Format atarken mavi ekran

Bu konuyu okuyanlar

Klaous

Öğrenci
Reaksiyon puanı
27
Merhaba benim eski model toshiba satellite l300 model bir bilgisayarım var , bilgisayara w7 format atmaya çalışırken kimi zaman disk bölme ekranında veya oradan sonra gelen windows dosyalarını yükleme ekranında masmavi bir ekran çıkıyor ne yapmam gerektiğini bilen varsa yardımcı olabilir mi

Ekli dosyalar

• 418DA285-1D04-4E99-83F5-9C2650CF41BE.jpeg
    418DA285-1D04-4E99-83F5-9C2650CF41BE.jpeg
    19.5 KB · Görüntüleme: 215

EFI Shell

shellx64.efi
Super Moderator
Reaksiyon puanı
18,921
Merhaba benim eski model toshiba satellite l300 model bir bilgisayarım var , bilgisayara w7 format atmaya çalışırken kimi zaman disk bölme ekranında veya oradan sonra gelen windows dosyalarını yükleme ekranında masmavi bir ekran çıkıyor ne yapmam gerektiğini bilen varsa yardımcı olabilir mi
HDD ya da RAM bozuk olabilir. :)

Klaous

Öğrenci
Reaksiyon puanı
27

Ekli dosyalar

• 7960A67D-ABA3-4FDE-9EE5-8A2B1483AE98.jpeg
    7960A67D-ABA3-4FDE-9EE5-8A2B1483AE98.jpeg
    23.7 KB · Görüntüleme: 189

yusufYAZICI155

Asistan
Reaksiyon puanı
90
internetten dıt dıt şeysini araştırın yada bilgisayarcıa verin
dıt dıt seslerine göre bir hata kodu veriyor sistemden yada yazılımdan kaynaklanan bir sorun
benim arkadaşımın iş yerinde dıttt dıt dııttt dıt gibi bişi ötüyordu herhalde fanı bozulmuştu

bkz.

Szayel

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,147
Hard disk olabilir veya usb arızalı olabilir. Farklı usb slotunda farklı usb ile atmayı deneyiniz.

Ram testi dediğin bellek tanılama testi mi acaba ? Hata vermemesi hata olmadığı anlamı ne yazık ki taşımıyor. Ram hatalarında mavi ekran verme ihtimali var. 2 modül ise a ve b diye ezberinde tut ramleri. Önce a'yı bir slotta sonra diğer slotta formatlamayı dene. Olmuyorsa sök a ram'ini b'yi takarak dene.

Mavi ekranı neden paylaşmazsın ki birde?

Ekran kartı, ram ıvır zıvır için hata ses kodları var 1 uzun 2 kısa bip gibi onlara da bakın bir.

Klaous

Öğrenci
Reaksiyon puanı
27
Hard disk olabilir veya usb arızalı olabilir. Farklı usb slotunda farklı usb ile atmayı deneyiniz.

Ram testi dediğin bellek tanılama testi mi acaba ? Hata vermemesi hata olmadığı anlamı ne yazık ki taşımıyor. Ram hatalarında mavi ekran verme ihtimali var. 2 modül ise a ve b diye ezberinde tut ramleri. Önce a'yı bir slotta sonra diğer slotta formatlamayı dene. Olmuyorsa sök a ram'ini b'yi takarak dene.

Mavi ekranı neden paylaşmazsın ki birde?

Ekran kartı, ram ıvır zıvır için hata ses kodları var 1 uzun 2 kısa bip gibi onlara da bakın bir.
Tamam sağolun yardım etmeye çalıştığınız için , ram tanılama testinden bahsettim ramler 2 modül şeklinde 2 ile 1 gb olarak ayrılmış . dediğinizi deneyeceğim ayrıca mavi ekranın resmini paylaştım en yukarıda kimi zaman bu ekran mavi değil de gri renkte de olabiliyor .
Mesaj otomatik birleştirildi:

Memtest86 usb programı test ediniz.
tamamdır bu şekilde ramleri test edeceğim .

Szayel

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,147
İlk resimdeki mavi ekrandan mı bahsediyorsun :)) O ise bahsettiğin bekle bakalım belki hard disk okuyamıyordur, yada ram yüzünden yapıyordur.

Çok güzel bir mavi vermiş. VGA Chipset olasılığını düşünüyorum ama zannetmiyorum.

Klaous

Öğrenci
Reaksiyon puanı
27
İlk resimdeki mavi ekrandan mı bahsediyorsun :)) O ise bahsettiğin bekle bakalım belki hard disk okuyamıyordur, yada ram yüzünden yapıyordur.

Çok güzel bir mavi vermiş. VGA Chipset olasılığını düşünüyorum ama zannetmiyorum.
evet sanat eseri gibi bir ekran :D şu dıt sesinin hangi hataya ait olduğunu bulmaya çalıştım ancak bu dıt sesi sayılamayacak kadar fazla uzun süreli ve ötüşü kısa ve kesikli bir şekilde

Szayel

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,147
Valla hard diskin kafa atma sesi var mesela o süreklidir,
Ram ve Ekran kartı 1 uzun bip 2 veya 3 kısa bip şeklinde olur. Sizinki nasıl birşey ben anlamadım.

Klaous

Öğrenci
Reaksiyon puanı
27
Valla hard diskin kafa atma sesi var mesela o süreklidir,
Ram ve Ekran kartı 1 uzun bip 2 veya 3 kısa bip şeklinde olur. Sizinki nasıl birşey ben anlamadım.
Şu işte 3 sefer denilen bip sesinin 100 lerce olanını düşünün benimkisi o bende anlayamadım bir türlü. yarın tekrar bakacağım durumu bildiririm :)