Turknet vs Netspeed vs Millenicom

Bu konuyu okuyanlar

Brt.17

Doçent
Reaksiyon puanı
266
Genel olarak bakıldığında hangisi daha iyidir? Kullanıcılar varsa memnunlar mı ? Altyapım en fazla 38 mbps destekliyor sizce hangisini seçersem daha sorunsuz kullanabilirim ?

Airbus

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,002
2 Yıla yakındır Türkneti hem kendi hem de TürkTelekom alt yapısında kullanıyorum her ikisinde de memnunum.

Brt.17

Doçent
Reaksiyon puanı
266
2 Yıla yakındır Türkneti hem kendi hem de TürkTelekom alt yapısında kullanıyorum her ikisinde de memnunum.
Turknetin müşteri hizmetlerine genel olarak ilgilenmiyor diyorlar siz memnun musunuz ?

Airbus

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,002
Turknetin müşteri hizmetlerine genel olarak ilgilenmiyor diyorlar siz memnun musunuz ?
Açıkçası ilk 3 ay TürkTelekom alt yapısındaki internet hizmetimde sorunlar oldu. Bu süreçte mesajlaşarak iletişim kurdum. Sorunlar en geç 3 iş gününde düzeltildi. Anlık olarak ta bilgi verdiler hatta ücretini kendileri ödeyerek EliTT ekibi göndermişlerdi. Yazılı iletişim kurmak pek alışık olunan bir durum olmadığından ilk başta alışmakta zorluk yaşanabiliyor fakat ilk problem yaşanan (kesin yaşanacak diye bir döngü yok tabi) dönemi atlattıktan sonra neredeyse 6-7 aydır müşteri hizmetleriyle işim bile olmadı. Kendi alt yapılarındakine ise daha 1 kere bile kayıt açmadım.

AlperShal

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,554
Hocam ben kendim Millenicom ve Türk.Net kullandım. Millenicom'u 3-4 ay kullandım ve "35Mbps - 75TL" olarak başlayan paket 100TL'ye çıktı sadece bir kaç ayda. Sonrasında "100Mbps - 85TL" Türk.Net'e geçtim. İnternette genel olarak Türk.Net'e dair yapılan şikayetler müşteri hizmetleri ve kurulum hakkında. Kurulum hakkında yapılan eleştiriler sizi Türk.Net'e karşı uzaklaştırmasın çünkü kurulumla ilgilenen şirket Türk.Net değil Türk Telekom. O yüzden bölgenizde bulunan Türk Telekom müdürlüğü ne kadar anlayışlı ise ona göre kurulum hizmeti alırsınız. Müşteri hizmetleri ise aslında yok denilebilir. (Sesli olarak) Bütün sorunlarınız internet üzerinden çözülmeye çalışılıyor. Destek kaydı açıyorsunuz ve 24 saat içinde cevap veriyorlar. 30 dakika müşteri hizmetlerine bağlanmayı beklemeye göre bence çok iyi bir hizmet internet üzerinden olması ama sorunun çözülmesi 3 güne kadar çıkabiliyor. NetSpeed ise deneyimlemedim ama ben en son bakarken birazcık pahalıydı şu an durum ne bilmiyorum o yüzden Türk.Net öneriyorum.

Ayrıca benim kodumu kullanarak abone olursanız hem siz hem ben bir ay ücretsiz internet kazanıyoruz. İlgilenirseniz;
Davet kodu (Müşteri hizmetlerini arayıp kaydolurken): DYJ69CS72EUP
Bağlantı (İnternetten kaydolmak için): Türk.Net - DYJ69CS72EUP

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
Hocam ben kendim Millenicom ve Türk.Net kullandım. Millenicom'u 3-4 ay kullandım ve "35Mbps - 75TL" olarak başlayan paket 100TL'ye çıktı sadece bir kaç ayda. Sonrasında "100Mbps - 85TL" Türk.Net'e geçtim. İnternette genel olarak Türk.Net'e dair yapılan şikayetler müşteri hizmetleri ve kurulum hakkında. Kurulum hakkında yapılan eleştiriler sizi Türk.Net'e karşı uzaklaştırmasın çünkü kurulumla ilgilenen şirket Türk.Net değil Türk Telekom. O yüzden bölgenizde bulunan Türk Telekom müdürlüğü ne kadar anlayışlı ise ona göre kurulum hizmeti alırsınız. Müşteri hizmetleri ise aslında yok denilebilir. (Sesli olarak) Bütün sorunlarınız internet üzerinden çözülmeye çalışılıyor. Destek kaydı açıyorsunuz ve 24 saat içinde cevap veriyorlar. 30 dakika müşteri hizmetlerine bağlanmayı beklemeye göre bence çok iyi bir hizmet internet üzerinden olması ama sorunun çözülmesi 3 güne kadar çıkabiliyor. NetSpeed ise deneyimlemedim ama ben en son bakarken birazcık pahalıydı şu an durum ne bilmiyorum o yüzden Türk.Net öneriyorum.

Ayrıca benim kodumu kullanarak abone olursanız hem siz hem ben bir ay ücretsiz internet kazanıyoruz. İlgilenirseniz;
Buram buram reklam koktu.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Herhalde kopyalamış bu yazıyı her önüne gelene gönderiyor.

AlperShal

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,554
Buram buram reklam koktu.

Herhalde kopyalamış bu yazıyı her önüne gelene gönderiyor.
Hocam her Türk.Net deneyimimi anlattığımda reklam diyecekseniz olmaz ki böyle. Siz direkt Kablonet öneriyorsunuz ama detay vermiyorsunuz. Bu da bir reklamdır. Lütfen böyle saçma cevaplar vermeyi bırakınız rahatsız edici olmaya başladı. Teşekkürler, saygılar...

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
Aga her Türk.Net deneyimimi anlattığımda reklam diyeceksen olmaz ki böyle. Sen direkt Kablonet öneriyorsun ama detay vermiyorsun. Bu da bir reklamdır. Lütfen böyle saçma cevaplar vermeyi bırakınız rahatsız edici olmaya başladı. Teşekkürler, saygılar...
Reklam yapıyorsun ama hep. Düşün ki bu arkadaş türknet e başvurdu ama memnun kalmadı. Sen memnun kalacağından emin olarak mı bunu öneriyorsun? Ben emin olarak öneriyorum. Kablonet sorun çıkarmaz.
İSS Sıralamam: Turkcell>Kablonet>Vodafone=Millenicom=NetSpeed>Turknet>Türk Telekom

Brt.17

Doçent
Reaksiyon puanı
266

Teknik destek olarak da mı türk telekom ilgileniyor turknet için ?

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968
4 aydır türknet kullanıyorum, ufak genel kesintiler dışında memnunum, geçtiğiniz zaman sizinle ilgilenecek birisi yok malesef mh falan yok, oim de benimle adam akıllı ilgilenmiyor dh de daha çok ilgileniyorlar oimden çok.

Ankastreye kadar Türk telekom ankastreden daireye kadar siz ve türknet.

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
Şimdi size türknetin her şeyini yazıyorum:
TürkNet'e yaklaşık 5 ay önce başvurmuştuk. Kurmaya gelen kişi kabloları bağlayıp modemi kuracakken modemin arayüzüne erişememiş (ASUS DSL N-16) ve bu nedenle modeminiz bozuk, yeni modem alın dedi. Kendi modemini taktı ve kendisininkinde çalıştı. Biz de iade etmeyi düşünüyorduk ama o gün sondu ve saat akşam 6-7 civarıydı. O adam gidince tabii ki biz kendimiz kurmaya uğraştık. Tam olmuyor, bu bozuk diyecekken youtube'dan bir video izleyerek kurdum. İnternet de geldi. Ama günde 2-3 kez kopma yaşanıyor. DSL ışığı tamamen sönüyor ve birkaç kez yeniden yanıyor ( Arayüzde DSL Link Up yazıyor,Sönünce de Link Down yazıyor). Destek kaydı açtık, sorun yok TT'den kontrol ettiler dediler. İsterseniz eve kadar olan kabloları kontrol edelim dediler ve evden de kontrol edelim dediler ama bizden kaynaklı ise 100 TL alacaklarmış. Ben de bizden kaynaklı tek şey modem olabilir diye düşündüm ve modemi resetledim ( yazılımı güncel). Sizce bu sorun neden olur,çözümü nedir?
İşte burada. TT ilgileniyor teknik destekte.

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
Çok pahalı

Hâlâ çok kararsızım bu internet sağlayıcıların kampanya fiyatları hep aynı mı kalıyor yoksa değişiyor mu ?
Değişiyor. En kaliteli hizmet Turkcell. Altyapın mükemmel,sorunsuz ise Türknet.

Bak ankastre kutusuna kadar telekom bakar ankastreden daireye kadar telekom bakmaz. Telekomun sorumluluğu ankastreye kadar sonrasında sorumluluk size geçer.
Hocam apartmana bakmaya gelen ekip TT idi. Hatta TT ekibiyiz dedi.

MMTKR

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
520
işin özeti kimse genel anlamada menun değil içlerinde bende varım ayda 70 tl veriyorum max hız 16 akşamları 5 kadar düşüyor evime tt hariç her şirketen alt yapı sorgulatım aynı cevvap hizmet yok düşüncem sınırsız mobil tarifeye geçmek

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968
Değişiyor. En kaliteli hizmet Turkcell. Altyapın mükemmel,sorunsuz ise Türknet.

Hocam apartmana bakmaya gelen ekip TT idi. Hatta TT ekibiyiz dedi.
Bak apartman girişindeki ankastreye kadar bakıyorlar, ordan gerisine tt karışmaz.

Brt.17

Doçent
Reaksiyon puanı
266
Millenicom ve netspeed kullananlar memmun mu önerir misiniz ?

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Ben netspeed tercih ettim ve sanırım 2 yıla yakın olmuştur, neredeyse sorun yaşamadım gibi bi şey... Allah nazardan saklasın. Müşteri servisleri kalitesini hiç ama hiç bozmadı yalnız şu sıralar evden çalıştıkları için çok az da olsa gecikme yaşanıyor ...

1603905927803.png

1603905953325.png

Brt.17

Doçent
Reaksiyon puanı
266
Yani bir arıza olduğunda TT ekipleri mi gelecek ? Kurulum içinde Turknet ekipleri mi ?

Ekli dosyalar

• 20201107_002621.png
    20201107_002621.png
    39.6 KB · Görüntüleme: 139

Anomali bebe

Asistan
Reaksiyon puanı
89
vallahi ben Türktelekom kullanıyorum Gayet iyi 24 Mbps hiz Geliyor ama Adamlar biraz Alt Yapısına Yatırım yapsa parayı kırarlar