam

Ekto02

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,326
Evet 4 saat olmalı. Ben de dedim 2.30 saat ne yapmış da şarjı bitmiş.
Umarım Öyledir Öyle Diye Umuyorum 2 Saat 30 Dakika Yoksa Cidden Rezalet Bir Rakam Düşünürken Bile Kusturan Bir Rakam Düşünün Evin Her Köşesinde Priz Arıyorsunuz Falan Hiç Hoş Olmaz [emoji28]

Ekto02

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,326
Bence hiç bulaşmayın derim. İşlemci çok güçlü batarya yetersiz bunun 4-5 yıl sonrasını düşünün. Evet güncelleme baya uzun süre alacak fakat işin başka boyutu var. Bir süre başlarda anlamazsınız ilerleyen zamanlarda o bataryayı içer diye düşünüyorum.
Evet Seninde Görüşün Bir Noktada Aslında Doğru Olabilir Güncellemeler Geldikçe Sistem Yenilendikçe Özellikler Arttıkça SE 2020 Daha Çok Batarya İçicek Ve Bataryası Buna Dayanamıycak Bak Bu İlerde Olabilicek Bir Şey Olabilir Hmm [emoji848]

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,846
Evet Seninde Görüşün Bir Noktada Aslında Doğru Olabilir Güncellemeler Geldikçe Sistem Yenilendikçe Özellikler Arttıkça SE 2020 Daha Çok Batarya İçicek Ve Bataryası Buna Dayanamıycak Bak Bu İlerde Olabilicek Bir Şey Olabilir Hmm [emoji848]
iPhone 8 le aynı batarya sahip. Acaba elde kalanları ufak değişiklikler ile zarar olmasın diye piyasaya sürmüş olabilirler mi ?

hadsizkek

Asistan
Reaksiyon puanı
98
Hocam XR Aslında Gayet İyi Cihaz Kağıt Üzerinde SE 2020 Cihazına Göre Pahalı Ve Daha Yenilikçi Gözüken Bir Cihaz Aynı Zamanda Yani Buna Rağmen SE 2020 Geçiş Sebebiniz Nedir Tam Olarak Hocam
Kullandığım cihaz annemin zaten benim 6s bozuldu diye kullanıyorum bir telefona ihtiyacım var şuan. Se yi düşünme sebebim biraz daha ekonomik ve dikkat çeken bir cihaz olmaması. Bide xr büyük geldi. Batarya meselesi yüzünden xr daha cazip geliyor. Teknosadan almayı istiyodum teknosa hariç her yer şuan 8500 e yükseltti fiyatı :D teknosa sabaha kadar zamlamaz umarım

Ekto02

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,326
Kullandığım cihaz annemin zaten benim 6s bozuldu diye kullanıyorum bir telefona ihtiyacım var şuan. Se yi düşünme sebebim biraz daha ekonomik ve dikkat çeken bir cihaz olmaması. Bide xr büyük geldi. Batarya meselesi yüzünden xr daha cazip geliyor. Teknosadan almayı istiyodum teknosa hariç her yer şuan 8500 e yükseltti fiyatı :D teknosa sabaha kadar zamlamaz umarım
Hayirlisi Hocam Doğru Tercihi Yapmaniz Temennimizdir :)[emoji108]

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
Xr 8500 mü? Mediamarkt dan iphone 11 al 7600tl.