Ethernet girişini kullanarak Wi-Fi ağı oluşturan cihaz hangisi?

Bu konuyu okuyanlar

DanteVega

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhaba arkadaşlar,

Oturduğum evde modem alt katta ama üst kattaki odamda wifi bağlantısı çok zayıf. Odamda ethernet girişi var ve kablolu bir şekilde internet erişimi sağlayabiliyorum ancak bu ethernet girişini kullanarak kablosuz bağlantı oluşturacak bir cihaz arıyorum. Araştırma yaptığımda birkaç farklı cihaz türü buldum. Bunlar:
• Access point
• Repeater
• Wi-Fi extender
• Powerline
• Wifi-mesh

Bu cihazlardan hangisinin ethernet girişini kullanarak wifi ağı oluşturabildiğinden emin olamadım. Access point olduğunu düşünüyorum ancak tam olarak emin olamıyorum.

Aslında istediğim, odamda modem varmış gibi hız kaybını minimize edecek şekilde kablosuz olarak internete bağlanabilmek. Aynı zamanda oyun konsolu, medya oynatıcı gibi cihazları kablolu bir şekilde bağlayabilmek için modemde olduğu gibi ethernet girişlerinin de olmasını istiyorum.

Bu şekilde kullanım yapmama olanak sağlayan cihaz hangisi acaba?

DanteVega

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Yanıtın için teşekkür ederim. Ufak bir soru işareti oluştu kafamda. Okuduğum tüm yazılarda access point'in router'a bağlanması gerektiğini yazıyordu. Benim router cihazım alt katta olduğu için router'a bağlamam mümkün değil. Access point'i odamdaki ethernet girişine bağladığımda da çalışır mı?

DanteVega

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
router kullanmanızı tavsiye ederim mümkünse en ucuzundan.
Önceki mesajımda bahsettiğim gibi merak ettiğim bir konu var. Router'ı odamdaki ethernet port'una bağlayarak kullanabiliyor muyum yoksa modeme bağlamam şart mı çalışması için?

walledia

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,994
İstediğiniz cihaz Access Point.

darkstar

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,481
Önceki mesajımda bahsettiğim gibi merak ettiğim bir konu var. Router'ı odamdaki ethernet port'una bağlayarak kullanabiliyor muyum yoksa modeme bağlamam şart mı çalışması için?
Routerın internet erişiminin olması ve bunu dağıtabilmesi için Modemle bağlantı kurması şart.
Bunu ya modemden gelen bir kabloyu routerın wan girişine takarak sağlarsınız ya da wifi üzerinden modeme bağlarsınız sonra da 2. bir wifi açıp onu da accesspoint yaparsınız.

fatih1430

Asistan
Reaksiyon puanı
113
wifi repater çinden getirmiştim

her uzak köşedeki pirizlere takabilirsin