Soru Kasa Mavi Ekran

Bu konuyu okuyanlar

yagizisik

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Merhaba.

Bilgisayarım son zamanlarda sürekli mavi ekran hatası veriyor. Sürekli çeşitli hatalar. Bütün yolları denedim, ram ve ssd testleri yaptım. Isınma problemine karşın kasayı açıp temizledim, termal macun yeniledim. Herhangi bir donanımsal problem yok. Format atacağım fakat kurulum ekranında mavi ekran vermeye devam ediyor. Hata ekrana gelip direkt sistem kendini yeniliyor. Örnek hata:

Fix Attempted Execute of NoExecute Memory Blue​

Hiçbir şekilde mavi ekran hatasından kurtulamıyoruz hiçbir şekilde.

Cicero

Asistan
Reaksiyon puanı
175
RAM bellekte hata yoksa, güç kaynağı nasıl durumda bir göz atın ilk olarak derim. Problem orada da olabilir.
Ekran kartını çıkarıp varsa anakart üzerinden görüntü almayı deneyin.
İkinci olarak işlemciyi yerinden çıkarıp eğer toz vs. varsa temizleyin yuvada ve işlemcide. Başka bir işlemci ve anakart ile de deneme yapabilirsiniz son olarak.
Yazılımsal hatalar da olabilir. Sürücüleri güncelleyin.

ember_moon7

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,174
Merhaba.

Bilgisayarım son zamanlarda sürekli mavi ekran hatası veriyor. Sürekli çeşitli hatalar. Bütün yolları denedim, ram ve ssd testleri yaptım. Isınma problemine karşın kasayı açıp temizledim, termal macun yeniledim. Herhangi bir donanımsal problem yok. Format atacağım fakat kurulum ekranında mavi ekran vermeye devam ediyor. Hata ekrana gelip direkt sistem kendini yeniliyor. Örnek hata:

Fix Attempted Execute of NoExecute Memory Blue​

Hiçbir şekilde mavi ekran hatasından kurtulamıyoruz hiçbir şekilde.
Overclock yaptıysanız normal ayarlarına getirin. DDU ile ekran kartı sürücülerini silip, yeniden yükleyin veya 1 eski sürümünü yükleyin (hata çözülmediyse.).

yagizisik

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Overclock yaptıysanız normal ayarlarına getirin. DDU ile ekran kartı sürücülerini silip, yeniden yükleyin veya 1 eski sürümünü yükleyin (hata çözülmediyse.).
Daha windows kurulumunda verdiği için hatayı henüz masaüstünü dahi göremedik. Eğer açılırsa sorunsuz deneyeceğim. Başka bir öneriniz var mı?

BatinY

₿itcoin
Emektar
Reaksiyon puanı
1,492
Anakart ve ram uyumlu mu?

yagizisik

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Anakart ve ram uyumlu mu?
öyle olduğunu düşünüyorum. Zaten hazır sistem bir kasa. Anakart Asus B450M Dragon Ram XPG 8GB Gammix D30 Kırmızı 3000MHz CL16 DDR4
Mesaj otomatik birleştirildi:

RAM bellekte hata yoksa, güç kaynağı nasıl durumda bir göz atın ilk olarak derim. Problem orada da olabilir.
Ekran kartını çıkarıp varsa anakart üzerinden görüntü almayı deneyin.
İkinci olarak işlemciyi yerinden çıkarıp eğer toz vs. varsa temizleyin yuvada ve işlemcide. Başka bir işlemci ve anakart ile de deneme yapabilirsiniz son olarak.
Yazılımsal hatalar da olabilir. Sürücüleri güncelleyin.
Anakartı tamamıyla çıkarıp temizledik. İşlemci fanlarını söktük temizledik ve termal macun yenileyip kapattık. Sürücüleri DDU ile sildik fakat mavi ekran devam ediyor artık mavi ekranlarda hata kodu VERMEMEYE hatta bazen sadece :( işareti çıkmaya başladı. Bu sebeple sürücü güncelleyemiyoruz bi türlü. PSU’nun sorunlu olup olmadığını anlayabileceğimiz bi test programı var mı?
Mesaj otomatik birleştirildi:

DDU ile temizleme ve yeni sürücü kurulumu sonrası şükürler olsun ki sorun çözüldü. Yanıtlayan herkese çok teşekkürler.

Son düzenleme: